Lucie: Příběh jedný kapely

• angličtina Lucie: The Story of a Rock Band (festivalový název) (více)
Trailer

30 let spolu, 30 let bez sebe. Fenomenální skupina Lucie se poprvé představí i na plátnech kin v celovečerním filmu Lucie: Příběh jedný kapely. Strhující cesta časem, čtyři životy plné hudby v jednom z největších českých dokumentárních projektů tohoto roku. Jak vznikaly jejich nejznámější hity? Co se dělo v zákulisí? Strhující příběh 30ti let kapely Lucie vypráví dosud nezveřejněné záběry pořízené samotnými členy kapely a záznamy, o kterých si všichni mysleli, že už ani neexistují. Otevřené zpovědi členů kapely nakreslí portrét čtyř výrazných osobností, které spolu leckdy nedokázaly sedět v jedné místnosti, přesto se potkávají na jednom jevišti. Příběh jedný kapely ukáže Lucii ve všech jejích náladách. (Bontonfilm)

Trailer

NinonL

Souhlasím, že skupina Lucie je fenomén české hudební scény. Jejich medailón nebyl špatný, jen mohl postihnout trochu více a hlouběji "černou" stránku historie. Věřím, že byla a nejednou. Náznaků bylo v dokumentu dost, ale nic konkrétního. Tuším, že pak vznikaly písně jako Medvídek, že ano. Ale s pravdou ven nešel ani jeden z nich, škoda. ()

Malarkey

KVIFF 2016 - Městské divadlo v Karlových Varech, plno prakticky absolutně, do toho na pódiu Marek Eben a jeho pořad Na plovárně s kapelou Lucie. Ukočírovat čtyři berany na jednom podiu bylo hodně náročný, ale Marek Eben z toho standardně dobře vybruslil a ještě jsme se místy docela zasmály. To se mimochodem povedlo i samotnému dokumentu, jehož jediný mínus vnímám v tom, že vypráví různé kousky ze života kapely hodně na přeskáčku. Je otázka, kolik materiálu bylo a kolik se dotáčelo do dokumentu. Nicméně kapela se ospravedlnila a život jde dál. Konečně už odtrhli závoj tajemna a plno věcí potvrdili nebo vyvrátili. Dokument tedy účel splnil. ()

Ozzy2

Nejsem ortodoxní fanoušek, ale uznávám, že Lucie byla a je nejlepší kapela.Dokument byl skvělej a já jsem rád, že tam neprozradili nic ze své temné minulosti.Co se v kapele upeče, to by tam mělo zůstat.Zdejší oslové odkojeni bulvárem jsou zklamaní...Pobavil Michal Dvořák větou, že P.BCH. deset let neviděl a málem ho nepoznal.Prosím členy kapel Chinaski, Kryštof a podobného póvlu,aby si ten dokument několikrát pustili a ukončili kariéru.Tohle je muzika na úrovni, tohle je rock.Kdyby kluci byli američani, prosadili by se i ve světě. ()

eraserhead666

Nejsem nějaký ultra fanda Lucie, ale vlastně mě tak nějak doprovází skoro celým životem a kdykoliv zaslechnu někde nějakou její skladbu, vybaví se mi určitý úsek nebo výřez z vlastního života. To se, patrně, povede málokteré kapele. Dokument mi však přijde poměrně plochý a z větší části nic neříkající ani odhalující - dost věcí záměrně přehlíží. Unikátní filmový dokument to tedy rozhodně není. K ocenění jsou vlastně asi jen historické/dobové záběry a fotky. ()

evuline

Tak bylo naznačeno, že kapela "pravděpodobně" užívala návykové látky, "pravděpodobně" udržovala více než přátelské vztahy s fanynkami a "pravděpodobně" se mezi sebou hádala a měla konflikty, které vedly k rozpadu kapely. Pardon, ale to jsem opravdu nečekala a bylo to zcela šokantní. Pozn.: jedná se o ironický komentář, u kterého kroutím nevěřícně hlavou, proč se někdo rozhodne točit dokument, kde nechce nic konkrétního říct... ()