Večírek (festivalový název)

Scénografie:

Carlos Conti

Kostýmy:

Jane Petrie

Přirovnání ke Carnage není vůbec od věci, ačkoliv Polanski by z tématu nejspíš dokázal vytáhnout víc. I tak jsem se ale u téhle vztahové sociální konverzačky bavil výborně i díky báječnému obsazení, kterému vévodil splašený Cillian Murphy. Jen jsem příliš nechápal ten černobílý formát. Ale to nebylo nic, co by výrazněji vadilo. Závěrečná třešnička na dortu jen podtrhla celkový velmi dobrý dojem. 80%(28.12.2017)

Takovéto filmy musí festivalový divák přímo milovat - krátká metráž v kombinaci s brilantní úderností potěší každého, kdo není starý morous a každodenní problémy pro něj nejsou tabu. Hlavní protagonista je se svým útrpným vzezřením skvělý do role toho, kdo manželku pošle k šípku. 80% Celosvětový příjem k 17. 4. 2018: $730,366(17.4.2018)

„Tome, tohle možná bude špatně zvolená hudba…“ Tragikomedie, na jejíž černý humor jsem se chvíli musel ladit. U tohoto filmu se sice zasmějete, ale je to spíš smích zlomyslný a škodolibý. Z toho, k jakým absurdním situacím, přiznáním a „mimózním“ (ehm, chtěl jsem říct filozofickým) dialogům dochází. Opravdu večírek za všechny prachy. S onou někým kritizovanou „divadelností“ jsem rozhodně problém neměl. Film odehrávající se v jednom domě (a prakticky jediné místnosti), stojící na „exhibicích“ zúčastněných (těžko „vypíchnout“ jméno jen jednoho představitele, nicméně na film jsem se těšil hlavně kvůli Mortimer a Murphymu, no a nezklamali mě) a mluveném slovu, „většinou“ takový bývá…no, některé diváky prostě nepochopíte (možná stejně tak ty výše zmiňované „frky k zamyšlení“, krásně se nehodící k vážnosti situace…ne že by to nějak vadilo). Zničující závěr se také vydařil, tudíž i za něj dávám slušné 4*. „Ty jsi...?“ - „Gottfried.“ - „Jo, jo. Já jsem Bill. Myslím. No, býval jsem jím.“ - „To je velmi...legrační.“ - „To nebyl vtip.“(28.9.2018)

Velice velice jednoduchý příběh o osudu jedné skupinky lidí, která má mezi sebou jisté kontroverzní vztahy a všechny tyto pletky vedou k onomu dramatickému rozuzlení. Malý příběh na malém prostoru v malé stopáži s velkými hvězdami stříbrného plátna neurazí ani nijak zvlášť nešokuje. Chválím černobílý vizuál a hlavně herecké výkony. Nejvíce mě tu zaujala asi Patrcia Clarkson.(2.1.2018)

Velice komorní, až divadelně působící snímek, odehrávající se pouze v jednom domě, promítající, lehce žoviální formou, různé sociální problémy pouhých sedmi postav, které ve filmu vystupují. Je to hezky napsaný, poutavě natočený a vesměs velice milý, i když samotná zápletka není zas tak veselá. A hraje tam Bruno Ganz z parodie na Hitlera... ehm, teda... z Pádu třetí říše, plus na kokainu závislý Cillian Murphy. No neber to! Na klidný sobotní večer ideální záležitost. Průměrné 4*(31.12.2017)

• - Natáčení probíhalo v Londýně a trvalo pouhých 14 dní. (Adela.K)