Voľná adaptácia dobrodružného románu Julesa Verna nás zavedie na tajomný ostrov v Pacifiku, ktorý sa zdá byť ideálnym útočiskom pre dezertérov na úteku. Kapitán Únie Cyrus Smith (Kyle MacLachlan), afroamerický otrok Neb (Omar Gooding), ovdovená sestrička Jane (Gabrielle Anwar) a jej dospievajúca dcéra Helen (Danielle Calvert) a dvaja zúfalí vojaci Konfederácie už mali plné zuby občianskej vojny vo svojej rodnej krajine a vydali sa na dobrodružný let balónom do neznáma. Majú pocit, že práve našli zasľúbenú zem. Ich sen o slobode však nemal dlhé trvanie. Na prvý pohľad pokoný ostrov totiž obývajú príšery, ktoré im nič nedarujú a zdá sa, že ich jediným útočiskom a záchranou môže byť kapitán Nemo (Patrick Stewart) a jeho ponorka. Čím skôr to pochopia, tým sú ich šance na prežitie vyššie... (oficiální text distributora)

m62 odpad!

Urážka Verneho i zdravého rozumu. Chudák Verne musel pretrpieť naozaj rôzne hrozné adaptácia svojich diel, ale táto je najtrápnejšia. ()

wodnar

Tak toto bola riadna slabota. Keď som si v TV programe prečítal, že ide seriál Tajomný ostrov, tešil som sa na pôvodnú klasiku s Omarom Sharifom v roli Nema. Keď som začal sledovať telku a videl novú adaptáciu románu Julesa Verna, tešil som sa, čo z toho bude. Diel od dielu väčšia nuda a pre mňa obrovské sklamanie a neporovnateľne horší seriál ako ten pôvodný. Ani som to nepozeral do konca. Aj keď modernejšie ponímanie, pre mňa nedopozerateľné. ()

JPMT

Vzpomínka na dětství, verneovky a televizní seriál z roku asi 1973 s Omarem Sharifem, a hlavně s krásnou podmanivou hudbou, mě přivedly ke shlédnutí tohoto TV filmu. A také jméno Kyle MacLachlan, což je díky Lynchovým filmům můj oblíbený herec. Moc tajemna, kouzla a podmanivosti ale v tomto filmu není. A ti různí pavouci, mravenci, kudlanky aj.velká zvířátka vyvolávají spíš shovívavý úsměv než strach a hrůzu. Možná kdybych se na to díval očima desetiletého kluka..Asi se nedala čekat ani nějaká velká psychologie postav, ale přece jen minimálně od postavy Kapitána Nema bych čekal nějaké charisma a přesvědčivější vysvětlení jeho chování. Na druhou stranu televize má vypínač a já jsem se vydržel na film dívat od začátku až do konce. Takže ty dvě hvězdičky mají asi tak cenu toho času.. ()

Zrzavakocka

předpokládal bych že v roce 2005 budou triky na úrovni ale tohle teda NE proto jen dvě hvězdy i když obsazení bylo více než zajímavé !!!!! ()

Rene.Artois odpad!

Tuhle knihu jsem jako kluk miloval, takže je asi jasné, jak na mě tato "adaptace" musela zapůsobit. Člověk může skousnout ledacos, ale tady jsem byl opravdu naštvaný! Když chce banda neumětelů s rozpočtem cca 150 dolarů natočit film, proč při tom použije název nějakého literárního díla, když jeho příběh vlastně vůbec nepoužijí? Tuhle hromadu s*aček jsem vypnul při příchodu první kreslené potvory, nutkání ke zvracení už bylo příliš silné. ()