Reklama

Reklama

Ismaelovy přízraky

  • Francie Les fantômes d'Ismaël (více)
Trailer 2

Ismael je filmový režisér, který sám o sobě prohlašuje, že je vdovec. Oženil se s dvacetiletou Carlottou, která však několik let na to záhadně beze stopy zmizela. Nic nenasvědčuje tomu, že by se stala obětí zločinu. Ismaela od té doby pronásledují noční můry, které zahání alkoholem a prášky. Je si velmi blízký s Carlottiným otcem Henrim, také filmařem. Dvacet let poté, co jeho žena zmizela, potkává Ismael na večírku astrofyzičku Sylvii, s níž se po letech samoty sblíží a naváže harmonický vztah. Ale zatímco spolu tráví klidné dny v domě na pláži, osud si přichystá zlomyslnou zápletku. Náhle se totiž objeví žena, která prohlašuje, že je Ismaelovou zmizelou ženou. Začíná se odvíjet velmi turbulentní a naprosto nepředvídatelný příběh (nebo snad příběh v příběhu?), ve kterém se pro režiséra typicky prolíná thriller, milostné i špionážní drama, v němž sledujeme osudy Ismaelova bratra Ivana. Nic není jisté a neměnné. (Film Europe)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (17)

Jordan 

všechny recenze uživatele

je to ako rozvodnená rieka... bravúrne herecké výkony vás bavia, spôsob rozprávania je netradičný a zaujímavý... ale tak, ako dobre, rezko a pútavo začne, to ku koncu akosi stráca dych - no nie v zmysle temporyytmickom, ale akosi sa tie rôzne témy, roviny, rozprávačské okruhy a osudy šialene pletú jeden cez druhý a divák hoci naladený na vlnu tohto filmu a dávajúci pozor začína strácať záujem. akoby to chcelo byť o všetkom a verilo si do konca, že sa to darí... a tá sebavedomá snaha je sympatická, no podráža filmu nohy v cieľovej rovinke... napriek tomu je to film hodnotnejší než 98% hollywoodskej produkcie uplynulého roka. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Lehce zmatečný, ale přitom velmi zajímavý propletenec lidských osudů nabízí tento film. Milostný trojúhelník v podání Charlotte Gainsbourg, Mathieu Amalrica a Marion Cotillard táhne příběh nadmíru působivě. Přesvědčivost hereckých výkonů bych viděla ve stejném pořadí. Ne nadarmo celé vyprávění uzavírá právě Charlottka, jejíž oduševnělou krásu spojenou s nadáním snad přímo od Boha asi nikdy nepřestanu obdivovat. ()

Reklama

poz3n 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem, že možná uvidím film, který na konci nepochopím. Jenže výsledek je jiný. Nemám pocit, že bych něco nepochopil, jen si říkám, co tím vlastně chtěl režisér říct. Propletenec několika příběhů, které jsou a možná nejsou reálné. Očekával jsem asi nějakou sebeuvědomující katarzi v závěru. Namísto toho Ismaelovy přízraky prostě jen tak vyšumí do prázdna a ty zajímavé desítky minut, které se zabývají trojúhelníkem Amalric Gainsbourg Cotillard, můžu najednou vyhodit oknem. 4/10 ()

nonick1 

všechny recenze uživatele

Tento zašmodrchaný filmový propletenec je těžko uchopitelným a těžko pochopitelným pokusem o vyjádření schizofrennního stavu hlavního hrdiny (něco na způsob Klubu rváčů), ve kterém režisér promítá své vlastní ego do postavy bratra, který má hrát hlavní roli v jeho připravovaném filmu. Bohužel, i přes hvězdné obsazení je film dosti „nedivácký“ a hodně nepřehledný, zajímavý je však minimálně ze dvou důvodů: zaprvé tím, že se v něm objeví zcela nahá Marion Cotillard a zadruhé tím, že část filmu je natočena v Praze - zazní zde dokonce jedna česká věta (ehm dosti jadrná). To jsou ty dvě hvězdy. Ovšem jestli si myslíte, že na konci filmu budete moudřejší, než na jeho začátku, šeredně se pletete. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • Celosvětová premiéra proběhla 17. května 2017 na filmovém festivalu Cannes ve Francii. (ČSFD)
  • Film se mimo jiné natáčel také v Praze a v Maroku. (ČSFD)

Související novinky

70. ročník MFF Cannes

70. ročník MFF Cannes

28.05.2017

Jubilejní 70. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes byl završen vyhlášením nositelů prestižních ocenění v neděli 28.5. Na festivalovém plakátu je letos vyobrazena herečka Claudia…

Reklama

Reklama