Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavní hrdinka Carmen je matkou náctileté dcery a ženou v domácnosti. Její manžel Carlos pracuje na stavbě, má rád pivo a je zarytým fanouškem fotbalu. Pár je pozván na svatbu, kde Carlos svým obhroublým chováním způsobí ostudu. Během večera je na programu vystoupení kouzelníka a hypnotizéra Pepeho. Carlos si ho veřejně dobírá tak moc, že ho Pepe vyzve na pódium. Během seance se však omylem do Carlosova těla dostane zbloudilý duch jiného muže a bláznivá španělská komedie může začít. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (21)

honajz 

všechny recenze uživatele

Fakt to nenapsala a nenatočila ženská? Když pominu ty mysteriozní hrátky s prohozenými dušemi v tělech, které to měly ozvláštňovat, ale nikam nevedou a nijak nejsou blíž vysvětleny, tak je to moderní stereotypní pohled na chlapa jako blba, co čumí na fotbal, vyřvává, o manželku se nezajímá a jen chlastá pivo. Ne, že by takoví neexistovali, ale ve filmech poslední doby je snad jen tahle sorta. A cílevědomá žena si zase musí pomoct sama. Vlastně ani nevím, jak ten film skončil a co se stalo s tělem a co s duší Carlose, ale o to autorovi nijak nešlo, šlo mu o tu ženskou podstatu. Jinak se to snaží být občas i vtipné a skutečně jeden dva fórky tady fungují, ale jinak je to často přehnané a trapné vtipkování. A s tou opicí jsem to nějak nepobral - jestli šlo o vnitřního démona Alberta, proč ji viděl Carlos, že? Přijde mi to prostě nedotažené. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Abrakadabra je trošku scénáristický úlet. Hned z kraje nám tu představí Carlose. Carlos je hulvát, taky je fotbalový fanoušek, na svůj Real nedá dopustit a z pozice ležícího střelce ho pravidelně sleduje na gauči s plechovkou piva v ruce. Vágus, jak se patří. Protivnej, když jde Real do šance a nepromění, tak silně protivnej, zkrátka partie, na kterou byste nedali dopustit. No a tomu do těla vstoupí duch vraha a v tu ránu film nabírá na obrátkách. Jenže už ztrácí na tom vulgárním vtipu, který si hned na začátku tak osvojil. V tu ránu jsem vlastně ani netušil, co film chce. Špatný není, ale komedie to taky není. Tak co to je? ()

Reklama

Omnibus 

všechny recenze uživatele

U fotbalu oči poulí, pivo loká, drbe kouli.“ Je P. Berger žena? Která natočila feministický film, dokazující platnost evoluční teorie Charlotty Darwinové, že muži pocházejí z opice? Živočišná španělka Maribel Verdú může potvrdit. A také to, že život se někdy točí v kruzích. Coby 28letá Louisa v Mexické jízdě měla za milence dva 16leté kluky, o 16 let později se jí do staré ložnice nasáčkoval duch 28letého mladíka. A měla dilema (už zase), kdo ji má líbat. Lhostejný opičák, macho par excellence Carlos nebo romantik s vysavačem Tito? Získá její lásku šikovný číšník, schopný nakrájet dort i se svatebčany? Nechte se překvapit. STAVEBNÍ OKÉNKO: [][] Ve Španělsku musí žadatel o jeřábnický průkaz prokázat, že umí: A) Fandit Realu Madrid i v kostele! B) Honit imaginárního šimpanze po ramenu jeřábu tam a zpět. C) Usadit cokoli kamkoli, na milimetr přesně, třeba i s pořádnou opicí. D) Usadit svoji manželku i dceru, např. tím, že jim kakao a algebru omlátí o hlavu. [][]  Správná odpověď: Chlapi jsou pakáž, jeden jako druhej, Carmen odchází středem. Třikrát nožem píchnu. ()

Faustka 

všechny recenze uživatele

Nemohla se rozhodnout mezi dvěma muži (nebo taky dvěma zly v jednom těle). Tak si šla hledat třetího, tentokrát už jistě pana Dokonalého (měla jsem to štěstí takového najít). Hlavní hrdince Carmen jsem od začátku fandila a držela palce. Komedie Abrakadabra mi přijde pro ženy vyloženě užívací, zato chlapům může připadat spíš nasírací. Záleží na úhlu pohledu a pohlaví. Je to film který mi sedl a moc jsem si ten ponor do ženské duše užila. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Stejně jako ve Sněhurce Pablo Berger elegantně kombinuje fantaskní a reálné, tentokrát ale v současném a výrazně méně opulentním podání. Jednoduchý koncept podpořený předními španělskými herci jemně balancuje na hranici vážného a humorného a možná i vy si během sledování postesknete proč něčeho takového nejsou schopni čeští filmaři. 7/10. P.S. Fotbaloví fanoušci si prvních 15 min. užijí o něco více než ostatní. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení začalo v květnu 2016 a natáčelo se v Madridu, Parle a Pamploně ve Španělsku. (ČSFD)

Reklama

Reklama