Hollywoodské rajdy s motorovými pilami (festivalový název)

Hollywood Chainsaw Hookers

Komedie / Horor

USA, 1988, 75 min

Fred Olen Ray

Fred Olen Ray

Kostýmy:

Jill Conners

[FOD 2014] Možná to tak nevypadá, ale tohle béčko o přisluhovačkách starověkého egyptského kultu motorové pily není zábavný neumětelstvím a naivitou, ale tím, jak je ve svý úmyslný naivitě úžasně napsaný a zahraný. Nahoty překvapivě moc není, zato film překypuje milým humorem, hláškami detektiva a styl osmdesátkovejch detektivek je naprosto boží.(7.3.2014)

Bravo Frede! Nevím jak mi mohl tenhle trash, tak dlouho unikat, ale mistra Raye tu je možné vidět ve vrcholné formě plné ujetých nápadů, neskutečných hlášek a brutálních nekorektností. Skoro se při sledování tohohle bijáku nechce věřit co dneska jeden z mistrů oboru točí za píčoviny. jo a Linnea je prostě super pička!75%(19.9.2014)

• Lanark

Nenechte se zmást anotací či komentáři ostatních uživatelů. Jedná se o nesmírně xenofobní agitku proti svobodě náboženského vyznání! :) No, na čistý odpad to není...a nebýt genderově korektního dabingu v rámci festivalu Otrlého diváka, asi by mne to bavilo ještě méně. Přesto "must-see" pro nábožensky založené dřevorubce!(10.3.2014)

Uz podla nazvu je jasne, ze pojde o blbostku s kopou nahych zenskych. Cely film je jasne vidiet snaha parodovat drsne americke filmy s detektivmy v klobuku neustale prezuvajucich cigaretu. Nechyba vecne nervozny sef miestnej policie a dokonca ani krabicka zapaliek ako najdolezitejsie voditko, bez ktoreho by sa detektiv stastneho konca a povolnej blondynky nedopatral. Vyhrady snad mam len k necharizmatickemu zaporakovi a s pribudajucim casom klesujucej urovni vtipov, co vsak k v zhladom k minutazi az tak nevadi. Kazdy kto si zozenie tento film vie do coho priblizne ide a urcite sa nesklame.(1.9.2011)

• DDT

Béčkové filmy se nedají dost dobře hvězdičkovat podle normálních kritérií. Ale každý asi tuší, že film s názvem "Hollywoodské štětky s motorovou pilou" nejspíš nenajde v nabídce místního filmového klubu a nemůže od něj čekat nějaké mimořádné herecké výkony (vlastně je lepší nečekat vůbec žádné herecké výkony) a hluboký umělecký zážitek. Ovšem nadšení příznivci "béček" by si tenhle "Chandlerovský" příběh o prostitutkách, sloužících starověkému egyptskému kultu motorové pily (!) neměli nechat ujít.(6.2.2005)

• - Film byl natočen za pět a půl dne. (hladass)