Clinical

Thriller

USA, 2017, 104 min

John Frost

Ian Hultquist

Ako sa to mohlo na konci tak neskutočne pokaziť? Nechápem. Myslím si, že sa to držalo v celkom pohodovej rovine, no záverečných 25 minút skutočne nie. Takto pokašlať relatívne zaujímavý film. Aspoň teda pre mňa. Bol som zvedavý kam sa to posunie, chcel som vedieť ako sa to vyvinie s Jane a mám pocit, že aj v rámci práce s kamerou je tu pár skvelých momentov. Ako napríklad flashbacky nehody sú spracované čiernobielo, keď si to Alex snaží vybaviť, alebo vynikajúca scénka s ventilátorom, kde sa jeho tieň toči aj naďalej po tom, čo sa stopne. To sú skutočne dobré scénky. Film sa snaží budovať atmosféru, no väčšinou si snažia tvorcovia dopomáhať hudbou. A to je trošku lacná finta. Make up na Alexovi v niektorých scénkach je skvelý. To sa podarilo. A ani postavy nie sú úplne najhoršie a chcel som poznať ich osudy. No v záverečných 25 minútach niekto asi prevzal kontrolu nad filmom a rozhodol sa z toho urobiť niečo ako svoju vlastnú verziu filmu "Gothika". Čo za idiota prišiel s týmto nápadom? V prvom rade je to nedomyslené a v druhom rade to absolútne likviduje všetko, čo sme počas celej doby vo filme naznačovali. Nemôžem povedať, že by to nedávalo zmysel, ale toto bola podľa mňa absolútne neopodstatnená a zlá odbočka, ktorá pre mňa absolútne zlikvidovala záver filmu. Škoda. Viackrát to asi neuvidím a uvidíme, s čím príde Netflix nabudúce. Hodnotenie: C(2.5.2017)

• MickeyStuma

Zpočátku příběh připomíná český seriál s Karlem Rodenem ‘Terapie’, ale později dostává thrillerový nádech, čímž se značně odlišuje. Napětím si však nehty nikdo kousat nebude. Děj je značně pomalý a uspává stejně jako samotné sezení u psychiatra. A tak tu máme psychologický thriller, který určitým potenciálem odvyprávět něco z oboru psychiatrie disponuje, dokonce až s hororovou atmosférou, ale nemá to správné kouzlo pořádně zaujmout. Snímek z produkce Netflix, který nadchne asi málokoho.(10.8.2017)

Hororový thriller z dielne Netflixu o psychologičke Jane, ktrorej sa v minulosti jej mladá pacientka Nora vymkne spod kontroly a napadne ju. Po tejto udalosti Jane sama potrebuje odbornú pomoc a svojej hlavnej práci sa postupne vzdá. Časom ju však osloví Alex, ktorý po tažkej autonehode trpí obrovskou traumou. Jane tohto pacienta prijme ale následne sa do jej života vracia aj jej bývalá trauma Nora. Priemerný thriller s prvkami hororu s prekvapujúcim koncom.(25.1.2017)

Doktorka Jane je psychiatrička, která je hodně dobrá v léčbě posttraumatických problémů. S jednou z jejich pacientek Norou, kterou otec zneužíval to, ale nevyjde a Nora ji napadne a pak se podřízne. Vše sice přežije (ta Nora), ale skončí v blázinci. Jane pak se pak 2 roky léčí až se z toho jaksi dostane a přijme si dalšího pacienta, který je znetvořený po nehodě. Samozřejmě Nora z ústavu uteče a jde po ní (po Janě) a je zde souvislost i s tím pacientem. První hodina se mě líbila hodně mělo to něco do sebe. Pak už mě to přišlo slabší a víceméně na náhodu (například proč ten doktor co léčil Jane nezavolal policii dalo se čekat, že na 90 procent půjde domů nebo zabezpečím si barák kamerama proč si tam nedala aj podělaný alarm na vstup ten chlápek by heslo nevěděl pokud by mu ho neřekla a byl by nahraný) . Navíc jsem si vzpomněl na kečupový film Manson http://www.csfd.cz/film/164228-manson/komentare/ kde též krev tekla po litrech a stále nic. Jinak to, že někdo přežije podříznutí bych ještě přežil (i když z krku bych tipoval, že by byla do půl hodiny tuhá) navíc, když to měla pojištěné ještě zápěstím, ale to, že to někdo napere pod kamion a žije jen s znetvořeným ksichtem už je hodně silná káva. 60 procent(18.1.2017)

• *CARNIFEX*

"Clinical" je ako odfláknutá kniha talentovaného spisovateľa, ktorý síce vie pracovať s pocitmi čitateľa, no akoby mu odstupom času došla energia i snaha zároveň, a tak samotné rozuzlenie, ktoré by malo byť prekvapivým vyvrcholením, vyšumí napriek pár pokusom o zvrat úplne do stratena. Bohužiaľ, taký je tento thriller. Od úvodu čitateľný, úplne bez nápadu ...(17.1.2017)