poster

Lucie: Příběh jedný kapely

 • anglický

  Lucie: The Story of a Rock Band

  (festivalový název)
 • Slovensko

  LUCIE: Príbeh jednej kapely

Dokumentární

Česko, 2016, 89 min

Režie:

David Sís

Kamera:

Jan Turek ml.
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bebacek
  ****

  Rozhodně to není žádná komplexní, pro obyčejného smrtelníka přehledná biografie kapely se vším "co, kdy, kde, s kým a proč". V čase se skáče asi jako v prvních řadách při koncertu, ale my skalní víme. Srdíčko mi plesalo stejně, jako když jsem ve třinácti letech dostala hysterický záchvat, když jsem pod stromečkem našla své historicky první CD Lucie. Tehdy jsem začala věřit na Ježíška. Zkrátka "Víš... svý... Lucieeee, pár zásahů už máš!"(13.7.2016)

 • Olly77
  ***

  No, určitě zajímavý archivní záběry, rozhovory, ukázky ze starých live vystoupení... příběhu tam moc není, chronologie žádná, skáče se z minulosti do současnosti, pak zase zpět. Ale to by samozřejmě nevadilo, srdce fanoušků určitě zaplesá i tak. Co ale považuju za zásadní a o čem dokument naprosto mlčí je bývalé členství basáka Marka Minárika, kterej s kapelou mimochodem nahrál nejkvalitnější a nejoceňovanější desku Černý kočky. Hrál i na následujících dvou deskách. Jeho vliv na těchto CD a na tvorbu skupiny v tomto období je neoddiskutovatelný, přesto o něm ve snímku nebyla ani zmínka. Nemám vůbec nic proti PBCH, ale v době jeho osmileté pauzy byl Minárik plnohodnotný člen skupiny Lucie. Zajímavý bylo sledovat, v čem jsme všichni chodili oblíkaní těsně po revoluci, některý modely stály opravdu za to :-) inu vývoj nezastavíme...(18.7.2016)

 • EnnyBerry
  **

  Dokument bez jakéhokoliv konceptu, chybí mu hloubka či vysvětlení, jen skákání záběrů v čase. Člověk se nedozví nic o muzikantech samotných, o jejich životech, ani o tom, jak kapela dostala své jméno. Z dokumentu se dozvíte že Koller má 1 syna (matka nezmíněna), ostatní muzikanti působí svobodně a bezdětně. Boční projekty členů taktéž nezmíněny, Pusa, Wanastovky, Dvořákovy cestopisy, nic, o pozadí klipů a jejich účinkujících taky nic. Divák tedy krom hudebních úryvků může vnímat jen vizuální stránku muzikantů. Na začátku je Kodym jako Axl Rose, Koller jako Kurt Cobain, Dvořák jako Petr Muk a P.B.CH jako Ježíš. Stárnutí bylo laskavé pouze k Dvořákovi, který si všiml který rok se píše v kalendáři, stejně jako Koller. Kodym drží krok s Axlem, image šmrncnul kovbojskými klobouky, ovšem nevšiml si, že Dallas ani 80.léta už nefrčí. Nejhůř bohužel dopadl P.B.Ch., z novodobých záběrech jsem vůbec nechápala co tam ta indiánská babička střihnutá hippíkem dělá (myslela jsem že P.B.Ch. je Kodym), až jsem se nakonec optala svého doprovodu. Pánové byli k nerozpoznání, což bylo umocněno slunečními brýlemi, kterými si zakrývali zrak i v interiéru. Lucii mám odmala spojenou se sušenkami Lucie, doufala jsem že dokument obzory rozšíří, nestalo se tak. http://www.ruzovychroust.cz/wp-content/uploads/susenky_lucie.jpg(15.4.2017)

 • penylane
  *****

  Jako velká fanynka této kapely jsem se hodně bála, jakou formou bude tento dokumentární film pojat. Naprosto předčil má očekávání. Vtipné, dojemné, vzpomínkové dílo pro fanoušky i nefanoušky všech věkových kategorií ukazuje všechna zásadní období, kterými si kapela prošla. Přestože příběh nejde chronologicky, lze se v něm snadno zorientovat. 100%(7.7.2016)

 • vera.nemcova
  *****

  Naprosto výborný ! V sobotu v kině a dala bych si to znovu ještě jednou, nebo dvakrát, nebo desetkrát :) Výborně udělaný, sestříhaný dokument o životě jedné - naší asi nejslavnější a nejkultovnější kapely. Pohledy všech dohromady i každého zvlášť, záběry z minulosti, z velkého turné 2014, Rolling Stones, i ponorka ve studiu, kde se snažili pracovat každý zvlášť a ani se nevidět..klipy, zákulisí, vzpomínky i dnešek...za mě paráda !(11.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace