12 Feet Deep

• USA The Deep End (neoficiální název) (více)

Skutočný príbeh o dvoch sestrách Bree (Nora-Jane Noone) a Jonne (Alexandra Park), ktoré ostanú uväznené pod skleneným krytom olympijského veľkokapacitného verejného bazéna po tom, ako sa uzavrie na víkend. V bazéne ich zdržal zásnubný prsteň, ktorý jedna zo sestier stratila. Správca ponáhľajúc sa na víkend ich pod hladinou nevidel a bazén uzavrel. Jedinou nádejou na záchranu sa zdá byť upratovačka Clara (Diane Farr). Ide však o bývalú trestankyňu, ktorá mieni túto situáciu využiť vo svoj prospech a poriadne zarobiť. Tesne nad hladinou sa zrazu vynárajú mnohé rodinné problémy, súrodenecké súperenie, ale najmä strach o vlastný život... Teraz musia spojiť sily a urobiť všetko preto, aby prežili vražednú noc. (TV Markíza)

ricci.s

Dve holčiny ostanú uväznené v bazéne po tom, čo sa zatiahne a zabudne sa na nich. No a jediná osoba, ktorá im dokáže pomôcť, je strelená upratovačka a bývalá trestankyňa, ktorá by na tejto situácii rada zarobila. Nudný a strašne nezaujímavý thriller podľa skutočnej udalosti, čo je síce uveriteľné, ale nechápem, čím to malo (alebo chcelo) diváka osloviť. Mňa proste nebaví sledovať hodinu a pol trvajúcu konverzačku medzi dvoma, neskôr troma postavami. Keby sa tam znenazdajky objavil nejaký žralok, tak by som kľudne prihodil. Lepšia srandovná stupidita ako toto. ()

Campbell

V těch záplavách sraček co poslední dobou koukám musím lehce nadhodnotit. Protože tohle vypadalo jak ultimátní lejno ale nakonec se z toho vytřískalo co se dalo. Film s tak neuvěiřtelně debilním námětem se nakonec vyklubalo sice stále špatné ale napínavé pokoukání. Dvě ženský jsou uvězněné v bazénu s další ženskou která je magor a chce využít situace. Největší problém je že herečky tu jsou strašně upištěné a otravné a to že film by se vešel tak do 60 minut. Ale na takový námět jsem se zas tak moc nenudíl a jak jsem psal....Čekal jsem to 3x horší. Ale i tak je film zapomenutí hodnej. Tak nadhodnoceně hodnotím protože jsem v jeden den viděl plno sraček. ()

ske_sarrera

Tímto filmem končí veškerý moje plavecký ambice a odhodlání ještě dřív, než stihly pořádně zakořenit. To, kolika tělními tekutinami může být ten nebohej bazén při takové páteční zavíračce obohacen, jsem si dokázala představit už v mateřské školce, kdy se někteří z mých olympijských kolegů v autobuse domů svěřili, že chodit o přestávkách na záchod jim připadá jako ztráta času. S tím se popravdě nedá nesouhlasit. Dokonce ani fakt, že se o krytý bazény staraj vyšinutý uklízečky s revolverem, se mi vůbec nezdá vystřiženej z alternativní reality. Na světě s největší pravděpodobností neexistuje člověk, kterýmu by nějaká manažerka úklidu nevyhrožovala smrtí – jednou za pošlapanou chodbu, podruhé za nespláchnutej záchod, potřetí zase za to, že jste ji na střední nepozdravili dost slušně, přestože se hierarchicky nachází hned o několik příček pod váma. Každopádně představa, že mi může někdo jen tak z rozmaru zneškodnit moje oblíbený místečko u vyhřívání, který obývám značnou část svojí plavby, je vskutku přespříliš. Takže děkuju pěkně, až budu zase za dva roky přemýšlet jestli jít plavat, mám tentokrát o důvod víc to zase nechat „na příště“. ()

Astaroth12

Dve tupé kravky sa nechajú zavrieť pod krytom v bazéne a samozrejme tam začnú riešiť svoje rodinne tragédie a démonov. Znie to  hlúpo, ale aspoň to malo nejakú tú originalitu, keby sa pokúšali  z toho bazénu dostáť samé. Ale nie, na scénu prichádza tretia žena a tá je ešte viac je...tá ako tie uväznené. Vážne to musel byt inteligent, čo písal tuto postavu, asi takú má doma, lebo po celu dobu som nechápal o čo tej osobe ide. Je jedna vec krádež, ale vec druha je keď pri tom zomrú dvaja ľudia a určite by na ňu prišli, keď robila toľko kiksov. Problém filmu bol v tom nezáživnom a debilnom podaní, lebo verím, že keby sa toho ujal niekto schopnejší, mohlo by to byt oveľa schopnejšie a napínavejšie dielko. V roku 2017 som tomuto filmu dal 3*, ale dnes ma skoro vobec nebavil, tak znižujem na slabé 2*. ()

Morholt

Námět je vlastně neotřelý, ale originalita neznamená automatický úspěch. Situace, ve které se holky ocitly, sice je kritická, ale ne pro filmové potřeby. Ono je to totiž jen o bouchání do bazénového krytu a uprošování hlavní záporačky, aby je pustila. A to je nuda. O moc lepší to není ani v mezičasech, kdy si obě sestry léčí šrámy z minulosti. To je totiž ještě větší nuda. Částečně to zachraňují sympatické herečky, které ale nemají větší šanci něco předvést. Zejména u Nory-Jane Noone to zamrzí, protože v minulosti ukázala, že má rozhodně na víc. Bída. 25% ()