Batman: Return of the Caped Crusaders

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2016, 78 min

Rick Morales

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Batman (Adam West) a Robin (Burt Ward) musí opět nastolit pořádek v Gotham City, protože své síly spojily Joker, Penguin, Riddler a Catwoman (Julie Newmar). Tento animovaný snímek je poctou hranému seriálu Batman (1966-1968). Herci Adam West, Burt Ward a Julie Newmar namluvili postavy, které před padesáti lety ztvárnili. „Why don't eggs tell jokes? Because they crack each other up.“(31.10.2016)

Skvělé, nostalgické dílo na poctu klasického Batmana z roku 66. Film aplikoval to nejlepší z původního Westova Batmana, například klišé dialogy, absurdní dedukce nebo i naivní příběh ( u kterého jsem byl ve finále i překvapen zápletkou ). Na dnešní poměry a mladší publikum, které nezná původní klasiku, nejspíš mnozí snímek neocení, ale fandové a pamětníci určitě ocení zpracování, dabing původních herců a i grafický kabátek. Film obsahuje hodně tzv "Easter Eqqů" jako Westův tanec, originální hlášku "Quickly, Robin, to the batcave" apod. Zkrátka řečeno, film mě bavil, bylo příjemné si osvěžit Batmana i jako lehčího "blázna" než jeho současnou podobu mlčenlivého a vážného mstitele. Doporučuji.(24.4.2017)

Animovaný Batman ve stylu toho z roku 1966 s Adamem Westem, dokonce včetně dabingu původních herců. Jen ještě břitčí a nepokrytěji ironický. Vztah Batmana s Robinem, nehorázné slovní výměny s Catwoman, kouzelně absurdní vnitřní logika, „typická“ bat-udělátka nebo i rýpnutí do hraných filmů s Keatonem a Balem... Zkrátka podvratná batmanovská zábava, která by klidně snesla i pokračování.(8.5.2017)

• Martin29

Batman s Robinem bojují proti Catwoman,Jokerovi,Tučňákovi a Hádankáři. Na to, že to má 78 minut mě to přišlo, že se to táhne jak kdyby to mělo mít tak 3 hodiny. První půlka mě přišla slabá ve druhé přišel zvrat kdy se stal Batman zlým. Tato pasáž byla lepší, ale zase krátká a konec též slabý. K tomu si připočtu nulový humor a úplně zbytečnou postavu Catwoman,která tam byla nejspíše jen kvůli tomu, aby sváděla Batmana. 40 procent více ani náhodou navíc konec s tančícím Batmanem a Catwoman to bylo jako co ?(11.12.2016)

Tady asi lidi nepochopili význam filmu, nejdřív si pusťte starého hraného Batmana s Adamem Westem a potom pochopíte, že tento film, je spíš odkazem, který má pobavit a ne vytvořit neuvěřitelný děj a zvraty typu Nolanův Temný Rytíř. Tohle má pobavit a jelikož jsem se smál od začátku až do konce tak svůj smysl splnil na jedničku.(3.1.2017)