The Midnight Man

The Midnight Man

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2016, 95 min

Travis Zariwny

Travis Zariwny, Rob Kennedy (původní scénář)

Gavin Kelly

Olaf Pyttlik

Cassian Elwes

Kyle Tekiela

Scénografie:

Melanie Rein

Za měsíc Leden definitivně nejzajímavější přírůstek do žánru Horor, ale pořád nic, na co bych s radostí vzpomínal. Hlavní hrdinka s kamarády najde v podkroví hru, při které povolají démona s názvem Midnight Man, který údajně využívá Váš strach proti Vám, ale o tom se jen mluví bohužel. Úvodní scéna a vyvraždění dětí je odvážné a solidní, potom bohužel následuje 40 minut "nudy" jelikož běhání po domě se svíčkami, mě moc nerajcuje, ale potom se film docela slušně rozjede a není nouze o skvělé gore, temnou atmosféru a velmi děsivou Lin Shaye, která v jedné scéně mi vyvolala mráz v zádech. Objeví se zde i Robert Englund, ale nic moc důležitého filmu nepřinese. Herecky je to průměrné, hlavní dva hrdinové podle mě hráli ochotnicky, zachraňovala to krása hlavní hrdinky a Lin Shaye. Vizuálně taktéž spíše levnější záležitost, že bylo až s podivem jak dobře dopadly masky. Je to béčko jak hrom působící jako osmdesátka, ale snaživé a neurážející. 65%(23.1.2018)

Zklamání jak píča. Candy Man, Bye Bye Man, Slender Man, Čurák Man, Vymrdanec Man...kolik ještě těch pacientů přijde?! Do toho se smíchala Ouija s Jumanji. Midnight Man, mimochodem naprosto nenápadité monstrum, zřejmě natáčecímu štábu vzalo všechny lampy, takže film je protivně po celou dobu tmavý, technicky nevypadá dobře. Příběh čerpá ze všeho možného, tolik by to nevadilo, kdyby už se konečně něco pořádného dělo. Hodinu se nic neděje, jedna mrtvola připadá na šedesát minut. Logika prakticky celou dobu haprovala. Hra na vyvolání Píčus Mana má svá pravidla. Ta nejsou vůbec dodržována. K dvojici mladých lidí se přidá posléze jejich kamarádka, už ten její příchod vyvolal smích, nebylo jí vůbec divné, že dva její příčetní vrstevníci trotlují po domě a hrají jakousi divnou hru, bez problémů se k nim přidá, jen jaksi nedodrží oficiální rituál pro přijetí do hry, takže tím pádem vůbec v žádné hře není(!). Robert Englund, hrůza, kazil celý film. Lin Shay, babka hrůzy, je z celého filmu nejprogresivněji strašidelná. Na dvojce Gabrielle Haugh (Jeepers Creepers 3) a Grayson Gabriel není nic pozoruhodného, nicméně dá se s nimi vydržet. Horší to bylo s filmem, ten se moc nevytáhl, vydržet se taky moc nedal. Po slibném úvodu se to zadřelo a táhlo se to. Finále relativně ucházející. Gore kvalitní, šetřilo se s ním. Film je ale jen rádoby temnou a nedynamicky zrežírovanou kopírkou výše jmenovaných filmů v jednom. 5/10(25.2.2018)

Dobrých hororů je jako šafránu, tak tady lehounce nadhodnotím. The Midnight Man totiž perfektně funguje hlavně v těch nejzákladnějších hororových ingrediencích. Napětí a atmosféra jsou vynikající hned od začátku, příběh sice není nikterak originální, ale vše to zachraňuje svižné tempo, vynikající herci, kde si to Shaye s Englundem vyloženě užívají a odvážné gore, takže občas nic pro chechtající se teenagery s popcornem. Konec také potěší, nějaký ten zvrat se vyklube no a Epilog je pouze povinnost. Za mě rozhodně spokojenost a vypadá to, že Travis Zariwny se zlepšuje.(7.3.2018)

Snímek „The Midnight Man“ považuji za rozhodně povedené dílko, takovou tu klasickou pocornovou hororovou zábavu, kterou bych si klidně dal i v kině. Není to nic opravdu hlubokého, geniálního, ale je to film, který mě bavilo sledovat, a to rozhodně není na americký horor málo. Kdyby byl alespoň takový každý americký hororový film, tak si nemám moc na co stěžovat.(13.6.2018)

The Midnight Man má sľubný hororový aspekt, umocnený vcelku dobrou atmosférou filmu a solídnymi vizuálnymi efektami. Škoda, že niektoré nádejné veci sú tu utopené v nekonečnej tme, ktorá vyplýva zo scenára (hrátky s Midnight Manom totiž môžu prebehnúť len za tmy), tiahne sa celým príbehom a po určitej dobe začína pôsobiť rušivo.(5.3.2018)