poster

Rolling Stones: Let's Spend the Night Together (koncert)

 • anglický

  Let's Spend the Night Together

Hudební / Dokumentární

USA, 1982, 95 min

Režie:

Hal Ashby

Producenti:

Ronald L. Schwary

Střih:

Lisa Day
(další profese)
 • Lapacka
  ***

  Ok songy, povedený film, s jednou výhradou, Mick Jagger tam poskakuje, jak kdyby ho do zadku píchla vzteklá včela. Přišel mi v tomto filmu jaksi out. Takový stadion rock, show ala Ramones to tedy opravdu není, snad až ke konci, v pár momentech. Záběry na vyprodaný stadion, kde je snad 100 tis. lidí jsou silné. Stouny jsem nikdy neposlouchal, na film nemám potřebu se dívat podruhé, možná někdy, pro informaci ok, ale když tak si radši pustím jejich klipy z You Tube.(31.7.2010)

 • LeoH
  ***

  Hernajs, pamatoval jsem si to jako větší nářez. Každopádně zajímavá připomínka doby, kdy špičková rokenrolová kapela ještě na vyprodání stadiónu nepotřebovala laserovou show, desetimetrové nafukovací panáky a profesionální choreografii a vystačila si s nejlepšíma písničkama na světě a klukovskou drzostí. Jenže tady to právě začíná haprovat – Jaggerovi už táhne na čtyřicítku a z jeho projevu je přece jen cítit, že si malinko hraje na něco, co z něj dřív šlo samo, ještě si nenašel tu svoji pozdější polohu blazeovaného starého kočičího samce. Hlavně to ale klukům (pánům) kazí zpracování samotného filmu. Zvuk má do dokonalosti daleko, chybí mi v něm bigbítová nabušenost, v mixu je občas chaos. Kamery na dynamice nepřidávají, většinu času ve velkých statických celcích sledují, jak pánové pobíhají po pódiu, což vytváří zbytečný (málem ironický) nadhled až studený odstup, ještě posilovaný tím, jak je celý film sestříhaný z více vystoupení, mávnutím kouzelného proutku se mění scéna, kostýmy i obsazení kapely a spolehlivě se vytrácí pocit bezprostřední přítomnosti na koncertě. Do toho tu pár vestřižených záběrů z šatny před koncertem, tam po reggiovsku zrychlené záběry z přípravy pódia (dobře, tenkrát to nebyl tak okoukaný trik jako dneska, ale proč to musí běžet pod celou jednou skladbou?), onde zase pár retrospektivních prostřihů na kapelu mladší a ještě mladší (kde jinde než v Time Is on My Side) – všechna ta poskákaná dramaturgie jistě měla dodat filmu na zajímavosti, ale místo toho mu dodává na roztříštěnosti, úspěšně pohřbívá tah a náladu. Když jsem Stouny o dekádu později viděl poprvé naživo na Strahově, mělo to větší koule, a to byli o devět let starší, tak proč to nešlo zachytit tady? Je příliš ordinérní chtít vidět aspoň jeden záběr na saxofonistu, když má saxofon zrovna sólo? No a tak. Jenže – jsou to Stouni. Člověka začnou svrbět prsty, dostane chuť zas jednou vytáhnout svého věrného indického „stratocastera“, zapnout kombo a zkusit vyloudit pár těch klasických riffů... Takže nakonec z toho vyjde mírný nadprůměr. Jo a ještě zajímavůstka nakonec – v titulcích jsem mezi kameramany zahlédl jméno Caleba Deschanela, pozdějšího režiséra několika dílů seriálu Twin Peaks. Svět je malý.(15.8.2009)

 • Foma
  ****

  Je až dojemný vidět toho chlapa Richardsů, jak prochází s tím svým šibalským úsměvem všema nástrahama sexu, drog a rocknrollu :-). A Ronnie je fakt dobrej, myslim, že si výborně rozuměli. Wyman v teplákovej soupravě bez komentáře, stejně tak Charlie, navždy schovanej za činelama. No a Michal Jágr? Start him up!(30.9.2010)

 • GASTON73
  ****

  Skladby: 1.Under My Thumb 2.Let's Spend The Night Together 3.Shattered 4.Neighbours 5.Black Limousine 6.Just My Imagination 7.Twenty Flight Rock 8.Let Me Go 9.Time Is On My Side 10.Beast of Burden 11.Waiting On A Friend 12.Going To A Go-Go 13.You Can't Always Get What You Want 14.Little T&A 15.Tumbling Dice 16.She Is So Cold 17.All Down The Line 18.Hang Fire 19.Miss You 20.Let It Bleed 21.Start Me Up 22.Honky Tonk Women 23.Brow Sugar 24.Jumping Jack Flash 25.Satisfaction(15.4.2014)

 • lioncel
  **

  přiznávám, že rohlingstouns nejsou vůbec moje parketa .. (být doma v Británii, tak stojím totiž vždy a hrdě na straně barikády určené pro příznivce Beatles) .. a kromě : Lady Jane a Satisfaction a pár dalších výjimek, ani nikdy nebyli mnou nějak příliš sledováni a obdivováni - o dnešku už ani raději nemluvím : vychechtaní vypitý důchodci, kteří si hrají na to, jak jsou pořád cool – to je směšný i pro tak tolerantního a hudebně naladěného nadšence jako jsem já … rock je přece především o revoltě! .. a proto ho mají hrát revoltující mladí - proti čemu asi dnes brojí tihle zazobaní zajištění multimilionáři …. ale to zde, na tomto koncertu, ještě samozřejmě vypadali vcelku skoro k světu - jen jsem se nechal unést ...(24.5.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace