LÁSKA SHORA je hravým a vtipným vyprávěním o putování Prokopa a Magdaleny za zatměním slunce. Cestou prožívají nečekaná dobrodružství, mudrují a diky své zmatené povaze se ocitnou málem v nebezpečí. Zároveň je poetickým zamyšlením nad dopravou mezi místy a komunikací mezi lidmi.Hlavně je ale portrétem dvou skutečných lidi a světa kolem nich v nečekané situaci - hraném filmu! (oficiální text distributora)

Koryntos odpad!

20 minut čistého utrpení. Mám chuť si vyškrábat oči a propíchnout ušní bubínky, abych nic podobného už nikdy nemusela vidět ani slyšet. Tomuhle se říká sadistické mučení diváka, muset tuhle slátaninu vidět celou, tak v půlce budu žadonit o ránu z milosti. ()

insurgentes

Tohle neni ani tak o hodnocení filmu, jako spíš o POCITECH, a já si nemůžu pomoct, ve mně vznikaly vesměs pocity libé. Sice taková blbina, ale super, na rozdíl od spousty velkofilmů, které jsou o hovně. ()

klukluka

Opojné. A naprosto originální. Dospět ke kráse skrze krásu a dokonalost, to zavání byznys plánem, ale dospět k ní přes chyby, vady a nedostatky všeho druhu, to by mohlo být umění..? Samotného mě to překvapilo. Po Nic proti ničemu jsem Petru Markovi nebyl příliš nakloněn a hodně jsem pochyboval o jeho kvalitách. Ony ale reálně existují a já se mu tímto v duchu omlouvám. ()

bila.tecka

To není amatérismus, ale spíš neumětelství. Trápení diváka prostoduchými dialogy a snahou o zachycení atmosféry okamžiku nebo snad poetiky vztahu dvou lidí. Tahle chemie na mě nefunguje, naprosto ne. Iritující zážitek... Jeden bod dávám hudební složce, ta mohla tohle absudárium podpořit, ale zůstala osamocena. Bohužel. ()

derryl

Experiment (tzn. skutečná filmová záhada), jenž je místy velmi zajímavý, několikrát velmi neukotvený, i tak je dobré snímek vidět. ()

Fanosh

Film sem zvládl teda celý. Ale takovou bandu ujetých tragédů aby svět pohledal. Týpek, co neumí chodit, další se bojí výletů a mařka ujetá na měsíc. Zvláštní jak si nějací lidi k sobě najdou cestu. Až mi za nich místy bylo trapně nebo líto. Každopádně by měli zapracovat na základní komunikaci. Jako třeba používat celé věty. Čímž to nevyčítám filmu, protože právě na to ten snímek poukazuje.Na lidi. Jen nevidím důvod proč by to mělo mít skoro 100minut, když vlastně žádné to vyvrcholení to nemá. Určitě by se to dalo sestříhat na polovinu protože jako experimentální film to své chvilky rozhodně má. A dokonce i vtipné a pravdivé. Jen ta délka je doslovný zabiják divácké trpělivosti. ()

panmroz

Sympatické. Rozhodně přetažené, co jde o stopáž, kdy se v tom člověk (já?autor?) trochu ztrácí, perfektní pasáž se stopařkou; hlavně mi vadila taková zvuková (a vlastně i jakákoliv jiná - motivy, titulky, figury, obrazy,...)přehlušenost, která ve mně navozovala dojem jakési bezcílné zmatečnosti. jakože nevíme co, tak třeba tohle. ale jakože určitě viděníhodné. ()

Gore odpad!

Naprosto mimo mě. A to se experimentálním dílům nebráním a jsem jim i otevřený, ale i pro experiment to chce mít nějaký talent. ()

Pawlisman

Jakožto experiment a alternativa budiž, některé momenty i velice dobré. Ale jakoby bylo té alternativy až příliš. Takhle dlouhý mi již dlouho žádný film nepřišel.. 7/10 ()

fNdEsIECLE

Ne že by mě tento snímek často nesral, třeba ta kamera, ještě teď se mi klepou bulvy a sklivec potřebuje naředit. Nebo třeba: „Při sledování mám pocit, že se po mně chce, abych se stala součástí toho úžasného světa těch skvělých lidiček, co mají ta srdíčka i jiné orgánky (http://cs.wikipedia.org/wiki/Lidsk%C3%A9_t%C4%9Blo - pozn. fds) na pravém místě, nosí svetříky a jsou takoví čistí, alternativní a intelektuální.“(uživatel/ka Sarpele – díky, příště sám a sama - pozn. fds ). Ale každý máme své důvody. (A tímto posílám Mirku Spáčilovou (a její přisluhovače) tam, kam už dávno patří, do důchodu.) ()

louisa

Petr Marek vyštudoval filmovú vedu na filozofickej fakulte UK v Prahe. Z tohto ohľadu sa radšej zdržím komentárov k filmu Láska shora...:-( ()

Keram42

Snad stokrát jsem si říkal, že odcházím z kina, ale pak jsem si zase storkát řikal, aspoň že jsem zůstal...ale podruhý bych na to už nešel:) ()

JanHá

Utahané a rozvleklé... tak to na mě působilo, i když snad chápu - aspoň částečně - autorský záměr. Prostě to šlo mimo mě, nevtáhlo mě to, hrdinové mi byly nesympatičtí... Možná kdyby film byl kratší. Měl jsem chvílemi pocit, že je to parodie na amatérské filmy, na snahu autenticky zachytit něco apod. Ale ani bádat po smyslu se nechtělo. ()

Bazilich

Je úžasně osvěžující a sympatické opustit zavedené šablonky (a že jich je, během snímku se znovu a znovu vynořují v očekávání diváka, co by jak ne/mělo být), ale stopáž filmu je na můj vkus příliš velkorysá vzhledem k tomu, co snímek sděluje-předestírá. Anebo mi prostě nedochází všechny ty jemné nuance a odkazy, protože mi připadá, že buď a) mě režisér má za debila a vše opakuje do aleluja nebo b) režisér ze svého roky sbíraného milovaného materiálu nedokáže vyhodit vyloženou hlušinu. Nejsem šílený filmový fanoušek a tak mě boření škatulek a forem nešokuje, neuráží, nezajímá jako téma samo o sobě a jiných námětů k přemýšlení/procítění ve filmu moc není. To není výtka k hudbě (perfektní) či hercům/postavám (uvěřitelní, protože skoro nehrají); co se týče barev a exteriérů, film je pastvou pro oči. Ale čekala jsem prostě víc. Každopádně stojí za shlédnutí. ()