The Midnight Man

• Nový Zéland The Midnight Man

V roku 1953 hrali tri deti tajomnú Polnočnú hru, pomocou ktorej prebudili krutú entitu. O viac ako šesťdesiat rokov sa dvojica tínedžerov úplnou náhodou dostane k tejto hre. Rozhodnú sa ju rozohrať, lenže to, čo sa začalo ako nevinná zábava, sa čoskoro mení v najhorší zážitok ich mladých životov. Démon z Polnočnej hry sa opäť vracia a túži po nových obetiach. (Marceloo)

oveckaoa

Úvodní scéna je dobrá (parta děcek hraje jakousi hru vyvolá někoho poruší pravidla a 2 ze 3 umřou), ale pak to jde do kopru. Celé se to smrskne na partu 3 lidí co chodí po domě a stará se o tom jestli jim nezhasne svíčka jelikož pak můžou umřít. Pronásleduje je jakýsi démon, který jim první ukáže jak je zabije a pak je zabije. Hraje zde zhruba 7 - 8 herců z toho 2 zemřu hned na začátku. 40 procent za gore a epilog ten pobavil. P.s. pobavila scéna barva tvé krve je červená Alex a jakou barvu krve měla ta babka zelenou snad :-).nebo mluví o tom, že viděla sebevraždu vlastní matky a na konci dodá to byla poslední chvíle co jsem ji viděla to dá logiku snad, když byla mrtvá asi ji jako duch nenavštěvoval ne. ()

Morholt

Začátek byl parádní, ale stejně v jako mnoha případech i tady to bylo na delší dobu všechno, co stálo za řeč. Sem tam se sice zadařilo vytvořit dusnější atmosféru, ale ta zmizela stejně rychle, jako se objevila. A nepomáhali ani herci, kteří podávali výkony z ranku amatérských. Čestná výjimka pro hororové veterány Lin Shaye a Roberta Englunda. Ale na nich to bohužel nestálo. Druhá polovina filmu už byla výživnější. Došlo na pár chuťovek i několik napínavých scén a neurážel mě ani vizuál hlavního záporáka. Ale i tady se našlo pár hluchých míst a navíc celá ta hra měla debilní pravidla. I přesto se ale jedná o koukatelné béčko, které nijak neurazí. 50% ()

Mol

Promarněný potenciál. Začátek filmu i koncepce hry mi přišly skvělé, dům působil výtečně, ale pak film začal působit dosti amatérským dojmem, postavy se začaly chovat hloupě a z démona šel čím dál tím menší strach. Půlnočnímu muži by spíše slušelo, aby po zhasnutí svíce začal své oběti nahánět a zabíjet, než aby jim jen ukazovat jejich obavy. Mohl z toho bejt horor jako prase, ale místo toho je z něj jen malej čuník co se válí v blátě. ()

Yoshimitsu

Když jsem byl malý, tak jsme zkoušeli se ségrou a partou vyvolávat duchy v zamčeném pokoji při svíčkách. Údajně se povedlo někoho vyvolat, tak začalo vrzat okno, dveře a musel jsem okamžitě rožnout a vlézt pod postel. Dobrovolně bych to už, ani nezkoušel dělat a když už by se mě snažil démon očůrat a byla by to hra na čas, tak bych si ten čas kontroloval na svém chytrém telefonu. Dávám 80% ()

Marceloo

V roku 1953 hrali tri deti tajomnú Polnočnú hru, pomocou ktorej prebudili krutú entitu. O viac ako šesťdesiat rokov sa dvojica tínedžerov úplnou náhodou dostane k tejto hre. Rozhodnú sa ju rozohrať, lenže to, čo sa začalo ako nevinná zábava, sa čoskoro mení na najhorší zážitok ich mladých životov, pretože démon z Polnočnej hry sa opäť vracia a túži po nových obetiach. - Už po verzii Cabin Fever, ktorú vytvoril pán Travis Zariwny, mi bolo jasné, že sa v ňom skrýva velký talent, a tento horor mi to potvrdil. Všetko tu funguje presne tak, ako to u béčkového hororu má byť. Je tu vynikajúca atmosféra uprostred staromódne ladeného domu, vo väčšine prípadov perfektná práca maskérov používajúcich praktické efekty a postavy, s ktorými som dokázal súcítiť a hra preto vyzerala byť ovela reálnejšia. V neposlednom rade môže tento horor stavať na perfektných výkonoch hororových veteránov Lin Shaye a Roberta Englunda, ktorí nikdy nesklamú. V podstate mi vadilo len detské herecké obsadenie, ale v týchto nízkorozpočtových hororoch sa s tým treba zmieriť, pretože deti z Hollywoodu v posledných rokoch nastavili úroveň ohromne vysoko. Občas tu bola aj nejaká dosť predvídatelná scéna, ale inak som nadmieru spokojný a IFC Midnight po parádnom Devil's Gate opäť nesklamalo. Keby sa do tohto investovalo tých 7 miliónov, ktoré išli minulý rok na nezmysel menom The Bye Bye Man, bol by to absolútny vrchol, pretože tých financií tu až tolko nebolo. Rád by som videl aj dvojku. V tomto prípade radšej prequel, pretože The Midnight Man v sebe skrýva ohromný potenciál. + Robert Englund + Lin Shaye + herec z The Other Side of the Door + herečka z Channel Zero a Cult of Chucky + herečka z Cabin Fever a Intruder ()