Batman: Return of the Caped Crusaders

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2016, 78 min

Rick Morales

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Holy faster pussycat, kill kill! Ak tu niekomu chýbal geniálny Batman: the Brave and the Bold, tak toto je solídna náhrada plná neočakávaných zvratov a suchých hlášok a to všetko úplne over-the-top. Akurát by sa tomu skôr hodil formát 20 minútových epizód. A v dvojke má byť Two-Face dabovaný Williamom Shatnerom? Shut up and take my money!(29.10.2016)

Batman (Adam West) a Robin (Burt Ward) musí opět nastolit pořádek v Gotham City, protože své síly spojily Joker, Penguin, Riddler a Catwoman (Julie Newmar). Tento animovaný snímek je poctou hranému seriálu Batman (1966-1968). Herci Adam West, Burt Ward a Julie Newmar namluvili postavy, které před padesáti lety ztvárnili. „Why don't eggs tell jokes? Because they crack each other up.“(31.10.2016)

Najednou se tu vzalo skvělý retro ve stylu šedesátkovýho Batmana (& Robina)! Většinu z nás asi odkojila buď gotická Burtonova, ujetá Schumacherova, nebo realitstická Nolanova, případně až temná Snyderova verze, ale teď mám konečně podnět vydat se do dávných časů a vylovit si i Martinsonův komický celovečerák. Tohle byl ten nejnápaditější netopýří animák s parádně gentlemanskou verzí hlavního hrdiny. Batmobil ve stylu '55 Lincoln Futura, groteskně neschopní all-star záporáci, sexy kočičí žena, komiksově zvukomalebný (wham! klang! ker-plow!) rvačky, referencí habaděj, vytříbená angličtina a dabovaný je to důchodci :D Pro mě radost na úrovni BRAVE AND THE BOLD.(17.10.2016)

Nesnáším příběhy, kde se z kladné postavy, kterou i Batman normálně je, stává postava záporná, a to jen proto, aby zde byl další příběh. Musí se ale nechat, že díky dabingu Adama Westa, Burta Warda a dalších mě tohle prostě nostalgicky nadchlo, stejně jako zpracování a zvukové efekty v jednotlivých bitkách. Má to hezkou atmosféru, kterou nejspíš neznalí původního hraného seriálu ani nedocení.(13.10.2016)

Skvele retro. Kdo je nepoliben puvodnim serialem z sedesatych let, by na toto nemel ani snad koukat. Hraje se tu na city a vzdava se velika pocta Westovu a Wardovu serialu. Pribehove jde o nejvic sileny Batmanuv pribeh, kde se stridali momenty meho hlasiteho smichu a krouceni hlavou. Jako skvele udelana, nahlaskovana pocta korenum to funguje paradne.(30.1.2017)