Opilí láskou

• USA Punch-Drunk Love (více)

Barry Egan (Adam Sandler) je nesmělý mladý obchodník, který se po celý svůj dosavadní život trápil. Může za to jeho sedm sester, které ho od narození zesměšňovaly. Barry není schopen se zamilovat a v některých situacích propadá záchvatům vzteku. Pod zdánlivě vyrovnaným zevnějškem se chvějí nervy napjaté k prasknutí. Jednoho dne do Barryho života vstoupí půvabná, ale tajemná Lena (Emily Watson). Požádá ho, aby se postaral o její rozbité auto, a toto náhodné setkání je prvním krokem na romantické cestě za láskou. Film scenáristy a režiséra Paula Thomase Andersona (Magnolia, Hříšné noci) získal v roce 2002 na MFF v Cannes cenu za režii. (Cinemax)

booom

Nenechte se zmást názvem. Opilí láskou není obyčená romanťárna, ale euforická bomba pro vaši duši a srdce. ()

mgerlich

Hodně netradiční film od mého oblíbence PTA je opravdu velmi originální a stylový. Průkopnická režie se spousty nápadů a forů v situacích, kdy by ostatní odvedli řemeslný standard. Rozhodně se nejedná o ztrátu času. ()

route60

Příjemné herecké překvapení v podání Adama Sandlera ale kde to z něj vytáhl Paul Thomas Anderson je my záhadou. ()

Cannonball

Velmi prijemne prekvapenie, cakal som prazdnu romanticku komediu. A dostal som romanticky film kde boli zobrazene ozajstne pocity bez otrepane stokrat viden Hollywoodske klise. ()

pablohoney

Punch-drunk love je neurotická romantika, ale nepředstavujte si pod tím Allena. Narozdíl od Woodyho s jeho vtipnými dialogy, PTA exceluje hlavně na režisérský stoličce. Sandler si pochvalu rozhodně zaslouží, celkově mě hodně bavilo využití jeho šarže "tvůrce levných romcomů" v náročnějším kousku, i nepravděpodobná, ale skvěle fungující chemie mezi ním a Emily Watson. ()

Trumper

Co se týče vážných rolí, Adam Sandler umí hrát snad jen neurotické ztroskotance semleté životem. Ale zato je umí hrát perfektně.___ Punch-Drunk Love je něco mezi padesátkovou romancí a psychedelickou sondou do hlavy člověka, topícího se v chaosu vlastních myšlenek. Bizarní, originální, uvěřitelné a to všechno (na rozdíl od Magnolie) bez do očí bijícího kalkulu. /80% ()

Luccy007

45% Divný muž potkal divnou ženu a u toho se chovali divně.... Koukám, že jsem film asi vůbec nepochopila, když vidím hodnocení jiných uživatelů..Mě to i lehce nudilo a pořád jsem si říkala, kdy už se tam konečně něco stane...(nestalo) ()

rln

Tak takhle by měl vypadat opravdový romantický film. Žádná šablonovitá slátanina s J. Lopez či S.Bullock. ()

leclerc

Ač má naprosto banální děj, hudba či spíše zvuky mě doslova iritovaly a ten oblek je fakt hroznej, tak přesto má tento film hodně co do sebe. Na podruhý jsem si ho už vychutnal. ()

ElFifo

Co má tohle společného s komedií? Ať už je to cokoliv nemá to hlavu ani patu, je to jak hroznou hudbou pocukrovaná, schizofrenií náplněná, nudyplná kremrole..to fakt nežeru. ()

(=LIFTY=)

Režie a herecké výkony jsou na jedničku, ale scénář je natolik zvláštní, až mi svou občasnou divností narušoval některé krásné scény a celkový filmový zážitek. Škoda, velká škoda... ()

jiricek86

Zajímavě zpracovaný žánr romantické komedie. Velice výrazná hudba, na které se buduje napětí a výrazně ovlivňuje atmosféru snímku. Hlavní charakter je dobře promyšlen a zvládá utáhnout celý film jen na sobě a na svých zvláštnostech. Líbí se mi zápletka telefonátu na erotickou linku a vývoj této dějové linie. Film je vystavěný na formálně neobvyklých postupech, vtípcích a filmových klišé. Originální režie. ()

Druhácena

Ten Barry je fakt totální magor... Nejdřív jsem myslel že to ani nevydržím do konce, ale láska nakonec zvítězila nad lží a nenávistí :-) P.T. Anderson je bourák. A Adam Sandler? Jako kdyby James Blunt perfektně vystřihl nějakou pecku od Black Sabbath. ()

veverysiak

Viacmenej streštený príbeh málo ale presne trafeného a frustrovaného obchodníčka, ktorý si konečne nájde seberovnú partnerku, zažijú spolu kopec bizarných príhod, aby nakoniec spolu zakotvili v jednom prístave, no čo už, herecké výkony sú excelentné, lenže čo z toho, keď ako celok mi to pripadalo také nútene strelené, náročky nepochopiteľné a citovo a myšlienkovo pomerne plytké, takže 60%. ()

nefersobek

Bud jsem viděla úplně jiný film než všichni ostatní tady, nebo nechápu.... nudila jsme se hned po pěti minutách a celý zbytek filmu se těšila na jeho konec, přišlo mi, že to má tak 150 minut!!!! ()

reiser

To je tak, PTA môže natočiť príbeh o ropnom magnátovi, príbeh zo zákulisia pornografického priemyslu alebo len obyčajný GÝČ ako je toto a vždy to bude vrchol filmárskej geniality. ()

Paul T. Anderson založí sektu

Paul T. Anderson založí sektu

09.12.2009

Jeden z nejosobitějších současných filmařů si na téma manipulace víru hledajících lidí náboženskými vůdci posvítil už ve svém majstrštyku Až na krev. V jeho novém filmu s pracovním názvem Master… (více)