Takoví normální vozíčkáři

Attila Till

Imre Juhász

Kostýmy:

Andrea Flesch

V poslednom čase maďarská kinematografia prežíva svoju novodobú renesanciu – a to vo všetkých žánroch. O tom svedčí aj film „Kills on Wheels“, ktorý úspešne spojil drámu s menšou dávkou akčných scén. A k tomu ešte malý humor, samozrejme v rámci možností. Príbeh zaujímavý, herecky nadpriemerne dobre zvládnutý. Osobné hodnotenie: 80% (****) (24.3.2018)

Maďaři jsou zase nekompromisní. Z vozíčkářů udělají nájemný zabijáky a ještě to pojmou jako legraci. Jako dobře, beru to, zase taková komedie to není, ale je pravda, že jsem z toho měl furt lepší náladu, než když bych koukal na nějakou severskou depresívu. Líbí se mi, jak speciálně Maďaři se svým humorem umí být absurdní a tady to vychytali vysloveně parádně. Závěrečný moment je jen takovým příjemným zpestřením, které mě donutilo zamyslet se nad tím, co jsem vlastně viděl. Jako celek ale film funguje skvěle a je fajn vidět, že i lidé s nemocí pohybového ústrojí nebo na vozíku si dokáží udělat legraci sami ze sebe. Respekt a oceňuji film i jako celek. Stylově podobné jako belgická Hasta La Vista.(28.6.2017)

"Ve Švédsku a Dánsku dávají hendikepovanejm poukázky do bordelu." Je-li to pravda, tak hluboká poklona, při které mi rupnou záda a stěhuju se na sever pro poukázky. Ovšem v tomto snímku jde o sex jen okrajově a to je škoda, protože by to určitě přineslo nejeden zábavný moment. Jenže tady jsou ve hře comicsoví zabijáci na invalidních vozících, což je nápad hodný velké zábavy, ale ta se dostavovala jen výjimečně - při shybech s vozíkem, při souboji s číselníkem automatu nebo při "rybaření". Jinak je to jen mafiánská story okresního formátu.(26.1.2018)

Jestli se takhle chovají normální vozíčkáři, tak to si na ně začnu dávat velký pozor. :D Na jednu stranu bylo těžké si zvyknout na hlavní postavy díky svým různým postižením, protože bylo obtížné si je představit v páchání nekalých činností, ale evidentně to možný je. :D Aspoň to mohlo být vtipnější.(3.4.2018)

Tohle je opravdu trošku jiná komedie, než byste čekali. Už jen ta realita, že v hlavní roli je opravdu postižený herec je něčím velmi inovativní a ten nápad se nemusí líbit každému, ale mě osobně potěšil. Příběh, zápletka a závěr není bůhvíjaký zázrak, ale zpracování i černý humor mě neurazil, naopak. Vtip fungoval často a přistihla jsem se několikrát i ve smíchu. Maďaři mají své komedie něčím hodně charakteristické a když si vzpomenu na Revizory, říkám si, že v nich nejsou vůbec špatní. Čtyři slabší.(26.8.2017)

• - Režiséra k natočení snímku inspirovala osobní zkušenost z dobrovolnické práce s postiženými. (Zdroj: MFF KV)