Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1592 vtrhli do Koreje Japonci. Aby se král Seonjo vyhnul nebezpečí, prchá do říše Ming a zanechává svůj lid napospas nelítostným vetřelcům. Svého 18letého syna Gwanghaeho (Jin-goo Yeo) jmenuje korunním princem, pověřuje ho vládou a posílá ho s malým doprovodem do vzdáleného posádkového města Ganggye, kde se má spojit s generálem Shinem a s jeho pomocí vytvořit ze zbytků armády a civilistů dobrovolnickou armádu. Jeho bezpečnost na cestě má zajišťovat velitel nájemných vojáků To-woo (Jeong-jae Lee). (LangiJ)

(více)

Recenze (6)

ainny 

všechny recenze uživatele

Dobré to bylo. První polovina byla skvostná, ta druhá, kde byly hromadné bitky pro mě trošku ztratila na poutavosti, protože já bitvy obecně nemám moc ráda. Neorientuju se (pokud to zrovna nejsou lidé a elfové proti skřetům) a v tu chvíli ochabuje moje pozornost. Ovšem Lee Jung-jae měl charisma jako blázen a Yeo Jin-goo překvapil. Jeho korunní princ byl výborný. Takže spokojenost. Přeloženo. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Súhlasím s ďalšími fanatikmi do ázie, že je to po každej stránke priemerný film. Námet je celkom zaujímavý, ale postupom času sa film stáva nežáživný a celkom nudný. Technická stránka bitiek je ok, ale po choreografickej alebo strategickej stránke to tiež ničím nezaujme. A ani fanatici do gore si tu neužijú. Z postáv ma zaujal len hlavný hrdina a ostatní mi boli ukradnutí. Výsledkom je taká tuctová historická jednohubka v ktorej väčšinu stopáže cestuje ústredná skupinka z bodu A do bodu B a občas si s niekým zabojuje. 5/10. ()

Reklama

helrohir 

všechny recenze uživatele

Kórejčania majú historicko-vojnový žáner väčšinou v malíčku, pričom je jedno, z akého obdobia dejín daný film je. V tomto prípade však boli moje očakávania trocha podlezené. Jednak ma až tak neupútal dej, ktorý výraznú časť filmu skĺzaval k nudnej prechádzke s občasným záchvevom vzrušenia, a taktiež ma až na pár výnimiek neupútali ani bojové scény, ktoré tu boli len v takom skromnejšom meradle. Ale ako vizuálne je to celkom kvalitne spracované, herci sa tiež snažia a niektoré z tých akčných scén predsa len dokážu zaujať svojím efektným prevedením. 60%. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Celkem slušný historicko/válečný film z Jížní Koree s hvězdou Lee Jeong-jae.Technická stránka je slušná, ale nic nevídaného, příběhově je to celkem zajímavé, ale na můj vkus málo poutavé a místy se film bohužel táhne. Akce až tak moc není a jediná velkolepější je až v závěru, která určitě patří k nejlepší scéně filmu. Je syrová i slušně drsná. Nic zásadního, ale na podívání ok. 60% ()

LangiJ 

všechny recenze uživatele

Další průměrný korejský snímek. Tentokrát jsem sáhla po historickém dramatu a ani teď žádná sláva. Lee Jeong-jae a Yeo Jin-goo podali svůj standardní výkon, líbil se mi vývoj jejich postav a vzájemného vztahu, pěkné exteriéry a kostýmy, slušné bitvy a i zajímavý námět, ale bylo to dlouhé a podané celkem nezáživnou formou, takže to místy dost vázlo a sotva to udrželo mou pozornost. ()

Galerie (35)

Reklama

Reklama