Lucie: Příběh jedný kapely

Dokumentární

Česko, 2016, 89 min

David Sís

Jan Turek ml.

Jako velká fanynka této kapely jsem se hodně bála, jakou formou bude tento dokumentární film pojat. Naprosto předčil má očekávání. Vtipné, dojemné, vzpomínkové dílo pro fanoušky i nefanoušky všech věkových kategorií ukazuje všechna zásadní období, kterými si kapela prošla. Přestože příběh nejde chronologicky, lze se v něm snadno zorientovat. 100%(7.7.2016)

Kdyby to bylo o jakýkoli jiný kapele, tak bych tomu nedal 5 hvězd. Tady nemůžu jinak, ačkoli tady ouřadujou jen hvězdy 4. Co se týče informací, který by člověk chtěl vědět (proč se skutečně rozpadli, proč se dali do kupy) tak se toho moc nedozvíš. Ale za vším hledej prachy, to je smutnej fakt. Co sem pochopil z tohodle dokumentu, tak jeden z důvodů byly autorský práva, takže prachy :o). Dycky mi byl nejsympatičtější Kodym, páč Wanastovky sem poslouchal ještě před Lucií a poslouchám dodnes, páč ty sou perfektně kytarový a přímočarý. Na rozdíl od Kollerovy sólový dráhy, která není vůbec špatná, ale není to pro mě tolik poslouchavý. PBCH, o tom nevím zhola nic, snad jen to, že oholenej vypadá jako tykev no a Dvořák mi bohužel nikdy pořádně nesednul, bez něj by to sice nešlo, ale já bych si bez něj Lucii rozhodně představit dokázal. Tak jako tak tihle borci udělali pro českou hudbu obrovskej kus práce a já se těším, až o nich vyjde jednou dokument, kde bude obsaženo i to, co fanoušky zajímá nejvíc - děvky, chlast, drogy a koneckonců i třeba rodiny :o)(2.1.2018)

KVIFF 2016 - Městské divadlo v Karlových Varech, plno prakticky absolutně, do toho na pódiu Marek Eben a jeho pořad Na plovárně s kapelou Lucie. Ukočírovat čtyři berany na jednom podiu bylo hodně náročný, ale Marek Eben z toho standardně dobře vybruslil a ještě jsme se místy docela zasmály. To se mimochodem povedlo i samotnému dokumentu, jehož jediný mínus vnímám v tom, že vypráví různé kousky ze života kapely hodně na přeskáčku. Je otázka, kolik materiálu bylo a kolik se dotáčelo do dokumentu. Nicméně kapela se ospravedlnila a život jde dál. Konečně už odtrhli závoj tajemna a plno věcí potvrdili nebo vyvrátili. Dokument tedy účel splnil.   (11.7.2016)

Musím říci, že českou hudební scénu moc nemusím, ale Lucie je kapela, kterou si rád poslechnu, ale prakticky jsem o ní nic dopodrobna nevěděl, jen mlhavě o tom, jak se rozpadla, slepovala a podobně. Čekal jsem hodně ze zákulisí a emočních scén, kde se dozvím zpovědi jednotlivých členů, pikantností, křivd, něco na způsob výborného dokumentu Amy..... bohužel jsem se nedočkal nebo v hodně konzervativním balení. Je to vlastně slepenec všeho, co jsme již viděli, prokládáno spoustou klipů a přehledu největších hitů. Bavil jsem se jen tím, neboť mám kapelu rád, ale v rovině dokumentu to není sláva, spíše reklama na letošní turné..... 6/10(28.7.2016)

V duši zbylo světlo z jedný holky - LUCIE. Pro mě kapela dětství, kdy jsem na přelomu 80./90. do zblbnutí poslouchal kazetu s prvníma hitama... :-) Pokud jde o dokument, tak je to příjemnej průlet historií se spoustou kvalitní hudby. Trochu může vadit, že dost skáče v čase tam a zpátky - dneska pro pamětníky to není problém, ale za pár desetiletí... A škoda, že to šlo dost po povrchu. Kdyby se porýpali v těch bolavějších věcech, jistě by to mělo větší výpovědní hodnotu. Ale řekl bych, že do toho se nikomu z pánů nechtělo. A vlastně: Nebudem se nikdy vracet tam, kde nám bylo mizerně! ;-)(1.1.2018)