Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavní hrdinka Carmen je matkou náctileté dcery a ženou v domácnosti. Její manžel Carlos pracuje na stavbě, má rád pivo a je zarytým fanouškem fotbalu. Pár je pozván na svatbu, kde Carlos svým obhroublým chováním způsobí ostudu. Během večera je na programu vystoupení kouzelníka a hypnotizéra Pepeho. Carlos si ho veřejně dobírá tak moc, že ho Pepe vyzve na pódium. Během seance se však omylem do Carlosova těla dostane zbloudilý duch jiného muže a bláznivá španělská komedie může začít. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (21)

honajz 

všechny recenze uživatele

Fakt to nenapsala a nenatočila ženská? Když pominu ty mysteriozní hrátky s prohozenými dušemi v tělech, které to měly ozvláštňovat, ale nikam nevedou a nijak nejsou blíž vysvětleny, tak je to moderní stereotypní pohled na chlapa jako blba, co čumí na fotbal, vyřvává, o manželku se nezajímá a jen chlastá pivo. Ne, že by takoví neexistovali, ale ve filmech poslední doby je snad jen tahle sorta. A cílevědomá žena si zase musí pomoct sama. Vlastně ani nevím, jak ten film skončil a co se stalo s tělem a co s duší Carlose, ale o to autorovi nijak nešlo, šlo mu o tu ženskou podstatu. Jinak se to snaží být občas i vtipné a skutečně jeden dva fórky tady fungují, ale jinak je to často přehnané a trapné vtipkování. A s tou opicí jsem to nějak nepobral - jestli šlo o vnitřního démona Alberta, proč ji viděl Carlos, že? Přijde mi to prostě nedotažené. ()

Faustka 

všechny recenze uživatele

Nemohla se rozhodnout mezi dvěma muži (nebo taky dvěma zly v jednom těle). Tak si šla hledat třetího, tentokrát už jistě pana Dokonalého (měla jsem to štěstí takového najít). Hlavní hrdince Carmen jsem od začátku fandila a držela palce. Komedie Abrakadabra mi přijde pro ženy vyloženě užívací, zato chlapům může připadat spíš nasírací. Záleží na úhlu pohledu a pohlaví. Je to film který mi sedl a moc jsem si ten ponor do ženské duše užila. ()

Reklama

Omnibus 

všechny recenze uživatele

U fotbalu oči poulí, pivo loká, drbe kouli.“ Je P. Berger žena? Která natočila feministický film, dokazující platnost evoluční teorie Charlotty Darwinové, že muži pocházejí z opice? Živočišná španělka Maribel Verdú může potvrdit. A také to, že život se někdy točí v kruzích. Coby 28letá Louisa v Mexické jízdě měla za milence dva 16leté kluky, o 16 let později se jí do staré ložnice nasáčkoval duch 28letého mladíka. A měla dilema (už zase), kdo ji má líbat. Lhostejný opičák, macho par excellence Carlos nebo romantik s vysavačem Tito? Získá její lásku šikovný číšník, schopný nakrájet dort i se svatebčany? Nechte se překvapit. STAVEBNÍ OKÉNKO: [][] Ve Španělsku musí žadatel o jeřábnický průkaz prokázat, že umí: A) Fandit Realu Madrid i v kostele! B) Honit imaginárního šimpanze po ramenu jeřábu tam a zpět. C) Usadit cokoli kamkoli, na milimetr přesně, třeba i s pořádnou opicí. D) Usadit svoji manželku i dceru, např. tím, že jim kakao a algebru omlátí o hlavu. [][]  Správná odpověď: Chlapi jsou pakáž, jeden jako druhej, Carmen odchází středem. Třikrát nožem píchnu. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Abrakadabra je trošku scénáristický úlet. Hned z kraje nám tu představí Carlose. Carlos je hulvát, taky je fotbalový fanoušek, na svůj Real nedá dopustit a z pozice ležícího střelce ho pravidelně sleduje na gauči s plechovkou piva v ruce. Vágus, jak se patří. Protivnej, když jde Real do šance a nepromění, tak silně protivnej, zkrátka partie, na kterou byste nedali dopustit. No a tomu do těla vstoupí duch vraha a v tu ránu film nabírá na obrátkách. Jenže už ztrácí na tom vulgárním vtipu, který si hned na začátku tak osvojil. V tu ránu jsem vlastně ani netušil, co film chce. Špatný není, ale komedie to taky není. Tak co to je? ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Stejně jako ve Sněhurce Pablo Berger elegantně kombinuje fantaskní a reálné, tentokrát ale v současném a výrazně méně opulentním podání. Jednoduchý koncept podpořený předními španělskými herci jemně balancuje na hranici vážného a humorného a možná i vy si během sledování postesknete proč něčeho takového nejsou schopni čeští filmaři. 7/10. P.S. Fotbaloví fanoušci si prvních 15 min. užijí o něco více než ostatní. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení začalo v květnu 2016 a natáčelo se v Madridu, Parle a Pamploně ve Španělsku. (ČSFD)

Reklama

Reklama