Lucie: Příběh jedný kapely

• angličtina Lucie: The Story of a Rock Band (festivalový název) (více)

30 let spolu, 30 let bez sebe. Fenomenální skupina Lucie se poprvé představí i na plátnech kin v celovečerním filmu Lucie: Příběh jedný kapely. Strhující cesta časem, čtyři životy plné hudby v jednom z největších českých dokumentárních projektů tohoto roku. Jak vznikaly jejich nejznámější hity? Co se dělo v zákulisí? Strhující příběh 30ti let kapely Lucie vypráví dosud nezveřejněné záběry pořízené samotnými členy kapely a záznamy, o kterých si všichni mysleli, že už ani neexistují. Otevřené zpovědi členů kapely nakreslí portrét čtyř výrazných osobností, které spolu leckdy nedokázaly sedět v jedné místnosti, přesto se potkávají na jednom jevišti. Příběh jedný kapely ukáže Lucii ve všech jejích náladách. (Bontonfilm)

mach333

Na podobných dokumentech o hudebnících a umělcích mám rád, když je poznám i z té mimoprofesní stránky. Jací jsou vlastně v soukromí lidé.  Tohle byl za mne zcela průměrný dokument, kde se odehráli všechny zásadní písničky, ale nic zajímavého jsem tam neobjevil. Tu masku ze sebe kluci bohužel neodhodili. Pokud bych je měl hodnotit jako hudebníky, tak budu mluvit jen v superlativech. A musím taky uznat, že jejich tvorba je nadčasová. Aspoň mne se jejich písničky líbí i po mnoha letech. Možná je to moje hodnocení jenom nešťastný v tom, že jsem v poslední době viděl několik podobných dokumentů, které mne zaujali mnohem více (Moby, Amy Winehouse, W.Houston) ()