Děsivá temnota

• USA In Darkness (více)

Sofia McKendrick je slepá pianistka, která žije v Londýně. Mívá noční můry, ve kterých se jí vrací vyvraždění rodiny srbskými vojenskými jednotkami. Její sousedkou je Veronique, dcera srbského filantropa Zorana Radiče, který během bosenské války spáchal spoustu válečných zločinů. Sofia si všimla, že se Veronique v poslední době chová divně. Při rozhovoru ve výtahu předá Veronique Sofii USB disk a řekne, že parfém, který používá, je Tekuté zlato. Jednou večer Sofie zaslechne v bytě Veronique hádku, po které dívka vypadne z okna je na místě mrtvá. Tento incident vyšetřuje detektiv Mills. Sofie při výslechu popírá, že by si všimla čehokoliv divného, řekne, že hádku neslyšela a USB disk si nechává u sebe. Později na akci pořádané Radičem Sofia zaslechne Radiče, jak se svými spolupracovníky diskutuje o okolnostech dceřiny smrti, přičemž vyjde najevo, kdo za úmrtím stojí. (TV Nova)

vnimatkrasu

Dokud hraje vážná hudba a dokud vás kamera nabádá dívat se Natalii do očí a Emily do výstřihu, je In Darkness neškodně fajn. Jen co ale začne scénář smrdět ambicema velkýho thrilleru, dojde vám, že to co kupí už nejsou zvraty, ale zvratky. ()

Lachtaan

Nebudete tomu věřit, ale tenhle podceněný thriller je vlastně vskutku precizně odvedenou filmařinou, kde je samozřejmě jasné, že se pohybujeme ve vodách nižšího rozpočtu, kdy se lze domnívat, že se snímek nedočká ani českého dabingu. Ovšem jako nadprůměrný politicky nadechnutý film slouží jako jednohubka skvěle, Natalie Dormer i Ed Skrein ho až do samotného konce tvarují do pozoruhodné záležitosti. Troufnu si říct, že In Darkness velmi dýchá na záda letošní obdobně lazené Rudé volavce. P. S. Čekal jsem většího screentime s Emily Ratajkowski :( ()

Johnny.ARN

Rejžo si uletel a hral to na divákov presne tým štýlom, akým to nemám rád. Čo už. Inak priemerný thriller s fajn obsadením a pomaličky rozmotávanou zápletkou. 2 z 5 ()

oveckaoa odpad!

Tohle je nejstupidnější a nejzbytečnější film co jsem tento půlrok zatím viděl (druhé místo zaujímá Solo, ale na to se nebudu dívat ani za milion). Takže zde máme slepou pianistku, která je svědkem vraždy a chce se mstít válečnému zločinci. Logiku ani scénář to žádný nemá (ženskou chtějí zabít je v nemocnici normálně si z tama odejde a nikdo to neřeší přitom je potencionálním svědkem zločinu a nikoho to nezajímá nebo válečný zločinec se zde prochází volně na svobodě dokonce se sám vydá i vraždit a nikoho to netíží) P.s.1 někdy v životě bych chtěl potkat někoho kdo se podepisuje jen iniciálami P.s. 2 na co měla v koupelně rtěnku a lak na nehty , když byla slepá od 5 let Pusťte si radši tohle s Milou to je o 3 třídy výše https://www.csfd.cz/film/269495-tvare-v-davu/komentare/ ()

Pavlínka9

Já se na Natalii Dormer můžu dívat prostě v čemkoliv :D Ta ženská má pro mě určité charizma, sexappeal, že já prostě od ní nemůžu odpoutat zrak :D Proto 3 hvězdy :) Ten film totiž celý "táhne" ona...V Bosno/Srbských info jsem se ztrácela, v dalších info taky a říkala jsem si, že se holka umí skvěle upravit :D Film až podprůměr, ale posledních 5 minut - jo, tak to jsem si pustila dvakrát :) To mi fakt vyrazilo dech ;) ()

