Opilí láskou

Opití láskou

Punch-Drunk Love

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2002, 91 min

Andersonův Věčný svit lehce poskvrněné mysli. Prazvláštní film, který se opravdu těžko popisuje. Přijde mi jako skoro nemožné ho někomu doporučit s tím, že mu řeknete o čem je. Pokud Gondry odněkud těžil režijní inspiraci při natáčení Věčného svitu, mohl letmo zabloudit i k Punch-Drunk Love. Samotný Anderson pak opět potvrdil svojí fascinaci podivnými skupinami lidí, ať už to jsou členové sekt, či jen lůzři, kteří se snaží rozjet svůj vedlejšák v podobě erotické linky. 7/10(13.7.2013)

Výborná "romantická" podivnost, která ani na chvíli nenudí. Sandler v roli podivně znepokojujícího Barryho je až děsivě dokonalý (a to jsem se nejvíc bála právě tohohle "komediálního blbečka") a atmosféra snímku tak silná, že jsem tomu ani pořádně nemohla uvěřit - tohle že je ona "romantická komedie", na kterou jsem se znuděně chystala (aha, PTA, už chápu)? Víc takových romancí a začnu snad koukat jen na ně - krásně (i když pro opravdový "bezpečný" život možná až příliš) pošahaná láska, která je silnější než dveře od hajzlu a větší než vzdálenost z LA do Utahu a zpět. Jediné, co zamrzí, je tak krátká stopáž (jasně, hodinka a půl je běžná - ale tenhle snímek by snesl mnohem víc, a přesto by nestihl nudit) a snad i absence trochu většího množství milých divností typu "piano". I tak jsou to jasné 4*, mj. i za skvělou "hudebně-ruchovou" stránku. . . . . "I'm lookin' at your face and I just wanna smash it. I just wanna fuckin' smash it with a sledgehammer and squeeze it. You're so pretty." - "I want to chew your face, and I want to scoop out your eyes and I want to eat them and chew them and suck on them."(27.8.2007)

Režisér Magnolie se nás opět snaží přesvědčit, že "divné věci se dějí pořád". Například je v tomhle divném světě možné, aby se krásná Emily Watson zamilovala do nešikovného podivína Adama Sandlera. Opravdu tomu věřím, že to možné je. Sandler byl totiž v téhle roli neodolatelně roztomilý. ( I já jsem se trochu zamilovala.) Jak to ten Anderson dělá, že dodá každému svému filmu takovou zvláštní atmosféru? Snad na to příjdu u sledování dalšího z příběhů ze světa osudových náhod, podivných bytostí a lehkých náznaků.(24.1.2004)

Těžko popsati. Nevím, či jsem se díval do prázdna nebo jen opile přihlížel bizarním eskapádám, avšak tahle melancholická cesta za láskou mě ohromila i otupila svou skrytou krásou. Naprosto nečekaně vás smete svou promyšleností, emotivností, šokovaností a donutí se zamyslet, či prožít něco podobného jako Barry, by bylo pro vás to pravé, na co čekáte celý život. Nádherně opojný soundtrack tomu jen přidává.(14.8.2008)

zatiaľ najlepší film génia paula thomasa andersona. Adam Sandler tu hraje ako veľký pán herec, predvádza vynikajúco napísaný charakter bravúrne a ja som mu veril všetko, úplne všetko. geniálny soundtrack, napätie a hustá atmosféra v takej miere, že 90% v súčasnosti produkovaných amerických hororov by to mohli tomuto "romantickému" filmu závidieť, a desiatky nezabudnute+ných scén od začiatku až po koniec. Vážne úžasný film. mimochodom - skúste si všimnúť JEDINÚ scénu v celučičkom filme, kde je Barry bez typického modrého obleku. O, a ten pôvabný trik s pudingmi je inšpirovaný skutočným príbehom z mája 1999, ktorý sa stal istému Davidovi Phillipsovi. Obvykli Guzman a Hoffman tiez skveli, Watsonova je naozaj povabna zena. Opäť ma Anderson nadchol. Bravo.(24.1.2007)

• - Sean Penn měl původně hrát Deana Trumbella, ale musel odstoupit. (D3VIL)

• - Film je inspirován příběhem, který se objevil v časopise Time. David Phillips, jistý stavební inženýr, narazil na super propagační kampaň, v rámci které mohl získat kupony na slevu v letecké dopravě. Phillipsovi, kterého od té doby zná celý letecký průmysl pod přezdívkou "Pudding Guy", se zakoupením 12 150 pohárků pudingu "Healthy Choice" za puhých 3 000 dolarů podařilo nashromáždit 1,25 milionů mil bezplatné letecké dopravy. (HappySmile)

• - Čtyři blonďáci, kteří pronásledují a následně zmlátí Barryho, jsou ve skutečnosti bratři. (D3VIL)