Fate/Grand Order: First Order (TV film)

Fate/Grand Order: First Order

Animovaný / Akční / Fantasy

Japonsko, 2016, 63 min

First Order je značně pomalu se rozjíždějícím a po animační a příběhové stránce rozporuplným prologem k mobilní hře Grand Order. Ve hře se objevuje většina postav které Fate universum může nabídnout a mnoho nových, v kostce je to jeden velký crossover fanservice. Prolog nabízí skvělého Lancera(Chu Chulain) zde jako Caster! a velmi dobrý souboj s Ryder(Medusa) zde jako Lancer! . Hlavní hrdina musel být pro potřeby anime opatřený vlastní osobností a vznikl klasický shounen hrdina který nestojí za řeč. Hra skýtá mnoho zajímavých příběhových arců, které v budoucnu jistě budou přetaveny do dalších kvalitnějších anime adaptací. Např. tento arc obsahující postavy z Fate/Zero a Kara no Kyoukai - trailer 50%(29.3.2017)

Nejsem nikterak extrémní znalec celého toho širokého universa, takže pro mě tenhle nový a docela zajímavý pohled na svět magie s označením Fate/ docela pozitivně zapůsobil, protože to byla mnohem menší blbost než jsem původně čekal! Co znám jsou Fate/stay night a všechny anime verze a zpracování téhle hry pro dospělé. Znám Fate/zero v jeho anime podobě. Vím o tom, že je pokračování původní Fate/stay série s názvem Fate/hollow ataraxia, ale děj moc neznám. Vím také, že je cosi co se jmenuje Fate/kaleid liner Prisma Illya a jednou až mi dojdou ostatní seriály s loli tématikou, tak se na to možná i podívám... O Fate/Grand Order jsem ještě včera, stejně jako třeba o chystaném seriálu Fate/apocrypha, věděl úplné kulové... Takže co se mi na F/GO líbilo - Začátek a tajemná zápletka o tom, že svět v roce 2017 skončí. Mash, protože ta holka mi byla něčím sympatická. Fakt, že se objevili někteří staří známí.To jak dopadla bělovlasá namyšlená "hvězda". Z nových verzí služebníků Caster. Animace. No a co mi chybělo - Lepší a propracovanější hlavní hrdina. Trochu lepší a méně průhledný příběh. To, že jsem neslyšel: "I am the bone of my sword..." nebo alespoň nějaké to zaříkávání v Němčině. Víc Saber, protože Arturie není nikdy dost a je to jedna z mých dvou anime lásek... Ve výsledku tedy klasický rozporuplný průměr, kterému dám z nostalgie 6/10(3.1.2017)

Další z "Fate" větviček nás zavádí do přítomnosti (s ovšem modernější technologiemi, než aktuálně disponujeme), abychom se podívali na zoubek událostem na Zemi, které lidstvu nevěští zrovna zářnou budoucnost. Proto následuje cesta do minulosti, aby se pokud možno všemu předešlo. Velkolepé, že? Ono i je, protože transport zpět nás zavádí hned do jedné ze vřav o neslavný Svatý Grál a vlastně v tomto stylu tak sekunduje předchozím frančízovým starším bratříčkům. Ale tím to končí. Je dosti pravděpodobné, že to měla být pozvánka do nové linie a tudíž to byla jen oťukávka/seznamka, ale jako plnohodnotný díl to působí prázdně, bez duše. Nový nápad s demi-servanty se mi nelíbí a hned první reprezentantka tohoto druhu mi přišla vyloženě slabá (nezachrání to ani proměna z no-kozy na 4ky kozy anebo Trumpova zeď) po všech stránkách. Vyzdvihnu určitě animaci, která pokračuje v pevných kolejích předchůdců. Shrnuto: Očekávám vysvětlující pokračování; jako návnada mě to moc nezaujalo.(2.1.2017)

• Echelon1

Krajina vychádzajúceho nevkusu opäť zasahuje. Vitajte vo Fate/Grand Order, kde je domáci maznáčik vypadajúci ako mutant psa, veveričky a zajaca a chlapec, čo vypadá ako dievča. Mega-potenciál na najlepšie Fate dielo odráža kvalitou všetkého to, čomu je prológom: hru na Andorid. SPOILER: Jo, a zomrie tu naj holka, kvôli ktorej by som osobne rozbil čas i priestor (som totiž reality warper a omnikinetic).(14.4.2017)

Nejsem fanouškem Nasuverze, spíš se teprve dostávám do onoho tématu a velmi pomalu, nicméně znám lidi, díky kterým slýchám o postavách z historie/mytologie a jejich verzích ve Fate nejednou během jednoho víkendu. Viděl jsem kdysi jen Fate/Stay Night, ale i tak mě zaujal popis děje tohoto speciálu. Popravdě, sice je mi jasné, že si fanoušci pošmáknou, protože se zde vyskytuje několik postav z původní ságy (leč v trochu jiné, dá se říct opačné roli), ale i nového člověka dokáže děj dostatečně uvést do obrazu. Respektive tak, aby zhruba věděl, o co jde a proč věci jsou tak, jak jsou (proč existuje Chaldea, jaký má úkol, atd.). Hlavní postavy jsou docela sympatické (Mash je jako Shielder velmi fajn, Ritsuka jako hlavní hrdina typický, navíc navržený tak, aby byl jen kvůli němu důvod pro vysvětlení všeho kolem), ale děj je takový dost plytký. Přesto se v něm dá lehko ztratit a vznikají otázky. Mohu potvrdit, že i zarytý fanoušek Nasuverze (kamarád) měl menší problém všemu porozumět, leč o tom jinak ví víc než dost. Ale dalo se na to překvapivě koukat, i když holt děj absolutně ničím nepřekvapil a bylo to jeho vývojem takové až předvídatelné klišé. 60%(2.1.2017)