Noční směna

• Velká Británie Late Shift

Hlavní postavou filmu Noční směna je chytrý student Matt, který se dostane do svízelné situace. Okolnosti ho donutí se zapojit do brutální loupeže ve slavném aukčním domě v Londýně a on musí dokázat svoji nevinu. Následkem jeho činu je občas krutá a násilná cesta po hlavním městě, na které uniká nejrůznějším nástrahám. Je jen na publiku, jak to celé dopadne. Pro co se rozhodnou diváci, když se proti hrdinovi obrací štěstí zády? (Pannonia Ent.)

Alementina

Je hrozna skoda, ze ve vice jak 50% mi nefungovalo hlasovani a nejen me, coz melo za nasledek, ze misto sledovani deje, koukate, co se deje s telefon, nekolikrat restartujete telefon, pripojujete se k aplikaci. Ve chvili, kdy by mi aplikace bez problemu fungovala cele promitani, tak je zazitek minimalne o hvezdicku lepsi. Dej neni nic extra, ale hlasovani proste divaka strhne, je videt, jak vetsina reaguje strasne podobne, takze predpokladam, ze stejny konec ceka asi tak 7 promitani z 10, protoze vsichni spise voli tu nenasilnejsi verzi. Je spise lepsi hlasovat jinak nez jak by jste se ve skutecnosti zachovali. Chyb v logice deje i tak je moc (proc potrebovali krast auto v hlidane garazi?, nedat mu omezeny cas, do kdy ma misku donest zpet apod.) SPOILER: konec se zastrelenim hlavniho hrdiny. divaci 25-30 let, muzi. ()

dom156

Než samotný film, bych zde trošku okomentoval samotný princip hlasování a ovlivnění filmu. Sice mi aplikace během filmu asi 2x nenabídla hlasování( pomohl restart apky), jinač jsem byl mile překvapen hojné možnosti ovlivňovat směr filmu. Většinou bylo hlasování vždy po 3-4 minutách filmu a člověk si mohl vybírat ze dvou možností. Jedna z nich byla spíše racionální a dobrá pro vývoj filmu (moje spekulace), druhá možnost byla spíše hajzlovska. Ku mému překvapení plno lidí hlasovalo jako já, takže celkem zákeřně a zvolení té možnosti se sálem nesl sice nesmělý, ale o to více škodolibý smích. Rád, bych jednou viděl celý strom filmu, co kdy se stane když publikum tak či onak zahlasuje. Film v našem případě skončil bez happy endu, ale zábavnost díky možnosti ovlivňovat film byla velmi vysoká . Jen upozorňují, že mě hodnocení vychází pouze z kvality filmu nikoliv z hlasování o ději. ()

Baboonek

Zásah do děje se mi vcelku líbil... Myslím si že film měl nápad a i na ČSFD projekci v Hostivaři jsem musela ocenit prokázání jak hlasovalo mužské publikum a jak dámské. Jinak bych si raději film pustila doma, protože mě zajímali hlavně moje volby. I když někdy by to chtělo aby možnosti byli trochu více odlišné. ()

skrblik007

Ve své podstatě průměrná krimi. Jsem ale příznivcem interaktivních filmů a rozvětvených příběhů. Zpracování rozhodovacích sekvencí bylo poměrně zvládnuté, interface intuitivní, jen hlasovací aplikace občas přestala reagovat. S výsledkem jsem docela spokojený a budu CtrlMovie fandit. Dobrý zážitek. ()

andriy

[Viděno na ČSFD předpremiéře v Hostivaři.] Film je sám o sobě průměrný, ale přiznám se, že možnost alespoň trochu do děje zasáhnout mě oslovila a je to právě ta přidaná hodnota, která může tohle béčko posunout někam výše. Bohužel si musím, tak jako řada lidí přede mnou (a předpokládám, že i spousta lidí do budoucna), postěžovat na technické provedení onoho hlasování. Aplikace mi sice nepadala, ale nabízet volby přestala již v první třetině snímku. Nepomohla snaha o opakovaný restart wi-fi připojení či samotné aplikace. Alespoň na chvíli pak pomohl restart celého telefonu, ale docela mi zvedlo mandle, že patrně dvě klíčová rozhodnutí v samotném závěru filmu se mi opět nezobrazila. Nejsem přitom majitelem nějakého starého křápu a verzi androidu mám aktuální. Tohle prostě celkové hodnocení sráží, navíc zamrzí i to, že místo sledování děje na plátně řešíte co s mobilem, jak už tu někdo trefně podotýkal. ()

