The Midnight Man

The Midnight Man

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2016, 95 min

Travis Zariwny

Travis Zariwny, Rob Kennedy (původní scénář)

Gavin Kelly

Olaf Pyttlik

Cassian Elwes

Kyle Tekiela

Scénografie:

Melanie Rein
  • herr_carter

Van,tů,frí,fór,fajv....a teď doprdele nevím,jestli mám počítat do deseti, nebo zapálit svíčku, nebo rozsypat všude kolem sůl?Tahle deskovka je prostě na hovno, člověk se v ní zaprvý vůbec nevyzná, za druhý bych ty herce všechny vyvraždil po prvních deseti minutách a za třetí jsem měl místo záchvatů děsu záchvaty smíchu - shrnuto a podtrženo, další sračka spláchnutá do hajzlu, byť některé komentáře slibovaly záživnou podívanou..............moje hodnocení = 2 z 10.(1.4.2018)

Tak toto beriem všetkými desiatimi, dostal som všetko, čo od hororovej novinky čakám. Už to nečakané zmasakrovanie detí na začiatku svedčilo o odvahe režiséra. Zápletka jednoduchá - tajomná hra, ktorá privolá zlého démona. Ten sa celkom podaril, ale omnoho väčšie zimomriavky mi tu privodila Lin Shaye. Tá bola miestami až odporne desivá (v dobrom slova zmysle) a po tomto výkone by som ani nezaspal, keby som si ju nepridal medzi top herečky. Temný, napínavý horor, s vynikajúcim gore!!! Dokonca aj celkom solídny Insidious 4 sa môže skryť. Ale jasné, to najlepšie sa do našich kín nikdy nedostane (nakoľko by to bolo pre 13-ročné deti asi dosť veľké sústo).(19.1.2018)

Začátek byl parádní, ale stejně v jako mnoha případech i tady to bylo na delší dobu všechno, co stálo za řeč. Sem tam se sice zadařilo vytvořit dusnější atmosféru, ale ta zmizela stejně rychle, jako se objevila. A nepomáhali ani herci, kteří podávali výkony z ranku amatírských. Čestná výjimka pro hororové veterány Lin Shaye a Roberta Englunda. Ale na nich to bohužel nestálo. Druhá polovina filmu už byla výživnější. Došlo na pár chuťovek i několik napínavých scén a neurážel mě ani vizuál hlavního záporáka. Ale i tady se našlo pár hluchých míst a navíc celá ta hra měla debilní pravidla. I přesto se ale jedná o koukatelné béčko, které nijak neurazí. 50%(21.2.2018)

Zklamání jak píča. Candy Man, Bye Bye Man, Slender Man, Čurák Man, Vymrdanec Man...kolik ještě těch pacientů přijde?! Do toho se smíchala Ouija s Jumanji. Midnight Man, mimochodem naprosto nenápadité monstrum, zřejmě natáčecímu štábu vzalo všechny lampy, takže film je protivně po celou dobu tmavý, technicky nevypadá dobře. Příběh čerpá ze všeho možného, tolik by to nevadilo, kdyby už se konečně něco pořádného dělo. Hodinu se nic neděje, jedna mrtvola připadá na šedesát minut. Logika prakticky celou dobu haprovala. Hra na vyvolání Píčus Mana má svá pravidla. Ta nejsou vůbec dodržována. K dvojici mladých lidí se přidá posléze jejich kamarádka, už ten její příchod vyvolal smích, nebylo jí vůbec divné, že dva její příčetní vrstevníci trotlují po domě a hrají jakousi divnou hru, bez problémů se k nim přidá, jen jaksi nedodrží oficiální rituál pro přijetí do hry, takže tím pádem vůbec v žádné hře není(!). Robert Englund, hrůza, kazil celý film. Lin Shay, babka hrůzy, je z celého filmu nejprogresivněji strašidelná. Na dvojce Gabrielle Haugh (Jeepers Creepers 3) a Grayson Gabriel není nic pozoruhodného, nicméně dá se s nimi vydržet. Horší to bylo s filmem, ten se moc nevytáhl, vydržet se taky moc nedal. Po slibném úvodu se to zadřelo a táhlo se to. Finále relativně ucházející. Gore kvalitní, šetřilo se s ním. Film je ale jen rádoby temnou a nedynamicky zrežírovanou kopírkou výše jmenovaných filmů v jednom. 5/10(25.2.2018)

Vyloženě nemusím Horory na téma dům, tma, svíčky, démon, ale zde to zachraňuje celkem dost dobré Gore (Zmasakrování dětí hned v úvodu ? Váu !!), které moc často nebývá u těchto hororů a atmosféra byla také celkem solidní. Postavy v podání těch dvou co hru otevřou nic moc, přišlo mi, že hrají až moc podle scénáře, bez emocí, beze strachu .. Potěší Robert Englund. Jako super pecka to není, ale když už si budu muset s někým něco pustit "strašidelného" ve 3 hodiny ráno, tak The Midnight Man bude jasná volba a myslím, že se bude po filmu i hezky usínat :))) Lepší průměr, doporučuji.(24.9.2018)