Reklama

Reklama

Princezna Fantaghiró 4

(TV film)
  • Česko Tajemství Zlaté jeskyně 4 (více)

Zakliaty princ Romualdo, láska princeznej Fantaghiro, teraz ako škaredý Fiodor prosí Pána Temnôt Darkena, aby ju "prebudil" z hlbokého spánku, do ktorého ju uvrhol. Aj Tarabas je ochotný znovu slúžiť Zlu, len aby Fantaghiro ožila. Darken sa nechá uprosiť a prebudí princeznú. No Tarabas aj napriek snahe už nedokáže byť znovu zlým. Princeznej pomáha pri úteku Darkenov dozorca Fiodor, no útek sa im nevydarí. A tak ďalšie osudy Tarabasa, Fantaghiro, Fiodora a Angeliky má v rukách aj naďalej hrozný Pán temnôt Darken. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (53)

salahadin 

všechny recenze uživatele

Koukám, kolik uživatelů si pro všechny díly Fantaghiró vystačilo s jedním komentářem...mám silné pochybnosti, že všechny díly viděli.......ale zpátky. Tři černí démoni byli perfektní, ale je tu i spousta postav, které by zardousil i zapřisáhlý pacifista (třeba ten idiot Parsel, nebo všichni šikmoocí). Pravdou je, že i na můj vkus začíná být série infantilní, nelogická, zbytečně crazy, ale zároveň je tu několik kladů, které mám na téhle fantasy pohádce prostě rád. "Smrt není nikdy vysvobozením..." Tarabas, Fantaghiro, obě čarodějky a mluvící kámen jsou skvělí. Pozitivně hodnotím scénář i dobrou gradaci příběhu, i když vám to může znít zvláštně. Tahle velká láska v podání Alessandry Martines a Kim Rossi Stuarta mě baví. ()

Santino7 

všechny recenze uživatele

V štvorke sa princ Romualdo sa postupne dostáva do úzadia, už nepatrí k ústredným najviac vyťaženým postavám. Podľa viacerých táto séria stále viac a viac stráca na kvalite, ako som sa tu dočítal. Je to síce možné ale treba tiež podotknúť, že to nikdy nepatrilo ku skvostom kinematografie, čo sa týka obsahovej stránky. Nech sa na to dívame už z ktoréhokoľvek uhla. Veď predsa stále ide iba o rozprávku, či nie? A ide hlavne o pocit, ktorý vo vás vyvolá a zanechá... Vo mne Fantaghiro naďalej zanecháva skôr pozitívne ohlasy spojené s príjemným relaxačným pozeraním, tentokrát ide dokonca možno o moju najobľúbenejšiu časť spomedzi všetkých. Čarodejník Tarabas sa mení na kladnú postavu, pozor pozor :-) Je to celé smiešne? Asi áno, no a čo. Každý jeden z nás má predsa nejaké tie rozprávky, ktoré si vždy rád pozrie, nie je to tak? Tak prečo nie práve tento taliansky počin, ktorý je tak príjemne naivný... 4/5 ()

