Batman: Return of the Caped Crusaders

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2016, 78 min

Rick Morales

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Tady asi lidi nepochopili význam filmu, nejdřív si pusťte starého hraného Batmana s Adamem Westem a potom pochopíte, že tento film, je spíš odkazem, který má pobavit a ne vytvořit neuvěřitelný děj a zvraty typu Nolanův Temný Rytíř. Tohle má pobavit a jelikož jsem se smál od začátku až do konce tak svůj smysl splnil na jedničku.(3.1.2017)

Holy faster pussycat, kill kill! Ak tu niekomu chýbal geniálny Batman: the Brave and the Bold, tak toto je solídna náhrada plná neočakávaných zvratov a suchých hlášok a to všetko úplne over-the-top. Akurát by sa tomu skôr hodil formát 20 minútových epizód. A v dvojke má byť Two-Face dabovaný Williamom Shatnerom? Shut up and take my money!(29.10.2016)

• Martin29

Batman s Robinem bojují proti Catwoman,Jokerovi,Tučňákovi a Hádankáři. Na to, že to má 78 minut mě to přišlo, že se to táhne jak kdyby to mělo mít tak 3 hodiny. První půlka mě přišla slabá ve druhé přišel zvrat kdy se stal Batman zlým. Tato pasáž byla lepší, ale zase krátká a konec též slabý. K tomu si připočtu nulový humor a úplně zbytečnou postavu Catwoman,která tam byla nejspíše jen kvůli tomu, aby sváděla Batmana. 40 procent více ani náhodou navíc konec s tančícím Batmanem a Catwoman to bylo jako co ?(11.12.2016)

Najednou se tu vzalo skvělý retro ve stylu šedesátkovýho Batmana (& Robina)! Většinu z nás asi odkojila buď gotická Burtonova, ujetá Schumacherova, nebo realitstická Nolanova, případně až temná Snyderova verze, ale teď mám konečně podnět vydat se do dávných časů a vylovit si i Martinsonův komický celovečerák. Tohle byl ten nejnápaditější netopýří animák s parádně gentlemanskou verzí hlavního hrdiny. Batmobil ve stylu '55 Lincoln Futura, groteskně neschopní all-star záporáci, sexy kočičí žena, komiksově zvukomalebný (wham! klang! ker-plow!) rvačky, referencí habaděj, vytříbená angličtina a dabovaný je to důchodci :D Pro mě radost na úrovni BRAVE AND THE BOLD.(17.10.2016)

Nesnáším příběhy, kde se z kladné postavy, kterou i Batman normálně je, stává postava záporná, a to jen proto, aby zde byl další příběh. Musí se ale nechat, že díky dabingu Adama Westa, Burta Warda a dalších mě tohle prostě nostalgicky nadchlo, stejně jako zpracování a zvukové efekty v jednotlivých bitkách. Má to hezkou atmosféru, kterou nejspíš neznalí původního hraného seriálu ani nedocení.(13.10.2016)