Lucie: Příběh jedný kapely

Dokumentární

Česko, 2016, 89 min

David Sís

Jan Turek ml.

Tento dokument má následující nedostatky: nechronologické vyprávění, ale pečlivě označené, takže se v čase neztratíte; podrobnosti třeba o rozchodu (rozchodech) žádné - prostě jen ponorka, takže pokud se v historii kapely nevyznáte, je to k ničemu; absence ostatních členů (i když na záběrech některé vidět můžete), prostě Lucie nebyla jen Koller, Kodym, Dvořák P.B.Ch., byť je to nejlepší a "klasická" sestava. Ale jsou zde i pozitiva: jak se klasická sestava dala dokupy (někteří teda jako mladíci byli dost emo); pak různé archivní záběry, ze kterých lze usuzovat, že jediný Michal Dvořák vypadá pořád stejně jen mu přibývají vrásky; turné nejen v Česku a Slovensku za doprovodu Lenky Dusilové v době, kdy spolupracovali (tehdy ji to slušelo); sbírání různých ocenění a pár koncertů ze zahraničí. Celkově jejich epizody ze života kapely baví (což smíchem potvrdili i ostatní návštěvníci kinosálu) a protože se jedná o kapelu mého dětství, tak s klidem dávám 4 hvězdy.(23.9.2016)

Jako velká fanynka této kapely jsem se hodně bála, jakou formou bude tento dokumentární film pojat. Naprosto předčil má očekávání. Vtipné, dojemné, vzpomínkové dílo pro fanoušky i nefanoušky všech věkových kategorií ukazuje všechna zásadní období, kterými si kapela prošla. Přestože příběh nejde chronologicky, lze se v něm snadno zorientovat. 100%(7.7.2016)

Naprosto výborný ! V sobotu v kině a dala bych si to znovu ještě jednou, nebo dvakrát, nebo desetkrát :) Výborně udělaný, sestříhaný dokument o životě jedné - naší asi nejslavnější a nejkultovnější kapely. Pohledy všech dohromady i každého zvlášť, záběry z minulosti, z velkého turné 2014, Rolling Stones, i ponorka ve studiu, kde se snažili pracovat každý zvlášť a ani se nevidět..klipy, zákulisí, vzpomínky i dnešek...za mě paráda !(11.7.2016)

Rozhodně to není žádná komplexní, pro obyčejného smrtelníka přehledná biografie kapely se vším "co, kdy, kde, s kým a proč". V čase se skáče asi jako v prvních řadách při koncertu, ale my skalní víme. Srdíčko mi plesalo stejně, jako když jsem ve třinácti letech dostala hysterický záchvat, když jsem pod stromečkem našla své historicky první CD Lucie. Tehdy jsem začala věřit na Ježíška. Zkrátka "Víš... svý... Lucieeee, pár zásahů už máš!"(13.7.2016)

LUCIE je top česká kapela, mám ich rád, chodím na koncerty a veľa ich pesničiek patrí medzi špičku, a tak som si tento dokument samozrejme užil. Tiež potešilo, že sa takéto hudobné dokumenty hrajú v kinách, ale kúsok málo to svojmu názvu "Príbeh jednej kapely" zostalo dlžné, keďže nejaký príbeh tento dokument moc nerozpráva, skôr sú to na preskáčku rôzne momenty ich 30-ročnej úspešnej kariéry. 7/10(24.7.2016)