poster

Gehenna: Where Death Lives

 • Japonsko

  ゲヘナ 死の生ける場所

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Japonsko, 2016, 105 min

Kamera:

Yohei Tateishi

Scénografie:

Mari Lappalainen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • oveckaoa
  **

  Skupina lidí jede kamsi na ostrov dojednat jeho koupi, aby ho otevřela turistům. Na místě, ale narazí na jeskyni o které jim nikdo neřekl a vydají se ji prohlídnout. Pak tam , ale uvíznou a nemůžou se z tama dostat mezitím jich tam něco/někdo pronásleduje a jejich počet klesá. Ze začátku hodně dobré pak to jde do kopru kecy o realičnosti jsou totálně mimo jelikož ženská zde vidí své mrtvé děcko, které umřelo před 6 lety a vůbec jí to nepřijde divné (to je opravdu reálné tleskám o tom, že všichni vidí, že se z tama nemůžou dostat a jeden chlápek si pořád myslí, že jim dělají naschvály domorodci se radši nevyjadřuji radši). Na odpad to není více jak 2 hvězdy, ale taky ne. Jinak Lance Henriksen nejspíše soutěží v tom v kterém horším filmu a kratší dobu bude hrát po Big Legend kde hrál tak 5 minut je zde zhruba 3 minuty. P.s. diagnóza hororový expert zkus se s tím léčit třeba to ještě půjde(12.8.2018)

 • Flopik
  ***

  Gehenna lákala trailermi pravda je však iná. Čo sa masiek týka boli skvelé ale použité v minime a hlavne kurňa, skvelé prostredie prečo sa nepoužili viac na jumpscares ? Asi jeden bol taký lepší inak úplne na nič. Nechápem čo máte proti hercom mne sa páčili , hl ženská hrdinka nádherná. Celkový koniec palec hore krásny zvrat aj keď to bolo jasné už troška skorej. Pozeralo sa nato dobre nemám dôvod nedať 3*.(5.7.2018)

 • George Stobbart
  **

  Na Gehennu som sa tešil dlho predlho, hlavne kvôli jej creepy maskám a praktickým efektom, na ktoré prvotne lákala. Už z traileru ale moje nadšenie výrazne opadlo a po pozretí filmu môžem povedať len; dobre, tak som to videl, ale vôbec som nemusel. Veľa kvalitných podzemných / jaskynných / bunkrových hororov už nevzniká a tu stoja za pozornosť iba spomínané masky a efekty, ktoré však nie sú využité tak efekt(ív)ne, ako by som čakal. Ináč je to len klasický, nevýrazný nezávislák, nezaujímavo natočený i ozvučený, hrozne odohratý a s atmosférou brutálne utopenou v zúfalo prestrelenej minutáži.(4.5.2018)

 • ricci.s
  ***

  Len ďalší nevyužitý potenciál. Asi si režisér myslel, že príšery v podzemí budú na vytvorenie dobrého hororu stačiť. Pekná ukážka toho, že to tak byť nemusí. Boli tu typicky naivné charaktery postáv - dvaja hlavní zamilovaní hrdinovia, jeden trápne vtipný hispánec, jeden poseroutek a jeden hysterický magor. No a snažili sa prežiť v tuneloch plných prízrakov. To síce neznie zle, veď keď sa tam už nejaká príšera objavila, tak stála za pozornosť, lenže potom nasledovalo minimálne 20 minút nudy a stupídnych drístov. Atmosféricky to tiež veľmi nefunguje, zľaknúť sa dá možno maximálne raz, no predovšetkým úplne absentuje strašidelná hudba, ktorá tu mohla zachrániť veľa. Škoda, pútavý trailer opäť raz zvíťazil.(6.5.2018)

 • Psychor
  ***

  Ještě před kariérou hororového experta jsem se intenzivně zabýval studiem religionistiky a sociální antropologie, takže mě režisér Katagiri hned v úvodu nemile překvapil svým mytologickým gulášem. Opravdu netuším, proč hebrejské označení pekla nalezlo útočiště zrovna na tichomořském Saipanu. Domorodí Chamorrové termín "gehenna" neužívali ani v jeho obecné rovině, takže příště od Katagiriho očekávám o poznání důkladnější přípravu. Možná se jedná o zdánlivou maličkost, kterou běžný divák vůbec nepostřehne, ale hororový expert jako já si všímá i těchto detailů. Asijská kinematografie v posledních letech příliš hororové kvality nenabídla, a tak musíme být rádi alespoň za tento průměrný koprodukční snímek. Když si odmyslím postavu šaškujícího Pepeho a po vstupu do bunkru hnedle předvídatelnou pointu, tak na sebe Gehenna: Where Death Lives negativně upozorní až v závěrečné třetině stopáže. Hiroshi Katagiri bohužel nedokáže hororové scény variovat, takže dosud ucházející atmosféra nejenže negraduje, ale v důsledku zmíněné repetitivnosti naopak mírně stagnuje. Uděluji slabší tři hvězdy.(6.5.2018)