Vládci chaosu

• USA Lords of Chaos (více)

Oslo. Norsko. Počátek 90. let minulého století. Na undergroundovou scénu vtrhne jako uragán nový, nekompromisní styl heavy metalu – pravý norský black metal! Žánr, který si i přes svou výbušnost a brutalitu zachovává jistou majestátnost, nechvalně proslul po celém světě nejen kvůli neobyčejným úspěchům svých hudebních představitelů, ale také sebevraždám, vraždám a hořícím kostelům, jež se staly charakteristickým fenoménem metalové subkultury. Sedmnáctiletý Euronymous (Rory Culkin) touží uniknout ze spárů idylického středostavovského života. Společně s partičkou fanatických mladíků, kteří si říkají Necrobutcher, Hellhammer a Dead, založí nejděsivější kapelu na světě - Mayhem. Skupina se proslaví především extrémností svých vystoupení a morbidním kultem, který ji obklopuje. Temný svět, který Euronymous stvoří, se však brzy propadne do bažiny vražd a žhářství poté, co se soupeření s Vargem, členem kapely Burzum, vymkne kontrole. (Cinemax)

Pelidor

Pokud si hrajete na psychopata a dáváte to svému okolí hlasitě najevo ,může se vám stát ,že jeden skutečný se na vás přilepí. A pak už není cesta zpét. A skončí to špatně. ()

Aguirre

Mohol to byt dobry film. Absolutne to podla mna pokazili herci v dvoch hlavnych ulohach. Brat Kevina vyzeral ako tichy, skromny gay. A ten basgitatrista a nohami do X, to snad bola parodia na satanistu. Som sa smial, len som ho zbadal. ()

Kamil.Berane

51% - od začátku až zhruba do poloviny bych tento film doporučil lidem co miluji fekal. Vůbec se nedivím vysokému hodnocení. Neznám sice ani zmíněnou skupinku zvracenych z Norska, ale naplňují absolutní anarchii mládeže. Kdo může obdivovat tuto nevazanost. Nikdo určitě z řad lidi, co uznávají rodinu a společnost lidi. Prostě satanismus je skvělý a všichni jsou pozeri, kteří to neuznavaji. Druhá část filmu však jejich black metalová statečnost a hrdinství začíná mít smysl. Hlavní aktéři dostavaji strach z vězení. Kde je ten jejich elán? Takže proto jsem přece jen v tom něco viděl. Vyplatilo se dívat do konce, i když v první části nevím co by se dalo hodnotit více než hodnocení odpad a raději vyhrabat fekalie z kanalizace než koukat na takový hnus. ()

Zupan_

Probeh silný ale čo sa samothej autenticity týka tak kniha Lords of chaos ako námet má od reality veľmi ďaleko a na tom sa aj zhodla vetšina dôležitých postáv skorej Nórskej black metalovej scény ktorý tam naozaj boli . Nielenže odmietli aby bola použitá vo filme ich hudba (čiastočne Mayhem,Darkthrone, Burzum) ale tak isto ich postavy ale tie sa tam dostali ajtak. Takže začujeme len povetšinou hudbu Mayhem keďže oni jediný sa angažovali pri výrobe filmu ( Attilov syn si dokonca strihol scénu kde hrá jeho) aj keď verím že Necrobuther a Hellhammer boli proti. Je vidno že režisér má s filmami veľmi malé skúsenosti zase len bol vybraný koli jeho angažmá v režírovaní videoklipov (U2,Lady Gaga,Rihanna,Beyoncé...) a chvíľkovo ako black metalový muzikant dočasne v Bathory na rok (len ako štúdiový člen). Takže tu máme úplne wtf kásting a výkony hodné porna (Varg) ,aj keď musim uznať že Culkin si svoje odohral veľmi slušne. Ten to zachraňuje od odpadu ako aj pár slušných scén, Mayhem naživo, domová párty, Dead a jeho samovražda scény v Helvete obchode. Zbytok je úplne prepalený spolu aj z prstu vycucanými koninamy z knihy, milostná linka,Vargove výlevy, emočný koniec. ()

Renynator

Jj ted si zahraju na chytryho. No jelikoz jsem velky fanousek black metalu tak vim jak to ve skutecnosti bylo a 3 hvezdy jsou aspon za snahu. Trosicku me to mistama urazelo abych tak rekl pravdu. Nedela mi radost hodnotit metal tremi hvezdami. ()

PORTER44

Začátek vypadal jako komedie ale omyl ,konec byl spíš jak z hororu ,život fanatických členů Norské skupiny kteří vypalují kostely jménem satana a nakonec vraždí .I když poslouchám podobné skupiny tyto jsem zrovna neposlouchal a je vidět že jejich členové jsou nebo byli pěkní fanatický exoti takže to ani vyhledávat nebudu. ()