Takoví normální vozíčkáři

• Maďarsko Tiszta szívvel (více)

Dvacetiletý vozíčkář Zoli se spolu se svým tělesně postiženým kamarádem spojí s bývalým hasičem, který je také upoutaný na invalidní vozík, a dají se do služeb mafie, coby gang nájemných vrahů. Jak už to však v životě bývá, skutečnost je o něco prozaičtější... Maďarský režisér Attila Till v této originální, akcí nabité komedii obratně prolíná realitu s fantazií a přináší nenásilným způsobem vhled do životů hrdinů, žijících na okraji společnosti a toužících po věcech, jež jsou pro lidi bez postižení samozřejmostí. (MFF Karlovy Vary)

dubinak

Tohle je opravdu trošku jiná komedie, než byste čekali. Už jen ta realita, že v hlavní roli je opravdu postižený herec je něčím velmi inovativní a ten nápad se nemusí líbit každému, ale mě osobně potěšil. Příběh, zápletka a závěr není bůhvíjaký zázrak, ale zpracování i černý humor mě neurazil, naopak. Vtip fungoval často a přistihla jsem se několikrát i ve smíchu. Maďaři mají své komedie něčím hodně charakteristické a když si vzpomenu na Revizory, říkám si, že v nich nejsou vůbec špatní. Čtyři slabší. ()

andrii

Kolečka si brousí. Jedou za dobrodružstvím. Myšlenky smělé. Činy včil čile. Usaďte se pohodlně. Hoďte si do klína "podsvětí." ()

Tosi

Přijde mi, že všichni mad'arští režiséři mají takové parádní jména. No, ale k filmu. V hlavní roli vozíčkáři, to je dejme tomu zajímavý nápad, navíc scénář nevelel cítit laciný soucit a sympatie. Tempo filmu je taky dobré, těžko říct, proč mě film vlastně víc nechytnul. Čekal jsem odvážnější humor a víc sebeironie, takhle tam bylo od každého žánru něco a to u mě nezabodovalo ()

progression

Nejenom Belgičani dokážou natočit originální film s vozíčkářskou tématikou (Hasta La Vista), vytáhli se i Maďaři, kteří to pojali zase trošku jinak - důmyslný mix dramatu, absurdní komedie, gangsterské střílečky i "rozpitvávání" traumat z dětství i těch současných. Perfektně vybrané typy ústřední trojice (obzvláště ten voňavkový šikulka neměl chybu) i toho "psího" gaunera a originálně a důstojně vypointovaný závěr. Jen se "trošku obávám" toho, jestli odteďka nebudu chtít vozíčkářům nakukovat do igelitek :-) ()

Mishqo

60-70% ... Koncept dobrý, no nemôžem viac hovoriť, bez toho aby som niečo nevyzradil. Ale chýbal mi tam väčší náboj. Ale už dlhšie sa presviedčam, že Maďari točia dobré filmy! ()

ghatos

Nakonec to taková jízda (na vozíčku) nebyla. Nešlo to do drsnějšího humoru či psychologie, což byla škoda, protože u takového tématu je to potřeba. 59%. ()

jefff

Jeden z nejzajímavějších kousků na KVIFF 2016. Trochu kopírka lepších Hasta la Vista, ale i přesto docela zábavné a herci jsou vážně dobří. ()

venca163

Hrozně mě bavil ten postižák bez vozíčku (Ádám Fekete), fakt výbornej týpek. Jen škoda, že si na diskusi do sálu nepřines ten deodorant ve spreji a nepředved svoje číslo naživo. Taky jsem si vzpomněl na Hasta la vista a podle mě jsou Takoví normální vozíčkáři o kus lepší, je tu víc akce a míň takovejch těch hořkejch momentů. Ale ne že by tam vůbec nebyly emotivní scény (např. narušená svatba od ex), navíc často podepřený údernym soundtrackem. Stopáž je v pohodě, to se jednomu ani nestačí zkroutit záda jako Zolimu. Pointa úplně zahřeje u srdíčka. Celkovej hendikep filmu je tak maximálně 10%, takže ve výsledku parádních (90%) ()

herr_carter

o různě handicapovaných již toho bylo napsáno a natočeno dost, nicméně tenhle kousek z maďarské dílny patří k tomu lepšímu. Nejenom, že si ústřední herci dokážou dělat ze svého postižení prdel, ale ještě navíc je film okořeněn akčními doplňky (což se u podobně tematických filmů zrovna moc často nevidí) a samotný konec je pro zamyšlení.................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

kolemjdouc

tak tohle jen tak někdo nevymyslí :-))). Manuál pro lidi že není třeba házet flintu do žita? A buď vůle tvá:!Sice dělají neplechu ale budete jim fandit---18.7.2019 jsem se na na film podívala znovu a znova jsem byla lapena dějem ()

