Maximilianus

Začalo to super, pokračovalo to super, ale posledných 50 minút bolo takých čajových, nepokračovali v duchu zvyšku filmu, neboli šokujúce, brutálne ani prekvapivé, a jediné čo zostalo boli pesničky. Škoda, ale aj tak sa jedná o fajn a zaujímavý film, ktorý zaujme počas väčšiny stopáže. 6,8/10. ()

SAINTS

The Nightingale,je nesmierne znepokojujuci pribeh o pomste a velmi naturalistickeho zobrazenia nasilia.Ked anglicki vojaci zavražia Clare(mladej irskej trestankyne) manžela a zabiju jej male dieta vyda sa ich prenasledovat cez pušt a divočinu.,Clare pomaha domorody stopar Billy.Clare a Billyho spoji spoločny pocit zarmutku pod britskou tyraniou.Nahodne sretnutia s niektorymi z mala preživajucich domorodcov v krajine ponukaju viac pripomienok k nespravodlivosti spachanej britmi.Jennifer Kent sa snaži vymodelovat niečo väčšie ako je len pomsta.Je zrejme,že rozpravanie vidi aj ako pribeh moralny.Niet pochyb o tom,že ide o film tryznivy.Kent natočila jeden z najsilnejšich filmov o kolonialnej krutosti.8/10. ()

Mamlas odpad!

Dlouhé jak sviňa, prst mě bolí od přeskakování. Nudné jak sviňa. Hovadina o naštvané pipině, která ničeho nedosáhla. Nedokázala se ani pomstít, jen 2 a půl hodiny šla lesem. ()

Agonie

Hromada potenciálu - žádný zpracování. Nechápu to. Scénografie je překrásná, ale kamera nudná a mechanická. Kdyby nenatočili cestu antagonistů, jejich stopování by nabralo na důležitosti a pro diváka by takové scény byly zajímavé a nápadité. Kdyby přidali více rozhodování (máme počkat, až se řeka uklidní a ztratit tak čas, nebo riskovat své životy a vybavení?), film by pak byl hlubší a rozumnější zážitek. Kdyby přidali na goru, tak by to bylo více uspokojující. Atd. Je toho moc. ()

argo.smile

Film vypovedá o osídlovaní Austrálie hnusnými, špinavými UK vojakmi, ktorý majú v obľube znásilňovať a vraždiť. Je to vlastne história a podľa mňa aj dosť pravdivá. Ale tento rape & revenge movie stráca kvality najmä v stopáži a hluchých miestach. Pre mňa to nestačilo na vyššie hodnotenie.Len tak tak 3*. ()

CZ_Milka

Zas a znova mi něco uniká. Z kin prý diváci odcházeli kvůli brutalitě, ve skutečnosti ale ve filmu nic zas tak strašného není. Rozhodně ne natočeného tak, aby divák viděl víc, než je nezbytně nutné. Hlavní hrdinka je od počátku nesympatická a chová se jako kráva, takže, i když její osud je krutý, líto vám jí asi nebude. Místo toho budete hodinu sledovat, jak pobíhá po lese, aby (spoiler) pachateli toho všeho na konci zazpívala. A aby za ní celou špínu udělal její domorodý průvodce, se kterým zacházela jako s otrokem... Zajímalo by mě, co si kdo myslel, že si z takového filmu divák vezme. A taky bych ráda věděla, proč to sakra není o hodinu kratší... Pozitiva? Krásná příroda... ()

Zaks

Film so zaujímavou tematikou z historického prostredia kolonizácie Austrálie Angličanmi. Začiatok ešte parádny, ale postupne sa to zmenilo. K mínusom patrí totálne nelogické správanie sa postáv a z toho vyplývajúce až bizarné zvraty, že ma to celé znechucovalo. Nepochopil som tiež použitý formát obrazu 4:3. Často som mal pocit, že sa pozerám na divadelnú hru a nie film, neviem, či to bol zámer, ale mne to nesadlo. ()

lubosco

Zamňa moc dobré. Taká historická a drsná rape and revenge zo zaujímavého prostredia a doby. Prostredím je nie príliš filmovaná Tasmánia (ale v pamäti mi zostáva ľudožrútska Van Diemen's land), čo je škoda, lebo príroda je aj v tomto filme úchvatná. Škoda len, že film je prezentovaný vo formáte 4:3, určite by si to zaslúžilo aspon 16:9. Dokonca som si počas pozerania overoval rok vydania, lebo s tým 4:3 mi to prišlo hodne retro, ale asi taký bol zámer. Čo sa týka doby, v ktorej sa dej odohráva, ide o časy kolonizácie Tasmánie angličanmi, kde je pekne zachytené, aké svinstvá sa tam páchali na domorodom obyvateľstve, rovnako tak ako sa nakladalo s trestancami, ktorí tam boli odvlečení (koho to zaujíma, je k tejto tematike aj seriál, aj keď z Austrálie: Proti větru (seriál) (1978)). Hlavná hrdinka Clare je Írska nevoľníčka, ktorá vychováva svoje dieťa s manželom (alebo druhom), ktorý, ako som pochopil už nevoľníkom nebol. Clare sa chce z nevoľníctba  oslobodiť, nanešťastie istý anglický dôstojník, ktorý ju môže tohoto statusu zbaviť, sa zdráha, pretože Clare využíva a zneužíva (áno je to prasa) a vie, že by o ňu nadobro prišiel. Keďže však má odísť, lebo prahne po vyššej hodnosti, vykoná spolu s ďaľšími dvoma anglickými kumpánmi onen zločin - Clare zabijú muža i dieťa a ju znásilnia, až takmer príde o život. Tá hnaná silou pomsty, dá sa angličanov prenasledovať s pomocou domorodého sprievodcu menom Bill. Putujú drsnou krajinou a snažia sa ich dostihnúť skôr, než dorazia do cieľa. Cestou máme možnosť oboznámiť sa s krutosťou doby, resp. angličanov voči domorodým obyvateľom, ktorých beztrestne znásiľňujú, zabíjajú a pod. Clare čoskoro zistí, že ona krvavá pomsta nie je taká jednoduchá, ako si myslela, keď sa postaví zoči-voči jednému z mužov. Pomsta však nakoniec dokonaná je, len sa to zomelie trochu inak. Záver filmu je otvorený, akoby si pýtal pokračovanie, alebo naň len necháva divákovi priestor. Určite treba vidieť. ()