poster

Muž, který věděl příliš mnoho

 • anglický

  The Man Who Knew Too Much

Thriller

Velká Británie, 1934, 75 min

 • LuckyK
  ***

  Můj největší oblíbenec ve svém dřívějším období mě tolik tentokrát tolik nepřesvědčil. Zápletka je sice v roce 1934 na takové úrovni, kde ostatní budou za desítky let, to je u něj úplně normální, protože byl prostě nejlepší, ale hlavně poslední třetina filmu to je nastavovaná kaše a nebýt Petera Lorre, slavného to slovenského záporáka, bylo by to mnohem horší. Přestřelka na konci je hitchovsky překvapivě neobvykle nesmyslná, nekoncepční, dlouhá a krvavá. No, on ani remake s Jimmym Stewartem není to nejlepší od mistra. Nejlepší je snad lokace v Royal Albert Hall.(26.10.2009)

 • Isherwood
  ***

  Konvenční konspirační thriller, kterému zoufale chybí všechny trademarky pozdější Hitchcockovy tvorby, jako výraznější formální vytříbenost a dějová provázanost. Hitch v jednom ze svých prvních „velkých“ filmů hraje na příliš přímočarou strunu, takže se film po skvělém úvodu ve Svatém Mořici brzy stane pouze nezajímavou hrou na kočku a na myš, jež zoufale postrádá jakýkoliv dějový zvrat a závěr v Albert Hall či konečná přestřelka už působí pouze dojmem nastavované kaše, čemuž nepřidá ani spousta nedořešených témat. Dvacet minut navrch by snímku jedině prospělo!(27.8.2006)

 • StaryMech
  **

  Tvůrci hrnou na diváka jeden nesmysl za druhým, ale prokládají je vtípky konverzačními, situačními i filmařskými ; hlavně díky těm posledním mě film vcelku bavil. Nejvíc rozplétáním upleteného, Clivem u zubaře a ve svatostánku uctívačů (germánského ?) slunce, padlým a zjizveným skoroandělem Abbottem... Jako by se vyčerpal sekvencí v Albert Hall, v závěru dojde Alfrédu Velikému (JENNI si ho na rozdíl ode mě ve filmu všiml) vtip i napětí. Do "39 stupňů" daleko, předělávka po dvaadvaceti letech není lepší.(23.10.2016)

 • classic
  *****

  Jubilejný 30. film, ktorý som od majstra napätia a hrôzy, videl, zároveň i najstarší, Hitchcock nakrútil originálny čiernobiely klenot s rodeným Ružomberčanom - Petrom Lorreom, predstavte si, že pôvodom Slovák, Lorre, si zahral aj vo večnej - KLASIKE - CASABLANCA, zaujímalo by ma, koľko ľudí v Ružomberku vie, kto je to Peter Lorre ? Myslím, že len veľmi málo je takých, ktorí by to vedieť mohli ? Mimochodom, slávny Hitch, si - Muža, ktorý vedel príliš veľa, znovu zopakoval, urobil si REMAKE - vlastného filmu, tentokrát s Jimom Stewartom, ale, priznám sa, že originál, mám oveľa - radšej ! Fascinuje ma, ako Alfred, pracuje s réžiou, kamerou a strihom, skrátka, HITCHCOCK, je génius, a to som ani nečakal, že ma bude až tak baviť, vo filme z roku 1934. , je hlavnou doménou, práve - rodený Ružomberčan - Lorre, inak film, pôsobí i ako parádna - GANGSTERKA, a la - Public Enemy.(6.3.2016)

 • YURAyura
  ***

  6/10 Lehci nadprumer, kde se hodne strili a je i dost mrtvych - kratka stopaz zabranuje lepsimu prokresleni postav, ale tez aspon nezacne nudit. Peter Lorre je nadcasovy padouch ;]]] ostatni postavy jsou lehce zapomenutelne, stejne jako vetsina scenek - snad jenom "u zubare", "v kostele". Na poradne Cocky to nema....(15.1.2008)

 • - Když Peter Lorre přijel do Velké Británie, setkal se s Alfredem Hitchcockem. Jelikož se usmíval a přikyvoval, když Hitchcock mluvil, režisér nepoznal, že Maďar Lorre má dost omezené znalosti angličtiny. Když se rozhodl ho obsadit do filmu, Lorre se velkou část svých replik naučil foneticky. (akisha)

 • - Jméno filmu je odvozeno od názvu knihy G. K. Chestertona. (akisha)

 • - Peter Lorre se během natáčení filmu oženil. (Hejtmy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace