poster

Ztraceni v Česku (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2017, 4 h 4 min (Minutáž: 39–42 min)

Hrají:

Patricie Strouhalová (vyp.), Jiří Chum (vyp.), Ivana Lokajová (vyp.)
(další profese)
 • tuntavala
  ***

  Smutne.(5.2.2017)

 • zette
  ****

  Koncept, ktery nejen diky Trestikove je kazdemu znamy a je velmi vdecny. Snad az na dedu, ktery ma v pestounske peci vnoucata jde jen tezko s nekym nejak moc sympatizovat. Zajimave to ovsem je...(12.2.2017)

 • sator

  http://www.ceskatelevize.cz/porady/11266053201-ztraceni-v-cesku/dily/(9.6.2018)

 • Simomon
  ****

  Nenapadny, ale o to pusobivejsi dokumentarni cyklus. Ztraceni v Cesku sleduje casosbernym zpusobem osudy bývalé alkoholičky, uprchlické rodiny, dedy s osvojenymi vnoucaty a trestankyne. Dokumentu se dari nevstupovat do děje a hlavne nepredkladat zadny svuj nazor (coz je potreba ocenit predevsim v pribehu uprchliku). Vytknul bych asi jen mozna nekdy zbytecne dlouhe epizody a prilis omezeny koncept casosbernosti- 1 rok je proste málo. POSLEDNI SLOVO: Pokud bude ČT dal vytvaret takovyhle alternativnejsi obsah, budu s radosti platit konc. poplatky! 4/5*(22.2.2017)

 • Mallinali
  ****

  Další sociálně angažovaný dokument / reality show, který se ČT vymkl z rukou. Po Paterčatech, kde hlavní romská "hrdinka" působila místo oběti jako arogantní, věčně ublížený lenoch, který se nechá obskakovat, ale za nic neděkuje a po pořadu Příběhy obrácení, kde do dialogu mezi mladými věřícími různých náboženství hodila vidle neustále dotčená a pyskující muslimka, která z pořadu rychle zdrhla a před "nevěřícími" se uzavřela do ghetta, je tohle další podobný kousek. Místo aby ČT ukázalo utrpení muslimských "uprchlíků" v Česku, což mělo jistě v plánu, ukazuje rodinu, které prostě nejde pomoct. A na to přijdou docela rychle, když hlavě rodiny není nic dost dobré, protože v Sýrii prý byli někdo. Z jejich kritiky české pomoci uprchlíků, pod kterou si zřejmě představují zámek se služebnictvem a doživotní rentu, by praskla žilka snad i "ombudsmance" Šabatové. Nabízenými byty i prací prostě opovrhuji a nakonec radši zdrhnou zpět do toho proklínaného uprchlického tábora... Jednoduše mazec. Ale u těch třech ostatních už lze doufat, že jestli opravdu chtějí, tak se z toho vyhrabou. Zvlášť děda samoživitel, tomu nejde nedržet palce.(17.1.2017)