poster

Lucie: Příběh jedný kapely

 • anglický

  Lucie: The Story of a Rock Band

  (festivalový název)
 • Slovensko

  LUCIE: Príbeh jednej kapely

Dokumentární

Česko, 2016, 89 min

Režie:

David Sís

Kamera:

Jan Turek ml.
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Indy
  ***

  LUCIE je top česká kapela, mám ich rád, chodím na koncerty a veľa ich pesničiek patrí medzi špičku, a tak som si tento dokument samozrejme užil. Tiež potešilo, že sa takéto hudobné dokumenty hrajú v kinách, ale kúsok málo to svojmu názvu "Príbeh jednej kapely" zostalo dlžné, keďže nejaký príbeh tento dokument moc nerozpráva, skôr sú to na preskáčku rôzne momenty ich 30-ročnej úspešnej kariéry. 7/10(24.7.2016)

 • lena60
  ***

  Dokument nabídl pár úsměvných scén, záběry z koncertů, rozhovory se členy kapely...Člověk si nostalgicky zavzpomínal na raná devadesátá léta a to je tak asi vše. K podobnému naladění možná stačilo pustit si pár klipů kapely na youtube.(8.7.2016)

 • Malarkey
  ****

  KVIFF 2016 - Městské divadlo v Karlových Varech, plno prakticky absolutně, do toho na pódiu Marek Eben a jeho pořad Na plovárně s kapelou Lucie. Ukočírovat čtyři berany na jednom podiu bylo hodně náročný, ale Marek Eben z toho standardně dobře vybruslil a ještě jsme se místy docela zasmály. To se mimochodem povedlo i samotnému dokumentu, jehož jediný mínus vnímám v tom, že vypráví různé kousky ze života kapely hodně na přeskáčku. Je otázka, kolik materiálu bylo a kolik se dotáčelo do dokumentu. Nicméně kapela se ospravedlnila a život jde dál. Konečně už odtrhli závoj tajemna a plno věcí potvrdili nebo vyvrátili. Dokument tedy účel splnil.   (11.7.2016)

 • malylada
  ***

  Musím říci, že českou hudební scénu moc nemusím, ale Lucie je kapela, kterou si rád poslechnu, ale prakticky jsem o ní nic dopodrobna nevěděl, jen mlhavě o tom, jak se rozpadla, slepovala a podobně. Čekal jsem hodně ze zákulisí a emočních scén, kde se dozvím zpovědi jednotlivých členů, pikantností, křivd, něco na způsob výborného dokumentu Amy..... bohužel jsem se nedočkal nebo v hodně konzervativním balení. Je to vlastně slepenec všeho, co jsme již viděli, prokládáno spoustou klipů a přehledu největších hitů. Bavil jsem se jen tím, neboť mám kapelu rád, ale v rovině dokumentu to není sláva, spíše reklama na letošní turné..... 6/10(28.7.2016)

 • penylane
  *****

  Jako velká fanynka této kapely jsem se hodně bála, jakou formou bude tento dokumentární film pojat. Naprosto předčil má očekávání. Vtipné, dojemné, vzpomínkové dílo pro fanoušky i nefanoušky všech věkových kategorií ukazuje všechna zásadní období, kterými si kapela prošla. Přestože příběh nejde chronologicky, lze se v něm snadno zorientovat. 100%(7.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace