poster

Muž, který věděl příliš mnoho

 • anglický

  The Man Who Knew Too Much

Thriller

Velká Británie, 1934, 75 min

 • LuckyK
  ***

  Můj největší oblíbenec ve svém dřívějším období mě tolik tentokrát tolik nepřesvědčil. Zápletka je sice v roce 1934 na takové úrovni, kde ostatní budou za desítky let, to je u něj úplně normální, protože byl prostě nejlepší, ale hlavně poslední třetina filmu to je nastavovaná kaše a nebýt Petera Lorre, slavného to slovenského záporáka, bylo by to mnohem horší. Přestřelka na konci je hitchovsky překvapivě neobvykle nesmyslná, nekoncepční, dlouhá a krvavá. No, on ani remake s Jimmym Stewartem není to nejlepší od mistra. Nejlepší je snad lokace v Royal Albert Hall.(26.10.2009)

 • Javert
  ****

  Jeden z mála případů filmu, kdy remake je lepší než originál. Tato původní verze je sice o něco více akční (kostel, konec) a má tu výhodu, že hlavního zlouna hraje chodící charisma Peter Lorre, ale celkovým zpracováním, atmosférou a hlavně srozumitelností je přeci jen o hvězdu lepší remake (v kterém však chybí nezapomenutelná scéna ze zubní ordinace).(31.5.2009)

 • Han22
  ***

  Tady už byly první náznaky toho, že Hitchcock bude jednou skvělý režisér. Příběh o chlápkovi, co se dostane na stopu atentátníků a unesou mu dceru je sice slabý a prokládaný podivnými vtipnými scénkami, ale gradace děje funguje. Skvělá je scéna v opeře, vynikající je pak závěrečná přestřelka atentátníků s policií, která mi i velice zajímavé momenty (matka hrdinka). A samozřejmě Peter Lorre je správně slizký záporák. Neříkám, že jde o skvělý film, ale líbilo se mi to. Krimi/thriler roku 1934.(21.2.2015)

 • YURAyura
  ***

  6/10 Lehci nadprumer, kde se hodne strili a je i dost mrtvych - kratka stopaz zabranuje lepsimu prokresleni postav, ale tez aspon nezacne nudit. Peter Lorre je nadcasovy padouch ;]]] ostatni postavy jsou lehce zapomenutelne, stejne jako vetsina scenek - snad jenom "u zubare", "v kostele". Na poradne Cocky to nema....(15.1.2008)

 • classic
  *****

  Jubilejný 30. film, ktorý som od majstra napätia a hrôzy, videl, zároveň i najstarší, Hitchcock nakrútil originálny čiernobiely klenot s rodeným Ružomberčanom - Petrom Lorreom, predstavte si, že pôvodom Slovák, Lorre, si zahral aj vo večnej - KLASIKE - CASABLANCA, zaujímalo by ma, koľko ľudí v Ružomberku vie, kto je to Peter Lorre ? Myslím, že len veľmi málo je takých, ktorí by to vedieť mohli ? Mimochodom, slávny Hitch, si - Muža, ktorý vedel príliš veľa, znovu zopakoval, urobil si REMAKE - vlastného filmu, tentokrát s Jimom Stewartom, ale, priznám sa, že originál, mám oveľa - radšej ! Fascinuje ma, ako Alfred, pracuje s réžiou, kamerou a strihom, skrátka, HITCHCOCK, je génius, a to som ani nečakal, že ma bude až tak baviť, vo filme z roku 1934. , je hlavnou doménou, práve - rodený Ružomberčan - Lorre, inak film, pôsobí i ako parádna - GANGSTERKA, a la - Public Enemy.(6.3.2016)

 • - Distribuce do kin byla pozdržena, protože zástupce filmového studia C. M. Woolf nepovažoval film za příliš kvalitní. (Hejtmy)

 • - První anglicky mluvený film Petera Lorre. (akisha)

 • - Spoiler: Závěrečná scéna, v níž policie vtrhne do sídla zločinců, vycházela ze skutečné události, která se stala v roce 1911 v Londýně. (Hejtmy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace