Takoví normální vozíčkáři

• Maďarsko Tiszta szívvel (více)

Dvacetiletý vozíčkář Zoli se spolu se svým tělesně postiženým kamarádem spojí s bývalým hasičem, který je také upoutaný na invalidní vozík, a dají se do služeb mafie, coby gang nájemných vrahů. Jak už to však v životě bývá, skutečnost je o něco prozaičtější... Maďarský režisér Attila Till v této originální, akcí nabité komedii obratně prolíná realitu s fantazií a přináší nenásilným způsobem vhled do životů hrdinů, žijících na okraji společnosti a toužících po věcech, jež jsou pro lidi bez postižení samozřejmostí. (MFF Karlovy Vary)

Inozuka

O vozíčkářích jsem viděl už lepší filmy, a dokonce bych řekl, že ještě méně korektní, než tenhle. Tenhle film je zvláštní a nedotažený, a to i přes dobrý nápad ohraničení příběhu komiksem, které řeší dějové faux pax. Jako komedie nefunkční, jako gansgsterka hodně málo, jako drama alespoň trochu. Sečteno, podtrženo .... tři vozíčkáři, tři psi, tři hvězdičky. ()

pushover

Super nápad i zpracování. Jen mě nepřestává fascinovat blbost českých distributorů, kteří mají potřebu přejmenovávat originální názvy filmů na něco co si na nějaký kreativní schůzce vytáhli z prdele. ()

lasida

Geniální po všech stránkách, grafika, nápad, akce, herci i neherci, hudba, tohle je opravdu třeba vidět! Smekám! ()

Karlosik_4

Film ve skrze s obrovským potencionálem, prostorem pro více nekorektního humoru a nějakého hlubšího příběhu. Film nám představuje trojici protagonistů, kteří se rozhodnou ignorovat své postižení a dají se na dráhu zločinu. Ale to, že jim to takto, prakticky bez překážek vychází je zajímavé, a trochu škodí filmu, místy nerealistické situace jsou vyřešeny jen proto ´´aby byly vyřešeny´´ a samotný děj příběhu je tu dvojitý, tak, že diváci co by rádi film viděli jen jako odlehčenou komedii mohou být zmateni.  Nápad a premisa filmu ale velmi originální a film samotný dal jistě dost práce, proto 3 hvězdy. ()

PTuranyi

Skvelý príbeh mladíka na vozíčku, ktorý akoby prežíval gangsterský príbeh v komikse, ktorý kreslí. Výborný scenár a prevedenie, len sem tam sa vyskytne drobná chybička. ()

Jum

Tak jsem se dočetl, že je to celkem dobrý film... Zhlédl jsem ale jen 1,5 hod. nudy v Maďarsku. Od 20 minuty jsem pořád čekal až se to rozjede a v 1 hodině a 20 minutě filmu jsem se modlil ať už to skončí. ()

strobl.r

Vezmeme-li v úvahu, že by se příběh mohl skutečně odehrát, pak je natočený velmi reálně. Filmů, ve kterých vystupují vozíčkáři mnoho není a na tomto snímku je výborné, že herci jsou lidé se skutečným handicapem. Situace, kde je nutné zdolat překážky, jsou natočené bez nadsázky a s trochu empatie se do role hlavních představitelů vžijete. Nečekejte extra komedii. Film je protkaný černým humorem, kterému se vzhledem k vážnosti tématu jen málokdo zasměje. Z hlediska dramatické stránky a příběhu je film perfektní. ()

mokki5

Filmů které ukazují jaký mají handycapovaní lidé život, s čím vším se musí dnes a denně potýkat, je spousta ale takový film kde si tvůrci dokáží příjemně z toho udělat legraci tím že z vozíčkářů udělají zabijáky na kolečkách, to už je opravdu něco. A já velmi oceňuji takovýto originální nápad že to zkrátka není jen vyprávění o životě takových lidí ale že je to i okořeněno slušnou akcí. Navíc když vezmu v potaz fakt že minimálně jeden z hlavní trojice je skutečně vozíčkář tak na vrch musím zatleskat za skvělý výkon, který předvedl ()

vinducha

Jako komedie je to docela hodně černá . Tolik střelby jsem tam popravdě ani neočekával . A to finále , takže oni nakonec byli bráchové... ()

Zaks

Taká normálna blbina, ale zábavná. Maďari to poňali riadne netypicky, veľmi absurdný námet a herecké obsadenie vozíčkarov do hlavných rolí s famóznym záverom. Plusom bolo aj obsadenie nášho speváka Laca Lučeniča ;-) do role Radoša - mafiána so psíkmi. ()

Nelítejte za filmem, zůstaňte v Praze!

Nelítejte za filmem, zůstaňte v Praze!

23.10.2016

3 kinosály, 4 země, 5 workshopů, 5 dní, 18 hostů, 40 filmů. MFF 3Kino – Praha 2016 proběhne ve dnech 2. až 6. listopadu ve dvou sálech kina Atlas, ale nově i v kině Evald. Festival se i letos… (více)

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary