poster

Tajuplný ostrov (TV film)

 • Česko

  Tajemný ostrov

 • USA

  Mysterious Island

 • Slovensko

  Tajomný ostrov

Dobrodružný / Akční

USA, 2005, 2x85 min

 • BradleyT
  odpad!

  Takhle splznit knižní předlohu může jen naprostý hlupák a člověk, který tu knihu nečetl. Tak přeplácanou fantasmagoriální hovadinku už jsem dlouho neviděl, vlastně ani nechápu, komu je ten snímek určen - pro děti je to moc hororový a pro dospělé dementní. Až na představitele Nema jsou postavy nudné, někdy zbytečné a o jejich hereckých schopnostech bych taky zapochyboval.(2.11.2008)

 • Prochy38
  *

  Ani nevím, za co tu * dávám. Přiznám se, Tajuplný ostrov jsem nečetl, ale i když to musím hodnotit jako nečtenář, film to byl hrubě podprůměrný. Nechápu to. Asi si to přečtu, ale pak se bojím, že i tu * seberu. Pitomé dialogy, nelogické jednání postav, efekty neúměrné k roku vzniku, trapné, kýčovité, nepovedené, slabé, urážlivé. Všichni herci, o kterých se to dá dnes říct, by si příště asi měli lépe číst scénář, než se takové sračce upíšou.... 2x85min + 10 reklam na JOJ Plus = středověké lámání kolem....(29.11.2010)

 • oLí
  **

  Že by to byl film hodný 20% si teda nemyslím. Viděl jsem daleko horší filmy. Je třeba ocenit tu kupu dobrodružství kolem ostrova, na kterém mimojiné najdeme obří mravenečky, chobotničky, ptáčky... dokonce i déšť je na tomto ostrově větší a silnější. No k tomu si přičtěte kapitána Nema a máte jeden z lepších filmů na noční hodiny, jenž je hodně typický Hallmarkovské produkci. 35% [srpen 2007](31.8.2006)

 • DarkDemon
  *

  Právě jsem to dokoukal na STV1. Nic extra, ale když se dokážete kochat exotickým prostředím a třeba jako já i Gábinkou Anwarů (s tou bych moc rád ztroskotal na nějakém ostrově) :-P tak snáze rozdýcháte ty strašlivě amatérské triky a lehce dementní scénář. Ideální film když chcete „něco“ pustit menším dětem aby od nich byl klid ...(28.6.2009)

 • raider.minoo
  *

  Mám pocit, že nikdo z přítomných na place předlohu nečetl... Jinak by se snad musel někdo zvednout a říct: "Lidi, tohle fakt neni ono!" Tajemství ostrova nemá vůbec spočívat v nějakých nebezpečných zvířatech a děj není spletí laciných bojů s piráty a o hledání pokladu. Kniha se vyznačuje především svojí atmosférou, ze které mrazí na zadéch, a chápeme v ní pocity hrdinů žijících na ostrově. Ať si pro mně za mně ten film natočí jak chtějí, ale proč to vůbec má potom být o Smithovi, Pencroffovi, Nebovi a kapitánu Nemovi? Pomalu jediné co jim ve filmu zůstalo jsou jména, a to k nim ještě přidali dvě ženské, jejichž význam jsem vůbec nepochopila. Nemůžu však říct, že mě to místy nepobavilo - obzvláště mě dostávaly zvláštní efekty a neméně zoufalé dialogy.(30.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace