poster

Fate/Grand Order: First Order (TV film)

 • USA

  Fate/Grand Order: First Order

Animovaný / Akční / Fantasy

Japonsko, 2016, 63 min

 • Fordzy
  ***

  First Order je značně pomalu se rozjíždějícím a po animační a příběhové stránce rozporuplným prologem k mobilní hře Grand Order. Ve hře se objevuje většina postav které Fate universum může nabídnout a mnoho nových, v kostce je to jeden velký crossover fanservice. Prolog nabízí skvělého Lancera(Chu Chulain) zde jako Caster! a velmi dobrý souboj s Ryder(Medusa) zde jako Lancer! . Hlavní hrdina musel být pro potřeby anime opatřený vlastní osobností a vznikl klasický shounen hrdina který nestojí za řeč. Hra skýtá mnoho zajímavých příběhových arců, které v budoucnu jistě budou přetaveny do dalších kvalitnějších anime adaptací. Např. tento arc obsahující postavy z Fate/Zero a Kara no Kyoukai - trailer 50%(29.3.2017)

 • Echelon1
  **

  Krajina vychádzajúceho nevkusu opäť zasahuje. Vitajte vo Fate/Grand Order, kde je domáci maznáčik vypadajúci ako mutant psa, veveričky a zajaca a chlapec, čo vypadá ako dievča. Mega-potenciál na najlepšie Fate dielo odráža kvalitou všetkého to, čomu je prológom: hru na Andorid. SPOILER: Jo, a zomrie tu naj holka, kvôli ktorej by som osobne rozbil čas i priestor (som totiž reality warper a omnikinetic).(14.4.2017)

 • Jeoffrey
  ***

  Nejsem nikterak extrémní znalec celého toho širokého universa, takže pro mě tenhle nový a docela zajímavý pohled na svět magie s označením Fate/ docela pozitivně zapůsobil, protože to byla mnohem menší blbost než jsem původně čekal! Co znám jsou Fate/stay night a všechny anime verze a zpracování téhle hry pro dospělé. Znám Fate/zero v jeho anime podobě. Vím o tom, že je pokračování původní Fate/stay série s názvem Fate/hollow ataraxia, ale děj moc neznám. Vím také, že je cosi co se jmenuje Fate/kaleid liner Prisma Illya a jednou až mi dojdou ostatní seriály s loli tématikou, tak se na to možná i podívám... O Fate/Grand Order jsem ještě včera, stejně jako třeba o chystaném seriálu Fate/apocrypha, věděl úplné kulové... Takže co se mi na F/GO líbilo - Začátek a tajemná zápletka o tom, že svět v roce 2017 skončí. Mash, protože ta holka mi byla něčím sympatická. Fakt, že se objevili někteří staří známí.To jak dopadla bělovlasá namyšlená "hvězda". Z nových verzí služebníků Caster. Animace. No a co mi chybělo - Lepší a propracovanější hlavní hrdina. Trochu lepší a méně průhledný příběh. To, že jsem neslyšel: "I am the bone of my sword..." nebo alespoň nějaké to zaříkávání v Němčině. Víc Saber, protože Arturie není nikdy dost a je to jedna z mých dvou anime lásek... Ve výsledku tedy klasický rozporuplný průměr, kterému dám z nostalgie 6/10(3.1.2017)

 • LeitoSE
  ***

  Po vyčerpávajúcom prehľadávaní wikipédie môžem potvrdiť, že ako človek nehrajúci visual novels od Type/Moon som vo Fate sérii úplne stratený. Rekapitulácia toho, čo ale zatiaľ viem by bola: Práve vyšiel úvodný film k novej hre Fate/Grand Order z alternatívneho univerza k Fate/stay night, kde 12 rokov po jeho udalostiach musia cestovať ľudia do minulosti, lebo Holy Grail War sa nikdy neukončila a vytvára paradox ničiaci svet. Potom sa pripravujú tri previazané filmy Fate/Heaven's Feel o alternatívnej ceste so Sakurou vo Fate/Unlimited Blade Works. Pripravuje sa na tento rok aj seriál Fate/Extra Last Encore z iného alternatívneho univerza, kde sa hlavná postava ocitne vo virtuálnom svete a musí sa prebojovať až ku grálu a sú tu postavy z Fate/stay night. Ďalší tohtoročný seriál je Fate/Apocrypha z úplne iného alternatívneho univerza, kde bol grál odstránený z mesta pred Fate/Zero a Fate/stay night, takže udalosti z nich sa nikdy nestali, čo vyústi v boj medzi čiernou a červenou frakciou mágov, kde každá povolá 7 servantov a grál povolá vlastného pätnásteho. Type/Moon má ale ešte do zálohy ďalšie visual a light novels: Fate/hollow ataraxia (sequel k Fate/stay night), Fate/Prototype (pôvodnú verziu Fate/stay night, ktorá vyšla raz ako OVA v Carnival Phanatsm), Fate/Labyrinth (vedľajšia story k Fate/Prototype) a nové série lolifestu Fate/kaleid liner Prisma Illya stále pribúdajú. To všetko sa ešte k tomu odohráva v rovnakom univerze ako Kara no Kyoukai a Lunar Legend - Tsukihime. Oukej. 60%(4.1.2017)

 • Scalpelexis
  ***

  Další z "Fate" větviček nás zavádí do přítomnosti (s ovšem modernější technologiemi, než aktuálně disponujeme), abychom se podívali na zoubek událostem na Zemi, které lidstvu nevěští zrovna zářnou budoucnost. Proto následuje cesta do minulosti, aby se pokud možno všemu předešlo. Velkolepé, že? Ono i je, protože transport zpět nás zavádí hned do jedné ze vřav o neslavný Svatý Grál a vlastně v tomto stylu tak sekunduje předchozím frančízovým starším bratříčkům. Ale tím to končí. Je dosti pravděpodobné, že to měla být pozvánka do nové linie a tudíž to byla jen oťukávka/seznamka, ale jako plnohodnotný díl to působí prázdně, bez duše. Nový nápad s demi-servanty se mi nelíbí a hned první reprezentantka tohoto druhu mi přišla vyloženě slabá (nezachrání to ani proměna z no-kozy na 4ky kozy anebo Trumpova zeď) po všech stránkách. Vyzdvihnu určitě animaci, která pokračuje v pevných kolejích předchůdců. Shrnuto: Očekávám vysvětlující pokračování; jako návnada mě to moc nezaujalo.(2.1.2017)