Země, rok 2417. Mladý kadet Valerian je členem mezigalaktické společnosti Spatio-Temporal Service, která zaměstnává nespočet vesmírných průzkumníků, vojáků a také cestovatelů časem. O hodnost pána času se uchází taktéž Valerian, jehož sebejistota a pocit být nejlepší ho ženou k těm nejvyšším cílům. Při závěrečném testu k dosažení titulu, průzkumné misi do roku 912, se potkává s krásnou Laureline, jež ho zachrání před tamním vůdcem, a společně odletí zpět do Valerianovy doby. Nicméně zděšený Valerian zjišťuje, že vzít Laureline na palubu vesmírné lodi nebyl nejchytřejší nápad - narušil tím časovou osu a to mělo za následek vymazání Země z existence. Tak začíná jejich společná pouť, dva jediní lidé ve vesmíru, skrze vesmír, čas i jejich osobní vztah. (Jarisleifr)

Jarisleifr

K seriálu jsem se dostal díky připravované filmové adaptaci od Luca Bessona a musím přiznat, že mě Valerian s Laureline příjemně překvapili, přestože na komiks se teprve chystám. Ústřední dvojce je skvěle napsaná, chemie mezi nimi je na animovaný snímek propracovaná a vzhledem ke krátkému rozsahu jednotlivých epizod si divák může naprosto užít jejich vesmírná dobrodružství bez nesmyslných vyplňovacích scén a prázdných či hluchých míst. Hudební doprovod nikterak zvláštní, přesto lahodící při sledování a taktéž hlavní znělka seriálu navodí úsměv na tváři. Nicméně velkým zklamáním pro mě je fakt, že na Valerianovi pracovala Francie společně s Japonskem, což se samozřejmě podepsalo kde jinde než na typické anime kresbě. Je to škoda, míchat evropský komiks s asijskou kulturou, ovšem to není pro mnohé diváky podstatné, jen čistě osobní pozastavení. Rozhodně je animák vynikající jednohubkou před filmovou premiérou a i potom si rád na něj vzpomenu. ()

loki5

Jo je to naivní. Jo je to povrchní. A ano je to i repetitivní a infantilní. Ano má to problém s nepasující 3D animací Být mi ale 12 tak to považuju za nejlepší seriál a i teď mě to celkem bavilo. 75% ()

blondboss

Nevidel som komplet všetky diely, niečo vyše polovice. V zásade žánrovo niečo podobné ako Ghost in the shell s tým rozdielom, že tu je pridaná aj medzigalaktická rovina a cestovanie v čase. Je to o niečo zaujímavejšie, ale stále to trpí istými neduhami v podobe typických japonských animácií, ktoré ja veľmi nemusím, nie veľmi prepracovaným dejom a istou stagnáciou, ktorá neskôr prechádza do nudy. Neviem, akosi ma podobné seriály neberú. 45 % ()

• Původní komiks od kreslíře Jean-Claude Mézièrese a spisovatele Pierre Christina se odehrává v roce 2720, v animované verzi je to rok 2417. Stejně tak rok, kdy Valerian potkává Laureline, je odlišný. V komiksu je to rok 1000, zde 912. (Jarisleifr)
  • Každá epizoda má ve svém názvu slovo „time“ (čas), což odkazuje na samotnou podstatu seriálu, a to cestování časem. (Jarisleifr)