Tft

Nejde se nevyhnout srovnání s jiným letošním špionážním thrillerem Red Sparrow, který sice nebyl dokonalý, ale až na podobně špatné napodobování východních přízvuků herci, dokázal přesvědčit o svých kvalitách a byl opravdu špionážním thrillerem a ne jen jeho stínem. Zásadní problém tkví v tom, že In Darkness se ze začátku snaží diváka přesvědčit, že vůbec špionážním thrillerem není. Vytváří nepovedenou záhadu a zbytečně odvádí pozornost od toho důležitého, když pak děj konečně dospěje ke slavnému odhalení, je už pozdě pro jakékoliv záchrany. Natalie Dormer hraje nevidomou pianistku Sofii, která se „náhodou“ připlete k sebevraždě své sousedky, která je náhodou dcerou srbského diplomata, který má za sebou pár hříchů ve své rodné zemi. Od začátku je tak nějak jasné, že počáteční události filmu nejsou náhoda a Sofia je do situace namočena o něco víc než jen jako pouhý svědek (v tomto případě spíš sluchek?). Právě tady je největší kámen úrazu In Darkness, film nevěří tomu, že by ho mohl sledovat i někdo s mozkem v hlavě, kdo si dokáže dát jedna plus jedna dohromady. Scénáristická snoubenecká dvojice Anthony Byrne a Natalie Dormer svoje režisérské a herecké dovednosti nenapodobuje a scénář filmu je taková dějová slátanina, která má těžkou pachuť béčkovitosti. Následkem toho je, že In Darkness je zmatený špionážně nešpionážní thriller, který než přijde na to co a jak chce vlastně divákům sdělit dospěje ke svému konci aniž by vlastně sdělil cokoliv. Natalie Dormer se tentokrát nepodařilo prodat svoje největší herecké plus a to je svojí sympatičnost, na to že hraje nevidomou ženu v nesnázích ve mě vzbudila neuvěřitelně málo sympatií. A je to tak se vším ve filmu, není tady nakonec nic co by ve mně vyvolalo nějaké větší emoce, je to prostě další šablonovitý pokus o špionážní thriller, který těžce nevyšel. 41% ()

sedm.1

Já nechci In Darkness označit přímo za nějakou bídnou podívanou, jelikož v rámci žánru dokáže nabídnout méně náročnějšímu publiku asi vše, čím by takový thriller asi měl disponovat, aby tedy alespoň nějak fungoval, takže napětí, atmosféru a ve svém průběhu i nějaký ten zvrat, horší je to ale prostě jednak s kvalitou výše zmíněných filmových ingrediencí, a jednak zde především i s ústřední zápletkou, jenž působí dost krkolomně, v mnoha ohledech nepřesvědčivě a v samotném závěru pak doslova přitaženě za vlasy, vyvolávajíc pocit, že to si snad dělají tvůrci srandu. Celé to lze každopádně považovat za takové spíš profesionálněji zpracované béčko, kterému tedy nelze jistě upřít spád a v průběhu filmu i pár scén, které dokážou diváka oslovit, na druhou stranu veškeré postavy působí vážně stereotypně a fakt tuctově, zároveň přestože se zde tvůrci snažili o vyvolání mnoha emocí, tak to se jim též rozhodně nepovedlo, bohužel tu zcela chybí i jakákoliv akce, i když o ní to úplně není, ale přeci jen v pár momentech se tam pro oživení hodila vtěsnat, a co se castingu týče, tak i v tomto ohledu je to taková mdlá klasika, kde jsou sice možná herci typologicky dobře obsazení, ale o nějaké výraznosti, či zásadní přesvědčivosti tu nelze hovořit. Takže ve výsledku představuje tato podívaná pro příznivce thrillerů nejspíš vhodnou a snesitelnou záležitost, pro zbytek ale spíš jen slabší průměr, jelikož nedokáže nabídnout opravdu nic zajímavého, působivého, či fungujícího navíc. ()

Gogo333

Nalákala Emily, který tam nakonec moc nebylo. Aspoň Joely Richardson se opět předvedla. Samotný příběh trochu klamal, původně jsem myslel, že se to vyvine jinak. Napínavé to docela bylo, akce ušla i rozuzlení nebylo špatné. Přesto mě to trochu zklamalo. 60% ()

HonzysKISS

Nebudu to zakecávat, podíval jsem se na to především kvůli krásným herečkám, no a nedostal jsem to, co jsem chtěl. Jako takové menší krimi pěkné, ale strašně dlouhé. Jako Thriller mi to moc nepřišlo. První půl hodinka byla skvělá, potom se to postupně zhoršovalo. Nápad filmu není vůbec špatný, jenom ten celkový příběh je hrozný klišé. Jinak scénka se šampaňským byla výborná, ale to je tak vše. ()

Magika82

Děkuji za komentář luka4675. Luky, ušetřil jsi mi svým jednoduchým a přesto velmi přesným komentářem důvod k tomu, abych tu dle mého neblahého zvyku obšírně rozepisovala zdůvodnění mého rozhodnutí v hodnocení snímku. To je však o stupeň přísnější, za což tak trochu může profesionální deformace a přísnost logiky a smysluplnosti.. Před Odpadkovým košem snímek zachraňuje jeho první pětina. 20% a tedy jedna hvězda. ()

Dlubal David

Hlavním lákadlem pro mě byla Natalie DORMER. Tu jsem viděl minulý rok poprvé ve filmu Les sebevrahů a říkal si, že se na nějaký další film s ní určitě podívám. ■ Bohužel, ani ona tento film nemůže zachránit. Čtyři pětiny filmu jsou poměrně zdlouhavé a chvílemi nudné. Film by si zasloužil ★★, ale za ND, poslední pětinu filmu a hudbu, jsem přidal třetí. ■ Je to trošku jak přes kopírák Posedlá pomstou, ale s tím, že tady bohužel chybí to napětí a dramatické znázornění, které u svého španělského předchůdce je tak skvělé. ■ Nemohu zastírat poměrně velké zklamání. Čekal jsem víc. Mnohem víc. Očekával jsem hororový thriller, ten se nedostavil. Detektivní/krimi thriller, který by nadchl svým originálním pojetím již mnohdy zpracovaného tématu, leč ani to se neudálo. Psychologické drama, které by do hloubky vykreslilo Sofiinu mysl a duši a niterné emoce, to je tu pouze naznačeno. ■ RATAJKOWSKOU jsem měl tu možnost vidět v tomto filmu poprvé a zjistil jsem, že jsem o nic nepřišel. Žádné charisma. Nic, čím by zaujala. Zhola nic. Absolutně nechápu, co na ní kdo vidí. ■ Detektiv MILLS, který si tak trochu hrál na COLUMBA, mi přišel jako taková nechtěně komická postava... ■ Podtrženo a sečteno: silně průměrné či spíše lehce podprůměrné zpracování silného tématu. Škoda. ◢ ■ ◣ (R) [48/100] ■ (K) [66/100] ■ (V) [57/100] ■ (H) Natalie Claire DORMER [68/100] ● Ed SKREIN [49/100] ● Joely RICHARDSON [53/100] ● Neil MASKELL [55/100] ● Emily O'Hara RATAJKOWSKI [25/100] ■ (♫) [69/100] ■ (E) Tiempo sin aire (2015) ● Return to Sender (2015) ● La piel que habito (2011) ● Columbo (1971) ● Taken (2008) ● Pasti, pasti, pastičky (1998) ● All I See Is You (2016) ● Bolero (2004) ● Gone Girl (2014) ● The Russell Girl (2008) ● Copycat (1995) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pondělí, 11-VI-2018; 00:10] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [62/100] ■ (CSFD) castorChevees(C) [62/100] ()

Chevees

In Darkness se rozjíždí v hodně pomalu a po pravdě řečeno, i přes pár akčních scén, si nastavené tempo udrží až do závěrečných titulků. Ze začátku to vypadalo celkem slibně a myslel jsem si, že se dá očekávat něco ve stylu Čekej do tmy . Bohužel se po cca půl hodině film změní na jakýsi SPOILER špionážní thriller s opakujícími se flashbacky, několika zvraty a kde je hlavním padouchem Bosenský válečný zločinec. KONEC SPOILERU Škoda, možná bych raději než toto viděl remake už zmiňovaného filmu s Audrey Hepburn. ()

