Tajuplný ostrov (TV film)

• Česko

Tajemný ostrov

Mysterious Island

Tajomný ostrov

Dobrodružný / Akční

USA, 2005, 2x85 min

• xaver

Australský režisér Russel Mulcahy, který má za i řadu úspěšných snímků jako Highlander nebo Ztracený prapor, se pustil na hodně tenký led. U mě, jako milovníka románů Julesa Verna, nemůže s takovou slátaninou vůbec obstát. Posadit do koše důstojníka Unie s černochem, to je vzhledem k tomu, že utíkají normální, tak jako literární předloha. Ale posadit k tomu do koše dvě ženy a dva vojáky Konfederace, byť zoufalce, to už chce hodně slabého ducha. Verne byl génius, tak proč břídilové przní jeho dílo?(16.4.2012)

• Ripley

Viděl jsem jen 10 minut se zmutovaným obřím mravencem a "nástup" Nema a byl jsem opět znechucen.Mrzí mě,že dnes nikdo není schopen kvalitně zfilmovat aspoň jednu Verneovku.Zatím to co jsem viděl,stálo za h...o.Na vině je vždy buď nekvalitní scénář,neschopný režisér,malý rozpočet a nebo vše dohromady.Je škoda,že s dnešními trikovými možnostmi nezvnikne např. vynikající román 20 000 mil pod mořem.Byl už zfilmován několikrát a vždy to stálo za starou belu.Nemohu opomenout naše zfilmované Verneovky,které "paradoxně" jsou i přes své stáří a na české poměry(rozpočet)velmi kvalitní.Viz. Vynález zkázy nebo Tajemství Ocelového města.(19.6.2010)

• macour

Mám ve svém filmovém archivu několik zpracování různých verneovek a tenhle film je svým zpracováním na jejich chvostu. Kdo četl Tajuplný ostrov, nepochopí, co tím básník chtěl říct. Snímek je vhodný svým dějem, neumělými lacinými triky a rozvláčností pro zabavení menších dětí na sobotní dopoledne. Tajuplný ostrov byl určitě lepší jako seriál s Omarem Sharifem.(22.12.2010)

Viděl jsem asi jen první půlhodinku, takže bych možná raději neměl hodnotit a počkat na celkové shlédnutí... Nicméně se mi film poměrně líbil. Pravda, připadal mi tak nějak technicky nedokonalý (nebýt Gabrielle Anwar byl bych přesvědčen, že je z 80. let). Ale jinak to nebylo tak hrozné, jak zde většina tvrdí. 72% - 1. 2.2010(1.2.2010)

• Lacike

Je to taka klasicka roztahana podfinancovana produkcia Hallmarku. Keby to skratili na polovicu a malo to tak o 100 mega väcsi rozpocet, tak by z toho mohol byt priemerny dobrodruzny film. Ale v takomto prevedeni to nezachrani ani solidny reziser Russell Mulcahy. Jedinu hviezdicku davam za herecke obsadenie. Zhodou okolnosti su to vsetko moji oblubenci a len vdaka nim som to prezil do konca. Ale aj tak tento film nikomu neodporucam.(16.6.2015)