Lucie: Příběh jedný kapely

Dokumentární

Česko, 2016, 89 min

David Sís

Jan Turek ml.

Kdyby to bylo o jakýkoli jiný kapele, tak bych tomu nedal 5 hvězd. Tady nemůžu jinak, ačkoli tady ouřadujou jen hvězdy 4. Co se týče informací, který by člověk chtěl vědět (proč se skutečně rozpadli, proč se dali do kupy) tak se toho moc nedozvíš. Ale za vším hledej prachy, to je smutnej fakt. Co sem pochopil z tohodle dokumentu, tak jeden z důvodů byly autorský práva, takže prachy :o). Dycky mi byl nejsympatičtější Kodym, páč Wanastovky sem poslouchal ještě před Lucií a poslouchám dodnes, páč ty sou perfektně kytarový a přímočarý. Na rozdíl od Kollerovy sólový dráhy, která není vůbec špatná, ale není to pro mě tolik poslouchavý. PBCH, o tom nevím zhola nic, snad jen to, že oholenej vypadá jako tykev no a Dvořák mi bohužel nikdy pořádně nesednul, bez něj by to sice nešlo, ale já bych si bez něj Lucii rozhodně představit dokázal. Tak jako tak tihle borci udělali pro českou hudbu obrovskej kus práce a já se těším, až o nich vyjde jednou dokument, kde bude obsaženo i to, co fanoušky zajímá nejvíc - děvky, chlast, drogy a koneckonců i třeba rodiny :o)(2.1.2018)

• sskrblik

Koncert Lucie jsem si užil pouze jednou a sice v roce 2016, kdy jsem zavítal na Brněnské výstaviště. Vstupenka do takzvané VýAjPý zóny byla o dva sta dražší, za to se ovšem nabídl nebývalý luxus v podobě volného prostoru a téměř nulovým frontám. Všicí byli soustředění na pravé straně a nalevo, tak bylo pivko natočený za 5 vteřin. Paráda. No a nyní konečně k dokumentu a proč jej takto mrzce hodnotím. V podstatě z něj nic zvlaštního ani nového nevyplývá. Je to takový bezduchý sestřih na záběry čtyř kohoutů - dle slov skupiny. Určitě jsou poutavější hudební dokumenty.(4.1.2018)

Ohlédnutí za historií jedné z nejslavnějších českých kapel. Čekal jsem od tohoto filmu trochu víc, hlubší pohled, nebo jen časové shrnutí, jak šel čas. Výsledek působí trochu zmateně a nedodělaně, klouže spíše po povrchu. Jen připomíná to, co bylo všeobecně známé, spoustu dalších věcí naopak vynechává. Ale je to nakonec příjemné ohlédnutí, i když se stále mluví o rozpadech a šťastné chvilky zůstávají zapomenuty.(15.3.2018)

Souhlasím, že skupina Lucie je fenomén české hudební scény. Jejich medailón nebyl špatný, jen mohl postihnout trochu více a hlouběji "černou" stránku historie. Věřím, že byla a nejednou. Náznaků bylo v dokumentu dost, ale nic konkrétního. Tuším, že pak vznikaly písně jako Medvídek, že ano. Ale s pravdou ven nešel ani jeden z nich, škoda.(2.1.2018)

Mrzelo mě že z tohoto dokumentu o největší porevoluční skupině jsem se nedozvěděl téměř vůbec nic. Obsahově hodně mizerné. Navíc poslouchat často zmatené vyprávění členů o tom kde hráli, s kým hráli a co hráli a vlastně si to ani nepamatují. Autentičnost beru, ale jak jsem zmínil podobné dokumenty mají informovat, rekapitulovat, zaujmout a třeba i seznámit. Tady vlastně není obsaženo nic z toho. Přesto husina při Dotkni se ohně stále funguje. 50%(1.3.2018)