Děsivá temnota

• USA In Darkness (více)

Sofia McKendrick je slepá pianistka, která žije v Londýně. Mívá noční můry, ve kterých se jí vrací vyvraždění rodiny srbskými vojenskými jednotkami. Její sousedkou je Veronique, dcera srbského filantropa Zorana Radiče, který během bosenské války spáchal spoustu válečných zločinů. Sofia si všimla, že se Veronique v poslední době chová divně. Při rozhovoru ve výtahu předá Veronique Sofii USB disk a řekne, že parfém, který používá, je Tekuté zlato. Jednou večer Sofie zaslechne v bytě Veronique hádku, po které dívka vypadne z okna je na místě mrtvá. Tento incident vyšetřuje detektiv Mills. Sofie při výslechu popírá, že by si všimla čehokoliv divného, řekne, že hádku neslyšela a USB disk si nechává u sebe. Později na akci pořádané Radičem Sofia zaslechne Radiče, jak se svými spolupracovníky diskutuje o okolnostech dceřiny smrti, přičemž vyjde najevo, kdo za úmrtím stojí. (TV Nova)

Clark_Kent

Původně jsem se těšil na nějaký velký temnoty, což už v názvu je cítit. Ovšem byla to spletitá a nevyrovnaná srajda bez žádnýho hlubšího záměru. Natalie Dormer hrála víc v Les sebevrahů. ()

GameboyNES

Kdo tuhle pýčovinu kurva vyplodil!!!!?!!!! hned na začátku nám vybojlerují že ta slepá pipina, není slepá, bo má všude v bytě rozsvícený lampičky, po městě trajdá se sluchátkama v uších s osolenou hudbou. Jinak je to natahovaný sopel a ten zůstane vždycky soplem. A nezachrání to ani Natašiny kozičky. ()

Kushina

Aneb to že jste slepí neznamená, že nemůžete být dobří. Když je touha po pomstě silnější, než cokoliv jiného, tak jste pro její vykonání schopni udělat vše i bez očí. 60% ()

moriero

Tak jak tady kdosi psal - další politický thriller o Bosně - to mi vadilo nejméně. Vlastně si o tom vždycky rád něco přečtu, či zhlédnu. Oni tam ty dobytkové páchali neskutečná zvěrstva (znásilňovali děti, věšeli je za genitálie a pak popravovali, atd...). Na to by se nemělo zapomínat stejně jako na holocaust. Teď SPOILER. Napřed jsem přešel klišé všech anglosaských slepců - rozsvícené všechny lampy v bytě. Dokonce mě potěšil i finální zvrat, že Anna Boleynová byla tou vidící sestrou, co přežila masakr ve skříni. A právě v tomto bodě se tvůrcům sesype děj jako domeček z karet. Proč se chovala jako slepá, i když byla doma sama??? Ono existuje jakési onemocnění, kdy lidi přesvědčí mozek, že jsou slepí, i když nejsou. To by pak museli ve filmu explicitně zmínit. Ale když jste "agent" s tajným úkolem a ve svém bytě natrefíte na tichého zabijáka s tlumičem, tak prostě sebou automaticky škubnete. To je atavistický reflex. Jinak se na mnohavrstevnou Dormerku hezky koukalo. ()

Heywood

Slušná dusnější atmosféra se zápletkou, které my doma nerozumíme, ale které porozuměl zbývající svět. Natalie Dormer sice není Audrey Hepburn a její Čekej do tmy, ale předvedla velmi dobrý výkon a na pozadí Londýna příběh vyzněl přesvědčivě. Doplněno skvělou muzikou to ztrácí jen v momentě, kdy poněkud uniká, co sourozenci Ona a On vlastně chtěli dosáhnout a proč a o co vlastně šlo Rusům, když to vypadá, že místo politiku šlo spíše o gangy. 60% ()

Tess92

Viděla jsem trailer, celkem mě to zaujalo, ale pak se to totálně zvrhlo. Nepochopila jsem scénu Natalie ve sprše, a taky tu hromadu tetování. A celý ten překombinovaný příběh, kde se sešlo moc náhod a nakonec vlastně vůbec nebylo jasné, co se tam odehrává. ()

Jenda1cz

Pokud máte rádi thrillery a zrovna nevíte o žádným filmu, na který byste se podívali; můžete svojí bublinu zaplnit tímto filmem. Pokud váš nejoblíbenější žánr není thriller, vyhněte se filmu obloukem. Všechno totiž působí dost průměrně až podprůměrně a vlastně kromě nějaké pseudo-napínavosti a hororových pasáží není na filmu nic zajímavého. Snad jen, že se dějství odehrává z pohledu slepého člověka, no, ale bez toho by to byla už úplná pitomost, která nemá co nabídnout. ()

Nikol45

Mě osobně se film líbil. I když jsem si představovala, že to bude více napínavé. Mělo to pointu i děj. Spíše bych to nazvala příběh s prvky krimi a Natalie Dormer byla skvělá 3+ ()