Tajuplný ostrov (TV film)

• Česko

Tajemný ostrov

Mysterious Island

Tajomný ostrov

Dobrodružný / Akční

USA, 2005, 2x85 min

• Košoun

(Viděna jen první část) Na můj vkus příliš rozvleklé, ničím zajímavé, herecky nudné, trikově i na televizní film podprůměrné. Nic, co by stálo za vidění, ale jako kulisa k odpolednímu vyřizování emailů a další práce to šlo. Nicméně žádná motivace toto dokoukat... Což je trochu k zamyšlení u dvoudílného filmu.(5.7.2010)

• raider.minoo

Mám pocit, že nikdo z přítomných na place předlohu nečetl... Jinak by se snad musel někdo zvednout a říct: "Lidi, tohle fakt neni ono!" Tajemství ostrova nemá vůbec spočívat v nějakých nebezpečných zvířatech a děj není spletí laciných bojů s piráty a o hledání pokladu. Kniha se vyznačuje především svojí atmosférou, ze které mrazí na zadéch, a chápeme v ní pocity hrdinů žijících na ostrově. Ať si pro mně za mně ten film natočí jak chtějí, ale proč to vůbec má potom být o Smithovi, Pencroffovi, Nebovi a kapitánu Nemovi? Pomalu jediné co jim ve filmu zůstalo jsou jména, a to k nim ještě přidali dvě ženské, jejichž význam jsem vůbec nepochopila. Nemůžu však říct, že mě to místy nepobavilo - obzvláště mě dostávaly zvláštní efekty a neméně zoufalé dialogy.(30.12.2010)

• TERRORDROME

Tajomný ostrov bola prvá vec od Verneho čo som kedy čítal ešte ako malý chlapec a toto s ním má spoločných len pár detailov, ako mená niektorých postáv. Inak je to vysoko stupídna televízna nuda s množstvom prerastených digitálnych potvor ( obrý had, mravec, havran, škorpión, komár... všetko možné ) ktoré tak akurát prudia. Scéna kde hrdinovia unikajú zo zajateckého tábora je priam nevýslovne blbá, ostatne taký sú aj všetci prítomný účinkujúci vrátane kapitána Nema v podaní Patricka Stewarta. Snáď len ten pirát Vinnie Jones je celkom znesiteľný. Scenárista tohoto skvostu očividne nemal o predlohe ani šajnu a Jules Verne po tomto zrejme rotuje v hrobe ako výkonný ventilátor.(27.3.2011)

• wodnar

Tak toto bola riadna slabota. Keď som si v TV programe prečítal, že ide seriál Tajomný ostrov, tešil som sa na pôvodnú klasiku s Omarom Sharifom v roli Nema. Keď som začal sledovať telku a videl novú adaptáciu románu Julesa Verna, tešil som sa, čo z toho bude. Diel od dielu väčšia nuda a pre mňa obrovské sklamanie a neporovnateľne horší seriál ako ten pôvodný. Ani som to nepozeral do konca. Aj keď modernejšie ponímanie, pre mňa nedopozerateľné.(2.1.2013)

• BradleyT

Takhle splznit knižní předlohu může jen naprostý hlupák a člověk, který tu knihu nečetl. Tak přeplácanou fantasmagoriální hovadinku už jsem dlouho neviděl, vlastně ani nechápu, komu je ten snímek určen - pro děti je to moc hororový a pro dospělé dementní. Až na představitele Nema jsou postavy nudné, někdy zbytečné a o jejich hereckých schopnostech bych taky zapochyboval.(2.11.2008)