Lucie: Příběh jedný kapely

Dokumentární

Česko, 2016, 89 min

David Sís

Jan Turek ml.

Postup stejný jako v jiných hudebních dokumentech - nabitá arena, fanynky v extázi ,budování portrétu členů od jejich začátků. Bonus jsou vtipné detaily jako seznámení v pivnici. Z archivu se vynořují šílené podobenky. Nesentimentální racionální pohled členů kapely. Silácké legrácky "to se nedá zvládnout tolik ženských". Nad tím zůstává nedotknutelná muzika. žádné fráze - "dost se pilo, přešlo nám to do krve". V dokumentu nevidíme jejich rodiny, děti,partnerky. Prostě je oi čtyři a muzika.(8.1.2019)

V duši zbylo světlo z jedný holky - LUCIE. Pro mě kapela dětství, kdy jsem na přelomu 80./90. do zblbnutí poslouchal kazetu s prvníma hitama... :-) Pokud jde o dokument, tak je to příjemnej průlet historií se spoustou kvalitní hudby. Trochu může vadit, že dost skáče v čase tam a zpátky - dneska pro pamětníky to není problém, ale za pár desetiletí... A škoda, že to šlo dost po povrchu. Kdyby se porýpali v těch bolavějších věcech, jistě by to mělo větší výpovědní hodnotu. Ale řekl bych, že do toho se nikomu z pánů nechtělo. A vlastně: Nebudem se nikdy vracet tam, kde nám bylo mizerně! ;-)(1.1.2018)

LUCIE je top česká kapela, mám ich rád, chodím na koncerty a veľa ich pesničiek patrí medzi špičku, a tak som si tento dokument samozrejme užil. Tiež potešilo, že sa takéto hudobné dokumenty hrajú v kinách, ale kúsok málo to svojmu názvu "Príbeh jednej kapely" zostalo dlžné, keďže nejaký príbeh tento dokument moc nerozpráva, skôr sú to na preskáčku rôzne momenty ich 30-ročnej úspešnej kariéry. 7/10(24.7.2016)

Rozhodně to není žádná komplexní, pro obyčejného smrtelníka přehledná biografie kapely se vším "co, kdy, kde, s kým a proč". V čase se skáče asi jako v prvních řadách při koncertu, ale my skalní víme. Srdíčko mi plesalo stejně, jako když jsem ve třinácti letech dostala hysterický záchvat, když jsem pod stromečkem našla své historicky první CD Lucie. Tehdy jsem začala věřit na Ježíška. Zkrátka "Víš... svý... Lucieeee, pár zásahů už máš!"(13.7.2016)

Tento dokument má následující nedostatky: nechronologické vyprávění, ale pečlivě označené, takže se v čase neztratíte; podrobnosti třeba o rozchodu (rozchodech) žádné - prostě jen ponorka, takže pokud se v historii kapely nevyznáte, je to k ničemu; absence ostatních členů (i když na záběrech některé vidět můžete), prostě Lucie nebyla jen Koller, Kodym, Dvořák P.B.Ch., byť je to nejlepší a "klasická" sestava. Ale jsou zde i pozitiva: jak se klasická sestava dala dokupy (někteří teda jako mladíci byli dost emo); pak různé archivní záběry, ze kterých lze usuzovat, že jediný Michal Dvořák vypadá pořád stejně jen mu přibývají vrásky; turné nejen v Česku a Slovensku za doprovodu Lenky Dusilové v době, kdy spolupracovali (tehdy ji to slušelo); sbírání různých ocenění a pár koncertů ze zahraničí. Celkově jejich epizody ze života kapely baví (což smíchem potvrdili i ostatní návštěvníci kinosálu) a protože se jedná o kapelu mého dětství, tak s klidem dávám 4 hvězdy.(23.9.2016)