Reklama

Reklama

Dva milenci a medvěd

  • Kanada Two Lovers and a Bear
Trailer
Drama / Romantický
Kanada, 2016, 96 min (Alternativní 91 min)

Mezi Lucy (Tatiana Maslany) a Romanem (Dane DeHaan) se během pobytu v odlehlé mrazivé zemi vytvoří vášnivé pouto. Lucy však záhy začnou pronásledovat její vnitřní démoni. Dvojice se proto vydává na strastiplnou cestu napříč divočinou, aby unikla minulosti a zachránila svůj milostný vztah. Kritikou oceňovaný scenárista a režisér Kim Nguyen přináší vizuálně podmanivou romanci o dvou planoucích duších, které bojují o lásku v ledové Arktidě. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Podivné, veľmi podivné. Až mám pocit, že práve tá podivnosť vyniesla tomuto filmu také vysoké hodnotenia. Nuž, obávam sa, že ja takéto výstrelky akosi neviem oceniť a mne osobne tento film nič nepriniesol. Možno, že to má celé nejaké tajné posolstvo, ale bohužiaľ, mne sa ho odhaliť nepodarilo. Ale tak aspoň 1* za tú prírodu a rozprávajúcich ľadových medveďov. ()

bllm 

všechny recenze uživatele

V podstatě celkem obyčejnej (když odmyslíte mluvícího ledního medvěda) milostnej příběh dvou lidí, z nich každý má svoje vlastní démony. Poměrně pomalu a jakoby poklidně plynoucí film. Ikdyž dojde na hádky, scény, alkohol, střelbu a další dramata, pořád jsem měla pocit určitýho klidu a pokoje, jemnosti, nevím, jak to ještě říct. Tohle je tak nějak moje gusto a zrovna se mi to dobře strefilo do nálady. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Jsou dva a mají se rádi. Jejich život je trochu jiný, protože žijí v oblasti, kde je pořád sníh. Navíc ani jejich vztah není příliš jednoduchý. Rozumí si, ale jako kdyby je něco odtahovalo od sebe. A pak je tu ještě jedna věc - on mluví s medvědy. Podivný snímek, který je kouzelný právě tou svou podivností, ale i silnými emocemi v závěru. ()

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Miluji tyto "jiné" filmy. Vždyť celý ten příběh by se dalo natočit tradičně, konzervativně. Dva mladí zamilovaní lidé se rozhodnou přejet ze zamrzlé vesnice na teplejší jih Kanady. Oba si nesou sebou svá traumata z minulosti a noční můry, které se snaží dostat z hlavy. Zastihne je sněhová bouře a ....Byl by to dobrý film? Asi ano, ale je daleko lepší dostat do toho ještě zmrzlé jeleny karibu, mluvícího medvěda a opuštěnou vojenskou základnu. Velmi dobré! ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Nenáročný a příjemně plynoucí snímek, který si i navzdory své lehkosti "nese" tíživé poselství a emocemi nabitý závěr. Two Lovers and a Bear je už na první pohled jiný než ostatní filmy. Stejně jako loňský "Swiss Army Man" vsází totiž na atraktivní "podivnost" z níž čerpá celá premisa filmu. Výslednému dojmu také velmi napomáhá originální kamera, skvělý výběr soundtracku ale především herecké obsazení s mimikrami skvělé Tatiany Maslany a Daneho DeHaanna, jemuž tyto malé filmové projekty svědčí více nežli ty blockusterové. „We keep following people and things. And we know it's gonna kill us someday, but we keep doing it.“ ()

Galerie (37)

Reklama

Reklama