Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladá lékařka Nina je pod permanentním pracovním tlakem, a tak s radostí přijme nabídku na povýšení do funkce vedoucí oddělení. Musí však zavést kurzy zdravého vaření a přemluvit šéfkuchaře Davida, aby je vedl. Ten o to nemá zájem, a tak se Nina tajně zúčastní jeho kurzů vaření a pokusí se mu vlichotit... Dave Oberlin je velmi dobrý šéfkuchař, ale když se s ním náhle rozešla přítelkyně Maggie, se kterou si měli otevřít restauraci, byl poněkud přecitlivělý a tak když mu známý kritik pohaněl steak, jeho nervy to nevydržely a steak hodil kritikovi do obličeje. Dave měl navíc tu smůlu, že jejich hádku kdosi natočil a dal na internet. Tím však Davovi téměř zruinoval kariéru. O dříve žádáného šéfa najednou není zájem. Napíše kuchařku a doufá, že tím znovu nastartuje kariéru, ale ani o kuchařku není zájem. Jeho přítel Jeremy Monroe má kuchařskou školu a nabízí Davovi místo učitele. Dave to vezme jen proto, aby pomohl příteli, ale narovinu říká, že neumí a nechce učit, bude si dál hledat práci v restauraci. Nina Kirbyová je kardioložkou v nemocnici a nic kromě práce nezná. Nemá ani čas se pořádně najíst a tak i když ví, že to není pro její zdraví dobré, popadne vždy první věc k jídlu, jen aby zahnala hlad. Její šéf by ji rád povýšil na vedoucí oddělení, ale Nina musí zajistit semináře o zdravé výživě. Vlivná členka správní rady Beverly Beckinghamová by chtěla, aby je vedl Dave Oberlin a na Nině je, aby ho přesvědčila. Bez jeho účasti nebudou semináře a nebude povýšení. Aby se k Davovi dostala blíže, musí navštěvovat jeho kurz vaření. Problém je v tom, že Nina má žalostně málo času a vařit neumí a ani ji to nezajímá. Její přítelkyně Olivia se nabídne, že bude chodit na kurz s ní a tak to bude pro Ninu jednodušší. Ale není, Dave okamžitě odhalí, že Nina vařením pohrdá a také odhalil, že nesplnila úkol, který zadal. Udělala to za ni Olivia. Rozhodne, že je rozdělí. Olivia bude pracovat v jiné skupině a Nina přímo s ním. Stále to mezi nimi skřípe a vyvrcholí to hádkou. Dave Ninu vyhodí a ona jde. Cestou potká Jeremyho a ten se zmíní o jakémsi videu. Nina si na internetu najde, o co jde a rozhodne se v kurzu pokračovat. Tentokrát se bude snažit, aby Dava neurazila. Nakonec se docela spřátelí a zdá se, že by to mohlo být i něco více, ale Nina je odtažitá, má zafixováno, že lékař se nemá nikde emocionálně vázat. Nicméně Dave slíbí, že pokud bude mít správní rada zájem, ujme se kurzů zdravého vaření v nemocnici. Nina konečně může šéfovi říci, že byla úspěšná. Může se svolat správní rada. Mezitím však za Davem přijde Maggie, jeho bývalá přítelkyně. S mužem a místem, kvůli kterým Dava opustila, jí to nevyšlo, ale teď bude otevírat restauraci v Seattlu a nabízí mu místo šéfkuchaře. Jeden její investor mu dokonce chce dát prostor v ranním televizním vysílání... (TV Prima)

(více)

Recenze (4)

suzanne1997 

všechny recenze uživatele

Myslím, si, že až zas tak špatné to nebylo. Jasně, že se to nemusí každému líbit, ani já, a to mám podobné filmy ráda, se neobejdu bez připomínek. Normálně začínám tím, co se mi líbí a co ne, ale tady přeci jenom udělám výjimku a tuhle část přeskočím a rozvedu něco jiného. Tenhle film má jednoznačnou cílovou skupinu, kdo do ní nepatří, ten se ani nemusí obtěžovat si jej pustit. Je určen buď těm, kteří jej mají jen jako kulisu, v takovém případě jim docela strohý děj a nepříliš zajímavé dialogy nebudou vadit a jednoduše se v něm vyznají, to znamená: nepotřebujete film pozorovat a rozhodně vám při něm nebude v hlavě šrotovat :D, beznadějným romantikům, kteří si v něm nějaké to pozitivum najdou, nebo těm, kteří nemají co dělat, jenže v takovém případě bych asi byla opatrná, jestli nemáte rádi filmy s romantickým nádechem a vlastně i příchutí, asi bych přepla program a našla si něco jiného. Mi osobně se film líbil, byl podobný těm svého žánru, jen kapičku komplikovaný v tom, co do něj chtěli tvůrci vměstnat a jak to nakonec dopadlo. Na mě zde bylo velké množství postav na jedno použití a zápletka, která by, alespoň podle mě, mohla vystačit na nejméně dva filmy, se správnými dialogy ovšem. Takže se dnes doporučení zdržím a ten, kdo bude číst můj komentář se bude muset rozhodnout sám, jestli se na film podívá. Pokud se mu nebude líbit není nic jednoduššího než vypnout program. ()

Gamekeeper77 

všechny recenze uživatele

To bylo tak nevýrazný, že ani nevim, co k tomu říct. Kdyby aspoň to vaření bylo k čemu. Ale lautr nic. Jen fádní děj a herci bez chuti. 40%. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama