Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V odříznuté rybářské vesnici začíná léto, které změní životy zdejších otravujících se teenagerů. Thor a Christian jsou nejlepší kamarádi. Jednoho ničí jeho starší sestry a fakt, že holkám připadá jako malý kluk, druhého trápí věčně opilý otec a pocity, o kterých netuší, zda mohou být opětované. Empatický a sebejistě živelný debut o přátelství a dospívání v melancholických scenériích Islandu. (Febiofest)

(více)

Videa (2)

Recenze (34)

pan Hnědý 

všechny recenze uživatele

Nádherně nasnímané severské drama pod optikou Guðmundssona. Na debut nevídaně podaná kamera krajiny, detailnost vztahů, jejich hloubky i slow motion záběry na emoce (Grøvlen). Výborné herecké výkony mladých herců. Miluji záběry pod vodou, zoom na zamilované dotyky i spánku. Pro Island vysvítá nová naděje. Film, který se bude líbit Xavieru Dolanovi. [Aff, 2017] ()

Dzeyna 

všechny recenze uživatele

Na můj vkus je to trochu víc utahané. Ne, že by se tam nic nedělo, ale mám z toho takový nijaký dojem. Naopak se tam toho děje hodně. Skoro téměř pořád nějaká akce nebo zpestření příběhu. Islandská krajina je krásná, ale ty scény ve tmě mě hrozně vytáčely, už jen z toho důvodu, že jich tam je opravdu hodně a není v nich téměř nic vidět. Člověk prostě kouká do tmy. Ale musím uznat, že příběh je to hezký a má to hloubku. ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Tak neviem, čakal som niečo podstatne lepšie. Myšlienka dospievania so všetkými tými problémami okolo, vrátane šikany, homosexuality... bola fajn, a jej poetickejšie priblíženie divákovi v náväznosti na okolitú chladnú prírodu tiež, no nepáčili sa mi niektoré technické filmárske postupy. Napríklad kamera. Bola dobrá, avšak nepochopil som tie časté vsuvky tmavých scén, a to práve v miestach, ktoré boli najzaujímavejšie. Dosť to kazilo dojem. Tiež niektoré udalosti okolo hlavných postáv boli prinajmenšom čudné, alebo možno len boli slabo vysvetlené, neviem. V každom prípade to chcelo lepší scenár. Ale tá metafora s kamennou rybou a povahou tamojších ľudí sa mi páčila. Priemer. 60/100 ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

O tomto filmu se mi před téměř dvěma lety zmínila bubun a já jsem se k němu konečně dostal. Nemůžu říct, že by byl film nějakou úžasnou peckou, kterou si teď budu obden pouštět (fanoušci akčního žánru by se ho měli zcela vyvarovat), ale celou dobu mě bavil děj, atmosféra i prostředí. Snímek pojednává o dospívání a probouzející se sexualitě a mlaďoši to zahráli fakt přesvědčivě. Přestože film obsahuje i v současnosti prakticky nezbytnou gay linku, tady to bylo úplně v pohodě, žádná násilná implantace do děje, takže z toho na hony nesmrděla politická korektnost, spíš jsem celou záležitost vnímal jako příjemnou člověčinu. ()

evulienka3 

všechny recenze uživatele

Ako tu už niekto spomenul, Hjartasteinn je film o tom, že vyrastať v lone prírody, nemusí byť vždy výhrou. Esencia priam poetickej prirodzenosti a pocitovosti, plná strachu, utrpenia, bolesti ale hlavne lásky. Našťastie na konci takmer každého tunela bliká svetielko nádeje, len k nemu treba nájsť cestu a hlavne sa po tej ceste nenechať zvalcovať krutými skúškami života... ()

Galerie (20)

Zajímavosti (2)

  • Film se stal vítězem 24. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest, který se konal na jaře roku 2017. (petrsv)
  • Všetci detskí herci absolvovali pred natáčaním 8 mesačný herecký tréning. (dwdb)

Reklama

Reklama