Disease

Docela v pohodě i když toho humoru tam moc není, spíš taková demonstrace toho, že vozíčkáři jsou taky lidi. Navíc s dabingem... na Artu. Nechápu proč to alespoň nevysílali dvojjazyčně, když tak vysílají i Colomba a dětské animáky... ()

Renfield

Jiný film, o jiných vozíčkářích. Je to jednoduše maďarský film, s drsnějším humorem, ale není ho zde příliš, což je ve výsledku dobře. Film je povětšinou dramatem s několika přestřelkami a právě jeho akční část bavila nejvíce. Méně už rodinné problémy Zoliho, či vztah nevztah Rupaszova... i když svatební scéna byla jednou z nejlepších. Podobně kvalitní je i finální setkání s vlastně hlavním záporákem, který ač vcelku nenápadný filmu též dodal něco navíc, zajímavá postava. Ale to nejlepší si Attila Till nechal na samotný závěr, bez této pointy by to byl téměř obyčejný film. Jenže TO tomu dává zase jiný pohled na věc a možnost zamyšlení se nad celým předchozím dějem. Navíc se vše předešlé, občas poněkud nesourodé dává dohromady, tedy i ta rodina dává smysl. 75% ()

JohnyD

Určite väčšina z vás sa bavila a roztopila ako sviečka pri Intouchables. Maďari zobrali tento koncept o kus ďalej a rozhodli sa príbeh vozíčkarov zasadiť do drsného prostredia srbských a maďarských gangstrov. Nekorektná čierna komédia, ktorá na konci pohladí aj to srdiečko. S dvoma pivami a pár poldecákmi je to skvelá zábava na večer. Síce dramatické linky o láske a otcovste nefungujú úplne dobre, ale ako náhle sa náš hitman so svojimi dvoma pomocníkmi vydáva na ďalšiu misiu, nebude núdza o nekoretnú zábavu. Scéna na rybačke TOP!!! 7/10 ()

BOURQUE

V poslednom čase maďarská kinematografia prežíva svoju novodobú renesanciu – a to vo všetkých žánroch. O tom svedčí aj film „Kills on Wheels“, ktorý úspešne spojil drámu s menšou dávkou akčných scén. A k tomu ešte malý humor, samozrejme v rámci možností. Príbeh zaujímavý, herecky nadpriemerne dobre zvládnutý. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

RPupkin

Tiszta szívvel (maďarsky doslovně „s čistým srdcem“) představuje inteligentně vystavěný příběh, kde do sebe vše postupem času začne zapadat. Pochvalu si zaslouží zejména za autentické ztvárnění života handicapovaných bez zbytečného patosu, naopak s uměřenou dávkou cynismu. Komiksová „gangsterská“ linie je rovněž podána velmi dobře a jinak „statický“ děj příjemně osvěžuje. Celkově vzato: za mě palec mírně nahoru, 70 %, mohu vidět znovu. [viděno v dubnu 2021 | komentář #25] ()

markotter

Nějak mě to nechytlo. Vlastně jsem celý film přemýšlel o tom, že ho vypnu. Ústřední trojka byla zajímavá to jo, ale kdyby si člověk odmyslel jejich postižení, rozhodně by to nebyl dobrý film. Ale pár záblesků geniality tam bylo, tak tam ten průměr nechám. ()

Nelítejte za filmem, zůstaňte v Praze!

Nelítejte za filmem, zůstaňte v Praze!

23.10.2016

3 kinosály, 4 země, 5 workshopů, 5 dní, 18 hostů, 40 filmů. MFF 3Kino – Praha 2016 proběhne ve dnech 2. až 6. listopadu ve dvou sálech kina Atlas, ale nově i v kině Evald. Festival se i letos… (více)

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary