Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh se odehrává v alternativní verzi 19. století. Před stoletím se podařilo oživit prvního člověka. Od té doby jsou mrtví používáni jako pracovní síla. I když se hýbou, nemají duši a sami ani nemyslí jako lidé. Dr. Watson je vědec, který se snaží zjistit, jak dát mrtvolám duši, a proto je vybrán britskou vládou jako agent, který má v Indii najít Victorovy zápisky. Jsou to zápisky o prvním oživení člověka a o tom, jak vrátit mrtvole její duši. (Harroc)

(více)

Recenze (6)

Bassko 

všechny recenze uživatele

Keby to nebola taká zlepeniná plná blbostí, ktoré nedávali akýkoľvek zmysel a skrátilo sa to o hodné kusisko, bol by to o dosť pozerateľnejší blud, než to bolo teraz. Jednu hviezdu dávam za peknú animáciu (aj keď tie obočia niektorých postav boli neskutočné!) a tú druhú, že sa tam našlo i keď strašne málo zaujímavých nápadov (využitie doktora Frankeinsteina by bolo dobré, keby že ho aj skutočne vedeli využiť lepšie) ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Po stránce animace a hudby se mi to hodně líbilo, ale příběh byl takový prapodivný. Jistě je to alternativní realita, je to sci-fi a je to zase jednou splácanina všemožných postav a mýtů, která se snaží najít odpověď na důležité otázky. Poznal jsem doktora Watsona, který touží po tom zjistit co je podstatou duše a jak jí navrátit do oživlého těla svého přítele, kterého si pojmenoval čistě z praktických účelů jako Pátka. Potkal jsem hned dva záporáky, každého s velmi prapodivnou motivací, která se ale dá do jisté míry pochopit. No a celý film jsem se potýkal s tím, co je to vlastně ta duše, co je správné a co špatné a odpovědi které jsem dostal jsou takové, no všelijaké... V těch dvou hodinách se toho semele docela dost, je tam i spousta akce a zombíků. Přesto mi to přijde takové neucelené, příliš zamotané a divné. Zkrátka je to sice docela zajímavé sci-fi, jehož příběh a pointu jsem asi i pobral, ale nějak jsem tomu nepropadl a neoslnilo mě to. 6/10 ()

Reklama

spawnxp 

všechny recenze uživatele

Alternativní historie ala Japonsko: britský imperium v rozkvětu, s globálním záběrem a na špici industriální revoluce, která je zde ovšem hodně "steam" (včetně "analytickejch počítačů" Charlese Babbageho) a navíc založená na umělejch zombíkách (až tak). Celý se to točí kolem Viktora Frankensteina a jeho poznámek o "prvním vzkříšení". Nicméně Rusové kujou pikle a vyráběj "auto-teroristicky zombíky", za ně to vede Alexej Karamazov ("Bratři Karamazovi") schovanej někde v Himalájích - literárníma a historickejma postavama se to všude jenom hemží - hlavní hrdina je kupříkladu "Dr.Watson" ("Holmes"), chodící zápisník zase "Friday" ("Robinson Crusoe"), jeho průvodce "Thomas Burnaby" ("Midsomer Murders"), kozatá "androidka" prezidenta USA Granta hledající tajemství svý "duše" se jmenuje "Hadaly" a její "otec" Thomas Edison, celou akci za Británii řídí Walsingham - "M" ("James Bond") atd. Dopravní prostředky jsou různý ale impozantní USS Nautilus samozřejmě nechybí. Animace trochu "expresivní" ale působivá (třeba když se zombie vojáci v uniformách 19 století trochu "mátožně" po tisících masakrujou v Chajbarským průsmyku mezi Afghanistanem a Pákistánem), hodně silnou atmosféru má putování pohořím Hindukuše. Celkově japonskej anime nadstandard. ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Viděno na Animefestu, námět vkládání umělých duší do mrtvých těl za účelem jejich využití v reálném životě byl zajímavý, ale bohužel mi přišlo, že si to později vykopalo svůj vlastní hrob už jen tím přeplácáváním všemožných technologií a bizarností. Rázem se z filmu v půlce stal zombie horor, jehož eskalace vedla až k nechápání, co se to proboha na obrazovce děje. Nemohu říct, že by titul nějak zásadně nudil, ale spíš, než aby splnil očekávání, zamotal člověku hlavu. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Že mi nejvíc brouků za poslední dobu podstrčí do hlavy právě nepěkně podceňovaná animovaná všehochuť lecčeho viktoriánského a vůbec celoevropsky dobového, na co si jen vzpomenu, tomu říkám překvapení. Impériu mrtvých se to přesto povedlo i poté, co jsem byl k premise o zkoumavém Johnu Watsonovi jaksepatří skeptický. Mám ale tuze rád nedávno ukončený (a taktéž nedoceněný) seriál Penny Dreadful, jehož jedna linka se věnuje právě pokusům doktora Frankensteina a fyzickým i duševním následkům, které je mohou následovat. Makiharova podívaná tuto linku velmi důkladně rozebírá emocionálním, technickým i velkolepě steampunkovým směrem a ze zdánlivé splácaniny (těch vesmírů, filozofií a neslučitelných autorů se zde opravdu potkává obrovská hromada) tak dělá chvílemi až existenciální dílo, stále na základě dobrodružného spektáklu. Otázky a úvahy o vlastní smrtelnosti, podpořené nejednoznačným závěrem, tak od zhlédnutí víří v netušené míře. ()

Galerie (38)

Reklama

Reklama