Mr.KarlAdler

I s bídným hodnocením mě trochu překvapuje, že má tenhle film očividně skoro nulovou návštěvnost (ani čsfd projekce nebyla plná - člověk by řek, že digitální interaktivní film bude mít aspoň spoustu zvědavejch diváků). Pravda je ale nepříjemná. Přes vehementní snahu distributorů přesvědčit o tom, že tehle film zasluhuje pozornost a mělo by se na něj jít víckrát kvůli alternativním vyvrcholením příběhu, zkrátka není proč - a tím není proč mám na mysli fakt, že se další projekci Noční směny vyhnu obloukem. Zážitek by totiž měl posouvat kino někam ke sférám virtuální reality, jenže ve výsledku se sotva přibližuje hraní počítačový hry, spíš odpovídá pocitu někoho, kdo to hraní jenom pozoruje (všechny rozhodnutí jdou na vrub většiny v sále). Navíc je to lacině uplácaný, provedení ani neodpovídá indie filmu, spíš amatérskýmu projektu. Chování postav je i díky rozhodování diváků naprosto neuvěřitelný, a přitom hlavní hrdina má vynikat logickým myšlením a při rozhodování brilantně využívá statistiku. ...Jo tak. ()

Glowski odpad!

Noční směna v praxi není film. Jde o podivný mediální hybrid, který si mnohé půjčuje od videoher, ale rezignuje na vyprávění příběhu, sdělení myšlenky, nebo emocionální působení na diváka. V lepším případě ho můžeme vnímat jako nezdařilý experiment, v horším jako vysavač cílený na peněženky diváků, v praxi půjde o kombinaci obojího.___________ A argument, že s jiným vývojem děje je Noční směna napínavější, zábavnější, nebo nedej bože chytřejší, neberu, protože i kdybych zrovna měl to „štěstí“ a viděl její jediný možný nezdařilý průběh, pak to stále dokazuje nedokonalost celého projektu. Potvrzuje to, že tvůrci nepočítali se vším a rozhodli se podstoupit riziko, že se z něj stane právě taková slátanina, jaké jsem byl svědkem. (předpremiéra 4. 4. v Hostivaři) ()

Soweek

Late Shift je první film, který jsem musel do počítače nainstalovat....je to trochu divné. Zážitek je pro mě vše co zažiji poprvé a tak i toto je přes špatné hodnocení dobrý zážitek a doporučuji ho každému. Late Shift čerpá inspiraci z dnešních moderních her typu Until Dawn nebo Life is Strange, kde se před Vámi odehrává jakýsi příběh a vy pouze v kritických situacích rozhodujete jestli například před vrahem utečete nebo se rozhodnete s ním bojovat. Na rozhodnutí máte zároveň velmi málo času, takže je vše impulsivní což dodává thrilleru potřebnou dávku energie. Největší otázkou tedy vždy zůstává jak daleko jsou autoři schopni zajít a jak moc Vaše volby vlastně ovlivní dění ve filmu. K mému překvapení v případě Late Shift poměrně výrazně. Ač má film v průměru 90 minut, mně skončil film o 20 minut dříve, k tomu asi tím nejhorším možným koncem a film mi na konci oznámil, že jsem se vlastně ani nedostal do třetiny kapitol, které film obsahuje. Naštvaný, jak jsem to vlastně celé posral, jsem si film chtěl dát znovu. Zde ale přišel ten kritický moment, kdy jsem si vlastně uvědomil, že jako film to celé stálo za hovno, příběh byl naprosto ubohý, stejně jako herecké výkony a efekty. Na filmy se kolikrát znovu nedívám, ani když jim dám 5 hvězd a hru si vždycky můžu zahrát lepší, takže proč se k tomu vlastně vracet? ()

preclajsz

Viděno na Febiofestu. K filmu musím říct, že nápad propojení filmu s divákem se mi líbil hodně. Opravdu vám to navodí pocit, že jste součástí filmu. Co se týče natočení, tak s tím taky nemám problém, herci a hlavně režisér (prvotina) odvedli super práci. Ohledně titulek (jak si zde již stěžovala Tina00) se opravdu na Febiofestu objevila nedoladěná verze a na začátku projekce se za ně omluvila jak zástupkyně Pannonia Entertainment, tak i sám Tobias Weber. Kdo chcete stoprocentní zážitek, tak vydržte až na uvedení do kin. To že aplikace párkrát spadla není problém kina a wifi, ale samotné aplikace - stačilo ji jen vypnout a zapnout a vše fungovalo dál - za celou projekci se mi to stalo asi 3x. Navíc nikdo vás přeci nenutí rozhodovat, můžete jen sedět a koukat na film, tak jako normálně. Je natočeno 7 konců, takže pokud se vám film líbil, běžte mrknout na další konec! K tomu konci co jsem viděl já, jde snad říct jen - Nezahrávejte si s Čongovými! 5* ()

