poster

Zkrocení zlé ženy (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2016, 125 min

Režie:

Pavel Jirásek

Scénář:

William Shakespeare (divadelní hra)
 • ahojky
  *****

  Fuj, Shakespeare je jeden z nejodpornějších autorů na světě, všechny jeho díla sou sračky a tohle není vyjímkou(7.7.2018)

 • rivah
  *****

  Kousek, jaký okouzlí a podmaní. Tvořivost režiséra, dramaturgyně i herců je tak hýřivá, že by to stačilo na dvě inscenace. Každý z aktérů je výrazně svůj a přitom jejich souhra dokonale ladí a předává radost divákovi. Pohybové kreace, klauniáda v manéži, akrobacie, pantomima, hra loutky, hudba, navíc anekdotické vtípky - prostě divadlo jako podívaná se vším všudy.(14.9.2016)

 • bohemia_regent
  ***

  Divadelní inscenace je výborná, bohužel se to nedá říct o jejím záznamu - spousta fórů je prošvihnutých kvůli málo pohotovému střihu, popř. ne vždy dobře zvolené kameře. Příklad: Na scéně jsou dva herci, jeden má výstup složený z mnoha různých činností, které často střídá, na což obecenstvo v divadle reaguje smíchem; televizní divák si ale tohoto herce moc neužije, zmíněný smích mu pouze naznačuje, že mimo obraz se asi něco zábavného děje - střižená je totiž kamera, která sleduje druhého herce, monotónně chodícího a brnkajícího na kytaru.(29.9.2016)