poster

Pohádka o ztraceném čase

 • Sovětský svaz

  Сказка о потерянном времени

 • Sovětský svaz

  Skazka o potěrjannom vremeni

 • Sovětský svaz

  Skazka o poteryannom vremeni

 • Slovensko

  Rozprávka o stratenom čase

Pohádka / Fantasy

Sovětský svaz, 1964, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JARDAHONDA
  ***

  Komediální pohádka o partičce prohnaných čarodějů,kteří se rozhodnou proměnit malé děti ve starce.Jdeš doleva-jenom les.Jdeš doprava-také les.Ale když vlezeš do vykotlaného stromu,je před tebou čarodějný les,,,***(25.10.2011)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Mravoučná pohádka o tom, jak máme čas využívat a zbytečně jím nemrhat. Otázkou je, jestli děti tím, že si hrají, ztrácejí čas. Jasně, když má být jeden ve škole, není úplně chytré si v centru města pouštět ve fontánce papírové lodičky, už jen proto, že je dost velká šance, že vás uvidí někdo známý, kdo nebude mít pochopení a nabonzuje vás rodičům, ale je tohle ztráta času? Konečně mám potvrzeno, že hodiny s kukačkou, po kterých toužím od útlého dětství, jsou kouzelný artefakt. Pro mluvící psy mám obecně slabost a začínám uvažovat o založení fanklubu pro pohádkové pomáhající a vše chápající šoféry. Jen na obalu uvedená informace, že to je pohádka ve stylu Arabely, mi připadá jako hodně chorá klamavá reklama.(21.7.2011)

 • Radko
  ****

  Jedna vec je "mravoučná pohádka", ktorej aspekty pekne vystihla užívateľka Jezinka.Jezinka. No a vec druhá, ktorá ma prinajmenšom rovnako zaujala sú kulisy, v ktorých sa táto rozprávka odohráva. V kontexte celku ide o okrajové záležitosti, no mňa upútali tak, že mi nedá aby som sa tu o nich nezmienil. O čo ide? Napr. letmý záber na panelákové jednofarebno šedivé sídlisko plné hnedých výmoľov bez jediného stromčeka, rozbité cesty bez nakreslených cestných pásov, monotónny prúd rovnakých ozrutných sovietskych osobných automobilov alebo "pripečene nadskutočná dobrota v správaní dospelých" mi totiž viac než čokoľvek iné pripomenuli scény z Chytilovej Panelstory. Navyše všetko zasadené do príbehu, kde naozaj je na pováženie, či ústredný motív: hranie sa detí mimo organizovaného vyučovacieho procesu je možné považovať za stratený a premrhaný čas. Dobový kontext dotvára Leninova podobizeň nad triednou katedrou a zopár skvele výtvarno-úderných plagátov o budovaní komunizmu alebo potrebe dodržania bezpečnosti pri práci poriadnym zahasením špakov a zápaliek v kabíne žeriava. 70%(9.12.2011)

 • Subjektiv
  ***

  Péťa Zubov rád sní, ale tím se svým snům vzdaluje, neboť tak mrhá časem, který by mohl věnovat učení se. Dostane však nechtěnou možnost načas žít životem dospělého a pochopit, že nic neumí a tak musí učit se, učit se, učit se. Průměrně zábavná pohádka vychovávající fantaskními kulisami, groteskou a kombinací hraného filmu s animovaným. Ten poslední prvek ukazující ožívající sny hlavní postavy má kouzlo nefalšované dětské radosti z exotického safari.(3.11.2014)

 • Faustka
  ****

  Jdeš doleva – jenom les. Jdeš doprava – také les. Ale když vlezeš do vykotlaného stromu, je před tebou: rozpustilá, současná, mírně trhlá, ale taky patřičně poučná pohádka o tom, jak se malým pionýrům nevyplácí marnit tolik drahocenný čas. Nejdřív povinnost potom zábava! Co chcete; tvůrci jsou soudruzi ze Sovětského Svazu a píše se rok 1964, že je to pravěk, tak ať-:)(29.8.2011)