poster

Večírek (festivalový název)

 • Velká Británie

  The Party

 • Austrálie

  The Party

 • Nový Zéland

  The Party

Komedie / Drama

Velká Británie, 2017, 71 min

Režie:

Sally Potter

Scénář:

Sally Potter

Kamera:

Alexej Rodionov

Producenti:

Kurban Kassam

Scénografie:

Carlos Conti

Kostýmy:

Jane Petrie
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vurhor
  ****

  Velice komorní, až divadelně působící snímek, odehrávající se pouze v jednom domě, promítající, lehce žoviální formou, různé sociální problémy pouhých sedmi postav, které ve filmu vystupují. Je to hezky napsaný, poutavě natočený a vesměs velice milý, i když samotná zápletka není zas tak veselá. A hraje tam Bruno Ganz z parodie na Hitlera... ehm, teda... z Pádu třetí říše, plus na kokainu závislý Cillian Murphy. No neber to! Na klidný sobotní večer ideální záležitost. Průměrné 4*(31.12.2017)

 • chelseaman22
  ****

  Takovéto filmy musí festivalový divák přímo milovat - krátká metráž v kombinaci s brilantní úderností potěší každého, kdo není starý morous a každodenní problémy pro něj nejsou tabu. Hlavní protagonista je se svým útrpným vzezřením skvělý do role toho, kdo manželku pošle k šípku. 80% Celosvětový příjem k 17. 4. 2018: $730,366(17.4.2018)

 • P1tr
  ****

  Malý, komorní večírek se zvrhne v průšvih velkých proporcí a je radost to sledovat. Hosté před sebou skrývají tajemství, která se postupně rozkrývají a málokdo má dobrou náladu a právě frustrace a její ventilování tvoří solidní humorné momenty. I vážnější poloha filmu sluší a prezentuje nám zajímavé postavy, kdy každý charakter je odlišný a každý nabízí něco, čím zaujme a tak vám bude jedno, koho zrovna sledujete, bavit vás bude každý, za což vděčíme nejen scénáři ale také prvotřídním hercům. The Party je příjemným malým snímkem, kterých není nikdy dost.(6.3.2018)

 • mclenin
  ****

  Na malom priestore fajn konverzačka, ktorá však naberá zaujímavý spád až v druhej polovici, resp. v tretej štvrtine filmu. Dovtedy len buduje potenciál pre dramatické vyvrcholenie, pričom väčšia časť filmu na mňa zapôsobila skôr formou a námetom než obsahom, ktorý mi miestami pripadal prázdny, resp. samoúčelný, stojaci na vratkých, absurdných základoch. Záverečná pointa však napokon celkový dojem vylepšila.(30.12.2017)

 • dubinak
  ***

  Velice velice jednoduchý příběh o osudu jedné skupinky lidí, která má mezi sebou jisté kontroverzní vztahy a všechny tyto pletky vedou k onomu dramatickému rozuzlení. Malý příběh na malém prostoru v malé stopáži s velkými hvězdami stříbrného plátna neurazí ani nijak zvlášť nešokuje. Chválím černobílý vizuál a hlavně herecké výkony. Nejvíce mě tu zaujala asi Patrcia Clarkson.(2.1.2018)

 • - Natáčení probíhalo v Londýně a trvalo pouhých 14 dní. (Adela.K)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace