Večírek

(festivalový název)

Janet (Kristin Scott Thomas) byla právě jmenována ministryní stínové vlády - vyvrcholení její politické kariéry. Ona a její manžel Bill (Timothy Spall) to plánují oslavit s několika blízkými přáteli. Hosté dorazí do jejich domova v Londýně. Večírek nabere nečekaný obrat k horšímu, když Bill najednou učiní dvě náhlá odhalení, která šokují všechny přítomné. Láska, přátelství, politické smýšlení a vůbec celý způsob života jsou nyní zpochybňovány. (Adela.K)

kesty

komorné konverzačky mám rád, nečakané zvraty ešte radšej, napriek tomu u mňa The Party neboduje. lepší scenár a dialógy by napísal snáď aj tretiak na scenáristike, absolútne nesympatické postavy, ktoré "žvania" o ničom, sú pre svojich predstaviteľov mrhaním času, záverečný rádoby-dynamický krížový strih na smiech, rovnako ako niektoré akcie a nezmyselné reakcie. film, z ktorého každou sekundou kričí slovné spojenie "nepodarená fikcia." podpriemernému hodnoteniu bráni akurát kratučká stopáž, posledný záber a fakt, že som videl o dosť viac horších filmov, ktorým som dal 3 hviezdy. ()

garp7

Skvělá a hodně hořká groteska s vynikajícími hereckými výkony, kde není potřeba stopáž natahovat na 2 hodiny, aby "měla co říci"... :-) ()

rivah

Břitká černá komedie z "post-postmoderní a post-feministické doby" , jak se v jednom dialogu říká. Po všech stránkách perfektní (viz Haniss), TOP 2017. ()

ervina

Taková malá oslava a jak se pěkně zvrtla. Chvíli to na mě bylo moc chytrý, ale skvělý Murphy mě u toho udržel. A konec byla třešnička na dortu. ()

AgnesDee

Velice zajímavé, komorní drama, ve kterém je vidět, že paní Potterová věděla přesně, co dělat. Jen si moc neumím představit, že by starý člověk, který vypadá, že trpí demencí, dokázal spát s o tolik mladší ženskou. ()

Tomas_PO

Áno, Carnage to nepochybne pripomína, čo však paradoxne filmu uškodilo, keďže človek pochopiteľne porovnáva. Famózne slovné prestrelky nahradili výraznejšie dejové zvraty a Kate Winslet či Jodie Foster sú predsa len jedinečné. Inak by to bolo za 4/5. ()

mouzi

Aj ta krajta, co chybelo, abych dal plny pocet? Inu, o dost vypracovanejsi dialogy a lepsi kameru a byla by to pecka. Kazdopadne na takovou stopaz mohl byt dej o dost hutnejsi a dialogu dvakrat tolik. Skoda. 3,6* ()

werxix

Ze začátku to má těžkopádný rozjezd, nuže poté se člověk nestačí divit na co se to vlastně dívá. Spíš než drama či komedii bych označil představený snímek za slabší satiru. * k dobru za léčitelství Mr. Gottfrieda :D. ()

Vlad

Kedze nie som debilna emancipovana lesbicka pica, bol tento film pre mna cirym utrpenim. A ze nie som ani sproste neschopne mizogynne hovado, mi zo vsetkych zucastnenych najmenej odorna prisla prave Cherry Jones... ()

McGuffin

Večírek, The Party vyprávěný režírující scénáristkou Sally Potter smotá dohromady několik příběhů a lidí, které, s výjimkou jedné ženy, všechny ukáže v krátkém příběhu dlouhém jak samotný film. Všechny příběhy se už staly a diváci se je dozví z vyprávění filmových postav. Že jsou příběhy spletené se však k překvapení diváků i postav všichni dozvědí právě až během sledovaného příběhu posledního. Konec tohoto posledního vyprávění je proto součástí a neočekávaným koncem i těch předchozích. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()