Takoví normální vozíčkáři

Attila Till

Imre Juhász

Kostýmy:

Andrea Flesch

Přijde mi, že všichni mad'arští režiséři mají takové parádní jména. No, ale k filmu. V hlavní roli vozíčkáři, to je dejme tomu zajímavý nápad, navíc scénář nevelel cítit laciný soucit a sympatie. Tempo filmu je taky dobré, těžko říct, proč mě film vlastně víc nechytnul. Čekal jsem odvážnější humor a víc sebeironie, takhle tam bylo od každého žánru něco a to u mě nezabodovalo(28.6.2017)

o různě handicapovaných již toho bylo napsáno a natočeno dost, nicméně tenhle kousek z maďarské dílny patří k tomu lepšímu. Nejenom, že si ústřední herci dokážou dělat ze svého postižení prdel, ale ještě navíc je film okořeněn akčními doplňky (což se u podobně tematických filmů zrovna moc často nevidí) a samotný konec je pro zamyšlení.................moje hodnocení = 7,5 z 10.(4.1.2018)

"Ve Švédsku a Dánsku dávají hendikepovanejm poukázky do bordelu." Je-li to pravda, tak hluboká poklona, při které mi rupnou záda a stěhuju se na sever pro poukázky. Ovšem v tomto snímku jde o sex jen okrajově a to je škoda, protože by to určitě přineslo nejeden zábavný moment. Jenže tady jsou ve hře comicsoví zabijáci na invalidních vozících, což je nápad hodný velké zábavy, ale ta se dostavovala jen výjimečně - při shybech s vozíkem, při souboji s číselníkem automatu nebo při "rybaření". Jinak je to jen mafiánská story okresního formátu.(26.1.2018)

Čekal jsem to lepší. Černohumornější, bizarnější. Takhle se střídaji momenty absurdního humoru, dramatu a mladického odboje proti rodičím, a spolu to úplně nedrží, tím spíš když je délka zbytečně naředěna na 105 minut. Nicméně - je super, že na východě něco takového vzniká, a je škoda, že něco podobného nenatočí u nás. 70 %(4.7.2016)

Hrozně mě bavil ten postižák bez vozíčku (Ádám Fekete), fakt výbornej týpek. Jen škoda, že si na diskusi do sálu nepřines ten deodorant ve spreji a nepředved svoje číslo naživo. Taky jsem si vzpomněl na Hasta la vista a podle mě jsou Takoví normální vozíčkáři o kus lepší, je tu víc akce a míň takovejch těch hořkejch momentů. Ale ne že by tam vůbec nebyly emotivní scény (např. narušená svatba od ex), navíc často podepřený údernym soundtrackem. Stopáž je v pohodě, to se jednomu ani nestačí zkroutit záda jako Zolimu. Pointa úplně zahřeje u srdíčka. Celkovej hendikep filmu je tak maximálně 10%, takže ve výsledku parádních (90%)(7.7.2016)

• - Režiséra k natočení snímku inspirovala osobní zkušenost z dobrovolnické práce s postiženými. (Zdroj: MFF KV)