Mají i zvířata svá práva? (TV film)

• Česko

Mají zvířata práva?

(festivalový název)
  • Francie

Les animaux ont-ils des droits?

Do Animals Have Rights?

(festivalový název)

Dokumentární

Francie, 2016, 89 min (Alternativní: 52 min)

Francouzský dokument zabývající se otázkami, jestli mají mít zvířata svá práva a jestli je správné, jak se k nim v dnešní době chováme!! Je to správné? Podívejte se a napište mi zprávu.. Můj názor by se Vám totiž nemusel líbit, tak se dnes zdržím komentování.(25.6.2018)

Všemožné pohľady na práva zvierat, od tých základných, ako zamedzenie týrania, až po absolútne právo na slobodu. O myšlienke abolicionizmu zvierat som počul prvý krát, odmietajú chov hospodárskych zvierat ako taký, pretože akokoľvek sú chované, vždy skončia na bitúnku. Trochu nedomysleli to, že pre niektoré druhy zvierat by to predstavovalo takmer koniec živočíšneho druhu. Nakoniec to už ani nie je etická otázka, ale filozofický problém, ako sa k hospodárskym zvieratám postaviť. Dokument to vyriešiť nemohol, ale dal mi k dispozícii rôzne názory, takže splnil svoj cieľ.(9.1.2019)

V dokumente sa rozoberá dôležitá téma práv zvierat. Čo vlastne znamená pojem práva zvierat a aké práva by sme mali zvieratám prisúdiť? Rôzne názory na túto vec hovoria aktivisti, filozofi a iné osobnosti, ktoré sa do TV dostanú len zriedkakedy (Gary Francione, Antoine Goetschel, Steven M. Wise, Peter Singer a iní). V dokumente je tiež ukázaný posun dopredu v oblasti ochrany zvierat za posledné desaťročia, čo je pozitívne. Určite sa oplatí pozrieť!(28.6.2018)