La colonne de feu

Francie, 1899, 1 min

Předloha:

H. Rider Haggard (kniha)

Jeanne d'Alcy

Tak tohle akrobatické číslo je 1. adaptací románu Henry Rider Haggarda She z roku 1887. Brzy následovaly další.(23.6.2010)

Zelený rarach splašeným pobehovaním nad kotlom v umiestneným medzi dvomi sochami mystických tvorov vyvolá magické kúzlo. To však podobne ako film trvá len prchavý okamih. Mimoriadny talent režiséra je zjavný i v tejto minútovej uletenosti. Hoci jeho filmy sa často venujú pekelnému čarovaniu v sprievode plameňov a nadprirodzených stvorení, ostáva aj Tanec ohňa fascinujúcou pripomienkou umelca, ktorého filmy boli úplne inde ako drvivá väčšina dobovej produkcie.(15.12.2013)

To se nám ten film, pěkně vybarvuje...K vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=krT1rC4PqbY(11.11.2012)

Naše Sirael v Císařově pekaři sice není historicky tak unikátní, ale zas se nezmítá v epileptickém záchvatu, což má taky něco do sebe.(11.11.2012)

Je zajímavé sledovat jedny z prvních pokusů o barevný film. Ikdyž toto je spíš kus černobílého, na který je naházeno co nejvíc barev, tak aby film mohl pořádně uchvátit diváky, což se mu jistě ve své době dařilo. Sloup ohně je sám o sobě docela zdařilým číslem a jednou z Mélièsových lepších krátkých prací, ale stejně upřednostňuji ty více dějové.(20.7.2011)