Reklama

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Děs a hrůza! To se jinak nedá říct. Překrásná a výpravná pohádka byla v tomto čtvrtém pokračování degradována na bizarně dětskou podívanou typu STRÁŽCI VESMÍRU, natáčenou především v televizních ateliérech. Kromě pár úvodních a závěrečných minut, je po celou dobu vidět, že tady se šetřilo všude možně, kde se dalo. Z pohádky absolutně vymizeli čeští herci (jen asi na tři vteřiny se mihne Kodetová) včetně Brožové či Valíka, který již nehrál ani v minulém dílu. Opět již chybí Mario Adorf a Kim Rossi Stuart (Romualdo) hraje až v posledních dvou minutách. Toho nahradil v děsivé morové masce nějaký Ricardo Longhi. Ze známých tváří tak je zde jen Alessandra Martinez, Brigitte Nielsen, Ursula Andress a opět se objevuje nesympatický a podle mě hodně amatérský herec, který hrál Tarabase. Nově je tu jen Horst Buchholz v roli ještě zlejšího čaroděje Darkena, než jakým je Tarabas a Černá královna. Celý příběh je o tom, že se tedy objeví někde na konci světa ten nejhorší čaroděj, kterého se bojí i Tarabas, jenž se rozhodl dát na dobrou cestu a živí se jen bobulemi jako monstrum v románu Marry Shelley. Celé je to zmatené, psané horkou jehlo, takřka nic nedává smysl. Bouzov dočista a opravdově zmizí. V pohádce se objeví jen na začátku a pak po něm na dlouhou dobu zůstane jen ateliérová jáma, aby se zase slavně objevil na samém konci. Nahradí ho šílené papundeklové ateliéry za pár lir, které spíše připomínají již zmíněné STRÁŽCE VESMÍRU. Téměř celá první polovina se odehrává v nějakém parku, který má vypadat jako japonské či čínské císařství, k čemuž má bohužel daleko. Stejně jako herci, kteří rozhodně nejsou Asiaté, nýbrž Italové. O to více to jen umocňuje bizarně dětskou podívanou proti které i ateliéry OPIČÍHO KRÁLE jsou koukatelné. Ani samotná Fantaghiro už není ta, kterou bývala v dřívějších dílech a do této taškařice si bere jen to, že stále miluje Romualda. Ale že je matkou, že je princeznou, možná již královnou, o to se vůbec nezajímá. Je to celé prostě šílené a absolutně zbytečné. A to to tak hezky začalo, když zemi zahalil černý mrak, kterého doprovázely tři démoni na koních (nouze, mor a bolest), jenž sebou přinášeli smrt a zkázu. Ovšem hned proti nim se staví malý kluk, který si doslova a do písmene hraje na Atreje z NEKONEČNÉHO PŘÍBĚHU. A to je po fantasticky nastoleném hororovém začátku jasný směr k šíleně dětské podívané. A tak jestli něco tahle čtvrtá část přinesla nového, tak jedině lávové lidi, mluvící slunečnice a hovnivály, kteří ukazují směr. [2976. hodnocení, 52. komentář, 48%] ()

Astrebleue 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že po zhlédnutí pátého dílu musim přehodnotit. Tenhle díl je, když už né tak vybroušený, alespoň zajímavý a snaží se, aby se tam něco dělo. Co se mi ale nelíbí je stopáž, spousta scén by mohlo být prostřiháno, zvláště při konfrontaci otce se synem. A ti jezdci byli skvělý, na to měli tvůrci cit, na ty různá monstra. ()

Krisa 

všechny recenze uživatele

Co se to stalo s Princeznou Fantaghiro? Tenhle díl mě moc nebavil, nějak ztratil atmosféru a krásu předchozích dílů (hlavně prvního). Možná je to tím, že jsem ho poprvé neviděla, když mi bylo 10, ale až teď (když mi je mi 11, ne to byl vtip). Parsela bych okamžitě utloukla, Darken kecal a skutek utek a Angelika mi vyloženě vadila. Část s jejím otcem byla podle mého názoru úplně zbytečná vycpávka. 2* dávám za to, že to dobře dopadlo, konec vystříhaný z jedničky a asi i za to, že prostě pohádku Princeznu Fantaghiro miluji (hlavně 1). Dále také za Brigitte Nielsen, jejíž poprsí a rozparky na sukni, vedoucí až do nebes, mě budou ještě dlouho strašit ve snech:). Jo a od teď nenávidím slunečnice. ()

Galerie (72)

Zajímavosti (4)

  • Nicholas Rogers měl ve své roli hodně scén, kdy se Tarabas proháněl po lesích na svém černém koni. Háček byl v tom, že do té doby nikdy na koni ani neseděl a režisérovi o tom dopředu neřekl, takže neprošel ani žádným školením. Nicholas se ale tohoto úkolu zhostil bravurně. Když mu jednou při natáčení řekl Lamberto Bava, ať se připraví na scénu, kde bude jezdit na koni, Nicholas, ač to neuměl, bez většího přemýšlení na koně nasednul a scénu natočil, naštěstí bez zranění, stejně tak jako další podobné. (Lynette)
  • Pohádka se natáčela mimo jiné i na mnoha zámcích a hradech v České republice, konkrétně například na hradě Bouzov na Olomoucku. Dalšími zeměmi, kam se tvůrci během filmování podívali, byly Itálie a Thajsko. (Lynette)
  • Režisér Lamberto Bava dlouho hledal typově herce, který by se hodil na roli Tarabase. Pak se mu úplnou náhodou dostala do ruky fotografie australského modela Nicholase Rogerse a problém byl vyřešen. Zkontaktoval jeho agenta a Nick hned druhý den nastoupil do letadla a odletěl do Itálie, kde podstoupil úspěšně kamerové zkoušky a roli černokněžníka získal. (Lynette)

Reklama

Reklama