Chundys

Nebýt nahé a krásné Natalie Dormer, tak ten film jde rovnou do odpadu :-). Ještě to zachraňoval Ed Skrein, který docela dobře nandaval padouchům :-) ()

anatheman

Filmu uděluji 3 hvězdičky, byť by si možná zasloužil hodnocení daleko menší. Ona je to totiž ve výsledku těžká blbost. Příliš velký důraz je kladen na plot twisty, které namísto překvapujícího efektu působí nesmírně směšně. Problém ale je i se samotnou tematickou náplní filmu. Nastíněný příběh pianistky se vzápětí promění na pseudošpionážní thriller, v němž se člověk nepřestává divit. Naneštěstí v negativním slova smyslu. Do toho se pochopitelně zapojují i znovuobjevené rodinné vazby. Zkrátka... bez komentáře. Co ale nakonec vyvažuje tyto odpadové tendence? V první řadě film není nudný. Zmíněné plot twisty (byť ne zrovna inteligentní) atakují ve velké intenzitě, a proto je budováno určité napětí a zvědavost. Potěší i technická stránka filmu, především výborná kamera a práce s hudbou. Vše ale zachraňuje Natalie. Pokud jste dormeroholiky, nemůžete být zklamáni. Myslím si, že by se v obdobně laděných filmech neztratila. Ale to by předpokládaná kvalita potenciálního snímku musela být jinde. ()

BOURQUE

Film, ktorý so svojou „upútavkou“ vás dokáže oklamať! A. Byrne sa snažil, aby jeho film bol dobrým thrillerom, ktorý má naraz premyslenú koncepciu a nečakané scény, ktoré diváka prekvapia. To sa však mu teraz nepodarilo. Presvedčivá N. Dormer, E. Ratajkowski menej. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

dalziel

Trochu som sa v tom strácal, ale v konečnom dôsledku sa mi to páčilo . Slepá  "Margeary Tyrell-ovič" je tu sexi ako vždy a "Reštartovaný kurier" tu zvádza super fighty. K tomu "Balcan spy backround" a spokojnosť je na mieste. ()

Acrobat

Tak rozhodne som si nemyslel, že by sme sa vyšvihli až do slušne globálnych politických treníc. Z intímneho thrilleru, ktorému auru dodáva zvláštna réžia a úžasný hendikep Natalie D., je to síce klasická pomsta, avšak opradená niekedy priam divadelnými postupmi. Priznám sa, že film ma od začiatku vtiahol nejakou aurou s viacerými prvkami. Pohnútkami snáď mohol byť hendikep, potom tajomno, beznádej, vôľa spoznať postavy. Napätie aj pokoj si mohli podať ruky a išli až do konca v tandeme. In darkness je príjemný film v tejto protiústavnej dobe. Nie je jednostranný, lebo sa od prekvapenia delí na dva samostatné filmy, ale je príjemný film na večer v tejto protiústavnej dobe. (videné 09.11.2020, JOJplus) ()

rublik05 odpad!

Marně hledám nějaká vhodná slova, která by popsala mé pocity z tohohle rádoby thrilleru. Původně jsem si myslel, že mě, vzhledem k zajímavému námětu, bude patrně čekat slušná podívaná. Teď už však vím, jak hluboce jsem se mýlil. Začátek sice vypadal poměrně solidně, zejména co se temné atmosféry týče, nicméně od samého začátku si nelze nevšimnout velkého množství nelogičností, až vyloženě hloupostí, díky kterým film působí jako parodie sebe sama. Vážně nechápu, proč si tvůrci nedali víc záležet na různých detailech, neboť ani samotný scénář nepůsobí nikterak přitažlivě, dějová linka šíleně nudí a to nemluvím o hercích, kteří jsou vyloženě otřesní. Z filmařského hlediska se taktéž nejedná o nic světoborného, kamera hrozná, hudba taktéž. Upřímně řečeno docela lituju, že jsem takovým znuděným nic zbytečně ztrácel čas. 0/10. ()

mira.l

Nebylo to sakra nějaký trochu moc překombinovaný?? A tím pádem když se to tak vezme i dost nelogický, s celou tou "slepotou" hlavní představitelky... Nejednu souvislost jsem nějak nepobíral. Slovenský dabing byl tak asi tím nejmenším problémem. ()