The Exception

• Velká Británie The Kaiser's Last Kiss (neoficiální název) (více)

Na pozadí 2. svetovej vojny sa nemecký kapitán Stefan Brandt (Jai Courtney) pokúša odhaliť špióna v dome Kaisera Wilhelma II. (Christopher Plummer), ktorého tam mal údajne nasadiť holandský odboj. Avšak počas svojho pobytu podľahne citom voči mladej židovke Mieke (Lily James), ktorá v dome pracuje ako chyžná... (DamianaR)

bravo1

Vilém II. Pruský v podání Christophera Plummera je zde vykreslen jako hodný dědeček, skutečnost ovšem byla jiná. Taková romantická pohádka. ()

soukup_b

Věta kterou ve svých hodnoceních opakuji částo: Příjemná jednohubka. Celá ta romance se zdá dost povrchní. Scénář je přímočarý, hodně jednoduchý. Na druhou stranu kapitán mi do role skvěle seděl a postava císaře byla také dost sympatická - samozřejmě když přehlédnu značnou dávkou historické nepřesnosti. ()

Pythonator

Pěkně napsaný příběh, zasazený do historických reálií méně známého období 2. světové války. Romantika o zakázané lásce ve válečném stavu musí vždycky fungovat. Necuda Lily James ukázala snad všechno a je to teda opravdu příjemná čumenda, pokud zrovna nejste její otec či manžel. Vztah její postavy s vojákem je poněkud nestandardně započatý, kdy postup potkali se, on pronesl první seznamovací větu: "Svlékni se," načež se ona svlékla a otočila se k němu zády, aby jí to mohl udělat hezky zezadu, je poněkud nepravděpodobný a připomíná spíše story z nějakého péčka, ale budiž... Aspoň je to originální. ()

splaty

Červená knihovna hadra. Jako válečný film se to tváří úplně zbytečně. Christopher Plummer si ve svém věku může dovolit hrát dobrosrdečného dedouška. Dámy, a uvidíte víc než jen odhalený kotníček.. ()

Vardara

Průměrný film s tematikou 2. světové války a s nádechem romantiky. Klasická, mnohokrát viděná love story mezi dvěma nepřáteli – v tomto případě poručíkem německé armády a židovkou, to vše završeno výkonem Ch. Plummra, který odjakživa výborně ztvárňoval aristokraty. Musím uznat, že jeho výkon mi v celém filmu přišel nejlepší. Jinak začátek, kde se neustále někdo svlékal, mi v tomto případě dost vadil. V duchu jsem si říkala, že jestli to bude pokračovat v podobném tónu, tak to asi nezvládnu, ale kdesi od prostředka filmu se začalo něco dít, a tak jsem se nad tímto dílem slitovala a dávám tři, i když dost slabé hvězdičky. ()

peproch

Filmu dávám nízké hodnocení, protože nemám moc ráda, když fabulace a fikce používají historickou fakticitu jako pozadí. Nelze nezřídka dobře nevzdělanci jako mně rozeznat, kde začíná hraný dokument a kde fikce zcela přebírá vůdčí úlohu. Fikce je neskutečně prostá, jediné zvláštní je, jak se vlastně hrdina kapitán Brandt na ono místo specifického úkolu dostal. Protože je výjimečný, jiný než jiní? Jiný Němec? Odlišuje se od SS a nacistů? tato plytkost mi tak vadila, že jsem ani nevnímala, jestli opravdu kdy nacisté uvažovali o restauraci císaře a jestli on o to projevil zájem. Snad jediné, co se mi fakt líbilo byla tvář Lily James. Ale jeji denudace a erotičnost snímku byly marným pokusem o nějakou atraktivitu. ()