Batman: Return of the Caped Crusaders

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2016, 78 min

Rick Morales

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Michael Jelenic

Batman (Adam West) a Robin (Burt Ward) musí opět nastolit pořádek v Gotham City, protože své síly spojily Joker, Penguin, Riddler a Catwoman (Julie Newmar). Tento animovaný snímek je poctou hranému seriálu Batman (1966-1968). Herci Adam West, Burt Ward a Julie Newmar namluvili postavy, které před padesáti lety ztvárnili. „Why don't eggs tell jokes? Because they crack each other up.“(31.10.2016)

• Wez

veliké,převeliké zklamání-asi jsem od toho čekal něco ůplně jinýho,než čeho se mi dostalo-co bych pochválil je dobrá kresba(postavy jsou hodně podobné jejich hraným protějškům) a dabing původních tří herců,také se mi líbili narážky na hraný seriál a film z 60 let,z kterého toto dílo vychází,ale to co u hrané verze fungovalo,tady prostě nefachčí-dějově je to ůplně vo hovně a snad jako jediný animovaný batman mě tohle vůbec nebavilo,vyloženě jsem se u toho nudil-slabota(24.12.2016)

Retro remak nebyl udělaný špatně, animace byla skvělá, ale jak Robin tak Batman mi lezli na nervy tímto: hláškami typu "Nepřecházejte na červenou!", všemocnými spreji a hlavně tím jak měli všechno Bat...mobilem začínaje a jeskyní konče jenže mezi tím bylo ještě hrozně moc věcí. Hodně mě potěšila postava Catwoman a Jokera.(26.10.2018)

Animovaný Batman ve stylu toho z roku 1966 s Adamem Westem, dokonce včetně dabingu původních herců. Jen ještě břitčí a nepokrytěji ironický. Vztah Batmana s Robinem, nehorázné slovní výměny s Catwoman, kouzelně absurdní vnitřní logika, „typická“ bat-udělátka nebo i rýpnutí do hraných filmů s Keatonem a Balem... Zkrátka podvratná batmanovská zábava, která by klidně snesla i pokračování.(8.5.2017)

Skvele retro. Kdo je nepoliben puvodnim serialem z sedesatych let, by na toto nemel ani snad koukat. Hraje se tu na city a vzdava se velika pocta Westovu a Wardovu serialu. Pribehove jde o nejvic sileny Batmanuv pribeh, kde se stridali momenty meho hlasiteho smichu a krouceni hlavou. Jako skvele udelana, nahlaskovana pocta korenum to funguje paradne.(30.1.2017)