Gehenna: Where Death Lives

Yohei Tateishi

Scénografie:

Mari Lappalainen
  • George Stobbart

Na Gehennu som sa tešil dlho predlho, hlavne kvôli jej creepy maskám a praktickým efektom, na ktoré prvotne lákala. Už z traileru ale moje nadšenie výrazne opadlo a po pozretí filmu môžem povedať len; dobre, tak som to videl, ale vôbec som nemusel. Veľa kvalitných podzemných / jaskynných / bunkrových hororov už nevzniká a tu stoja za pozornosť iba spomínané masky a efekty, ktoré však nie sú využité tak efekt(ív)ne, ako by som čakal. Ináč je to len klasický, nevýrazný nezávislák, nezaujímavo natočený i ozvučený, hrozne odohratý a s atmosférou brutálne utopenou v zúfalo prestrelenej minutáži.(4.5.2018)

• Morholt

Pokud jde o masky potvor, tak nemám moc co vytknout. Spíš naopak. Bohužel jejich potenciál zůstal většinou nevyužit, protože samotné nástupy stály za starou bačkoru a lekačky jsou avizované dlouho dopředu. Příliš nepomáhá ani nemastná neslaná atmosféra a to je také škoda, protože tenhle bunkr měl předpoklady strašit. A nezadařilo se s obsazením. Jestli se těšíte na Henriksena, tak si nechte rovnou zajít chuť a to nejlepší, co mohu říct o ostatních hercích je to, že nebyli vyloženě mizerní. Mínusem je i přehnaná stopáž a avizovaný laciný konec. 25%(21.6.2018)

Len ďalší nevyužitý potenciál. Asi si režisér myslel, že príšery v podzemí budú na vytvorenie dobrého hororu stačiť. Pekná ukážka toho, že to tak byť nemusí. Boli tu typicky naivné charaktery postáv - dvaja hlavní zamilovaní hrdinovia, jeden trápne vtipný hispánec, jeden poseroutek a jeden hysterický magor. No a snažili sa prežiť v tuneloch plných prízrakov. To síce neznie zle, veď keď sa tam už nejaká príšera objavila, tak stála za pozornosť, lenže potom nasledovalo minimálne 20 minút nudy a stupídnych drístov. Atmosféricky to tiež veľmi nefunguje, zľaknúť sa dá možno maximálne raz, no predovšetkým úplne absentuje strašidelná hudba, ktorá tu mohla zachrániť veľa. Škoda, pútavý trailer opäť raz zvíťazil.(6.5.2018)

Gehenna lákala trailermi pravda je však iná. Čo sa masiek týka boli skvelé ale použité v minime a hlavne kurňa, skvelé prostredie prečo sa nepoužili viac na jumpscares ? Asi jeden bol taký lepší inak úplne na nič. Nechápem čo máte proti hercom mne sa páčili , hl ženská hrdinka nádherná. Celkový koniec palec hore krásny zvrat aj keď to bolo jasné už troška skorej. Pozeralo sa nato dobre nemám dôvod nedať 3*.(5.7.2018)

• jkpj22

Začátek je perfektní, dobře rozehraný, scénář je v pohodě, žádné větší chyby, střední část taky ujde, přestože to začalo trochu ztrácet (velký potenciál, nevyužitý) a bylo to předvídatelný... Chování postav a konflikty jsou realistické...napětí a atmosféra fungují.... sem tam i lekačka.... konec byl slabý..... závěrem řeknu, že na tři hvězdy to prostě nebylo.(9.5.2018)