Tajuplný ostrov (TV film)

• Česko

Tajemný ostrov

Mysterious Island

Tajomný ostrov

Dobrodružný / Akční

USA, 2005, 2x85 min

• JPMT

Vzpomínka na dětství, verneovky a televizní seriál z roku asi 1973 s Omarem Sharifem, a hlavně s krásnou podmanivou hudbou, mě přivedly ke shlédnutí tohoto TV filmu. A také jméno Kyle MacLachlan, což je díky Lynchovým filmům můj oblíbený herec. Moc tajemna, kouzla a podmanivosti ale v tomto filmu není. A ti různí pavouci, mravenci, kudlanky aj.velká zvířátka vyvolávají spíš shovívavý úsměv než strach a hrůzu. Možná kdybych se na to díval očima desetiletého kluka..Asi se nedala čekat ani nějaká velká psychologie postav, ale přece jen minimálně od postavy Kapitána Nema bych čekal nějaké charisma a přesvědčivější vysvětlení jeho chování. Na druhou stranu televize má vypínač a já jsem se vydržel na film dívat od začátku až do konce. Takže ty dvě hvězdičky mají asi tak cenu toho času..(28.4.2013)

• oLí

Že by to byl film hodný 20% si teda nemyslím. Viděl jsem daleko horší filmy. Je třeba ocenit tu kupu dobrodružství kolem ostrova, na kterém mimojiné najdeme obří mravenečky, chobotničky, ptáčky... dokonce i déšť je na tomto ostrově větší a silnější. No k tomu si přičtěte kapitána Nema a máte jeden z lepších filmů na noční hodiny, jenž je hodně typický Hallmarkovské produkci. 35% [srpen 2007](31.8.2006)

• wodnar

Tak toto bola riadna slabota. Keď som si v TV programe prečítal, že ide seriál Tajomný ostrov, tešil som sa na pôvodnú klasiku s Omarom Sharifom v roli Nema. Keď som začal sledovať telku a videl novú adaptáciu románu Julesa Verna, tešil som sa, čo z toho bude. Diel od dielu väčšia nuda a pre mňa obrovské sklamanie a neporovnateľne horší seriál ako ten pôvodný. Ani som to nepozeral do konca. Aj keď modernejšie ponímanie, pre mňa nedopozerateľné.(2.1.2013)

• BradleyT

Takhle splznit knižní předlohu může jen naprostý hlupák a člověk, který tu knihu nečetl. Tak přeplácanou fantasmagoriální hovadinku už jsem dlouho neviděl, vlastně ani nechápu, komu je ten snímek určen - pro děti je to moc hororový a pro dospělé dementní. Až na představitele Nema jsou postavy nudné, někdy zbytečné a o jejich hereckých schopnostech bych taky zapochyboval.(2.11.2008)

• Ydrosten

Odklon od knižní předlohy , byl tak velký , že měly změnit jména hrdinů a byl by to normálně vhozený fantasy na TV obrazovku. Škoda že se od knihy oddálily tak moc. Triky stály za starou bačkoru a byly narvaný i do situací do kterých se dávat nemusely. Sice jsem koukal až do koce ( čily shlédl oba díly ) ale nějak moc jsem se nebavil. 1 hvězda ( za kapitána NEMA )(22.7.2012)