Yokolobuna

Dost mne překvapilo, že se tenhle kousek dostal i na CSFD. Dohrál jsem na PS4 pětkrát a upřímně, první dohrání mě bavilo vlastně nejmíň. Late Shift je slušně fungující interaktivní film, kde rozhodnutí hrají tu menší, tu větší roli. Někde od poloviny se už začíná příběh slušně tříštit. Upřímně, šlo by na tomhle kousku ještě hodně zamakat a třeba takovou Haruku Abe rozhodně nelze označit za dobrou herečku (vlastně ani průměrnou). Vzhledem k tomu, že celá věc obstojně šlape a formát skutečného hraného interaktivního filmu realizuje relativně úspěšně, přihazuji čtvrtou hvězdu. Bez prvku interaktivity by však snímek dosáhl sotva na tři. ()

Tina00

Projekce Febiofest - technicky naprosto nezvládnutá akce_pokud by to bylo zadarmo jako testovací projekce OK, ale pokud se lístky prodávají jako na běžné představení tak nechápu_ Titulky v několika větvích děje naprosto nečitelné, aplikace se neustále připojovala a odpojovala, hodně otázek se vůbec nenačetlo na některé se nedalo stihnout odpovědět a když člověk neustále vypínal/zapínal wifi a rozjížděl znovu aplikaci o kus děje přišel_dále nechápu proč mám zadávat pohlaví a věk v kině_ Jinak ale nápad fajn, pokud by to bylo opravdu 100% vychytané přijdou lidé několikrát, aby viděli jiný konec. Příběh sám o sobě velice jednoduchy, ale o to tady opravdu nejde. ()

Chilly00

Jak už bylo řečeno - technicky trochu fail. Ale celá ta interaktivita mi zase tak nevadila, jako spíš naprosto nezvládnutý a tuctový příběh, který místy vůbec nedával smysl. Jediná zábava byla sledovat, jakým způsobem se diváci rozhodovali, i když samotná rozhodnutí často zase tak velký dopad na chod událostí neměla. Zajímavý, ale velmi nedotažený experiment, který by si zasloužil daleko víc péče... hlavně v oblasti scénáře. ()

TheSompeque

Nutno dodat, že jsem tento film neviděl jakožto klasický film, ale jako hru. Dokonce jsem ji recenzoval na herním kanále. (odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=SzHqJZ0piRs) Není to nic přelomového, co se hereckých výkonů týče, ale u hry jako takové jsem se bavil. Pár zvratů, sem tam nějaké to vážné rozhodnutí, proč ne. Ale úplně mě to nenadchlo. ()

Shaqual

Interaktivní film: v teorii dost možná naprosto geniální nápad, v praxi ale tak trochu těžkopádná operace. Alespoň tedy co se mého zážitku týká. Polovinu filmu jsem strávil zápasením s nevychytanou aplikací, zbytek pak nadáváním na mnohdy až trapně racionální rozhodování většiny diváků, kterým se děj řídil. A když už se jednou rozhodlo pro něco nekonvenčního, tak byl hrdina opět nasměrován na tu "lepší" variantu. A i přesto, že je až z podivem, v jakém měřítku je to natočené, mi ta nedodělanost a otravná omezenost v určování osudu hlavní postavy vadila nejvíce. Byl bych stokrát radši za mnohem levnější a i kratší počin, jen abych měl skutečně pocit, že v něm mám hlavní slovo já jakožto divák. Ostatně takových je už na youtube plno. ()

elimS

90% - komentář 20ti slovy: Skvělé!!! Ale...potřeba vidět MINIMÁLNĚ 2x!!! Já 5x a nelituju! Bavilo mě zkoušet pokaždé jiné alternativy a vývoj. Příběhově asi 40%, ale celková zábava 90%. ()

Rozhodujte o hrdinovi filmu Noční směna

Rozhodujte o hrdinovi filmu Noční směna

29.03.2017

První digitální interaktivní film v českých kinech bude mít předpremiéru v Premiere Cinemas v pražské Hostivaři, v Olomouci a v Teplicích. Ve filmu Noční směna budou o scénáři a ději rozhodovat sami… (více)