Valérian & Laureline (TV seriál)

Animovaný / Akční / Rodinný

Francie / Japonsko, 2007, 40x26 min

K seriálu jsem se dostal díky připravované filmové adaptaci od Luca Bessona a musím přiznat, že mě Valerian s Laureline příjemně překvapili, přestože na komiks se teprve chystám. Ústřední dvojce je skvěle napsaná, chemie mezi nimi je na animovaný snímek propracovaná a vzhledem ke krátkému rozsahu jednotlivých epizod si divák může naprosto užít jejich vesmírná dobrodružství bez nesmyslných vyplňovacích scén a prázdných či hluchých míst. Hudební doprovod nikterak zvláštní, přesto lahodící při sledování a taktéž hlavní znělka seriálu navodí úsměv na tváři. Nicméně velkým zklamáním pro mě je fakt, že na Valerianovi pracovala Francie společně s Japonskem, což se samozřejmě podepsalo kde jinde než na typické anime kresbě. Je to škoda, míchat evropský komiks s asijskou kulturou, ovšem to není pro mnohé diváky podstatné, jen čistě osobní pozastavení. Rozhodně je animák vynikající jednohubkou před filmovou premiérou a i potom si rád na něj vzpomenu.(8.6.2017)

• - Každá epizoda má ve svém názvu slovo „time“ (čas), což odkazuje na samotnou podstatu seriálu, a to cestování časem. (Deeside)

• - Původní komiks od kreslíře Jean-Claude Mézièrese a spisovatele Pierre Christina se odehrává v roce 2720, v animované verzi je to rok 2417. Stejně tak rok, kdy Valerian potkává Laureline, je odlišný. V komiksu je to rok 1000, zde 912. (Deeside)