Vegan: Příběhy z každodenního života (festivalový název)

Vegan: Everyday Stories

Dokumentární

USA, 2016, 91 min

Tento dokument pozostáva z rozhovorov s rôznymi známymi osobnosťami, ktoré hovoria o tom, prečo zvolili vegánsky životný štýl. Rôzne dôvody a rôzne skúsenosti, žiadna propaganda, žiadna amatérčina. Od športovcov po celebrity. Fajn.(14.8.2016)

Hodně reálné a Genesis fakt cením!(2.11.2016)

• ChArLeNe

To sa ani nedá hodnotiť hviezdičkami. Skôr než dokument by som povedala, že je to amatérske video s dlhou stopážou. Niektoré príbehy či citáty zúčastnených sú inšpiratívne - najviac ma zaujala malá aktivistka vegánstva, ktorá ma zasiahla svojou čistotou a vnútornou žiarou a človek, ktorý od základov zmenil svoj život (z drogového závisláka z rozvrátenej rodiny na milujúceho vegána, bežca, partnera, otca (?)). Sklamala ma ale majiteľka vegan food trucku, ktorá kvôli zlému imagu vegánstva chce premenovať svoj food truck z "vegan" na "plant-based". Zlepšiť image mohla robiť práve ona, ale nie, radšej si dať inú nálepku - to problém vyrieši. Asi v poslednej tretine tohto videa to začalo mať nádych new age/wu wu, obzvlášť divné mi prišli meditačné zvuky pri proteste.(25.3.2017)

Celovečerní dokument složen z osobních příběhů obyčejných lidí i celebrit a jejich zpověď, proč a jak se dali na veganství. Vezkrze pozitivně laděný film však obsahuje i spoustu bolestných a smutných zkušeností reality všedních dní...(21.11.2016)

Zajímavé příběhy pár neobyčejných jednotlivců, kteří se nebáli dát svou kůži na trh (pun intended) a vystoupit ze škatulky normality jak před svých okolím, tak i veřejně v tomto dokumentu. Definitivně hodné obdivu a zamyšlení, proč je jich zatím tak málo a co můžeme každý z nás dělat lépe a více pro tuto planetu. Protože nejhorším nepřítelem není masoprůmysl, ale my sami, konkrétně naše lenost, která nám neustále našeptává výmluvy, proč nic neměnit. Že už děláme dost, že stejně svět nezachráníme, že naše činy nemají moc velké dopady, že bychom pak nebyli zdraví, že je to tak přirozené a maso se jedlo vždycky, tak se musí jíst i nadále, atd..zkrátka manipulativní kecy. A v momentě, kdy se tomu vzepřeme a rozhodneme se skutečně si o tom něco zjistit a jít o ten krůček dále, tak přijdeme na to, že to třeba nebyla tak úplně pravda. A tenhle první krok, který uděláme, není jen prvním krokem k záchraně velkého množství zvířat, ale také prvním krokem našeho osvobození se od mylných představ, kterými jsme byli obklopeni a pohodlně jim naslouchali.(25.11.2016)