poster

Clinical

Thriller

USA, 2017, 104 min

Kamera:

John Frost

Hudba:

Ian Hultquist

Producenti:

Ross M. Dinerstein

Scénografie:

Johanna Jenkins

Kostýmy:

Courtney Arthur
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martin29
  ***

  Doktorka Jane je psychiatrička, která je hodně dobrá v léčbě posttraumatických problémů. S jednou z jejich pacientek Norou, kterou otec zneužíval to, ale nevyjde a Nora ji napadne a pak se podřízne. Vše sice přežije (ta Nora), ale skončí v blázinci. Jane pak se pak 2 roky léčí až se z toho jaksi dostane a přijme si dalšího pacienta, který je znetvořený po nehodě. Samozřejmě Nora z ústavu uteče a jde po ní (po Janě) a je zde souvislost i s tím pacientem. První hodina se mě líbila hodně mělo to něco do sebe. Pak už mě to přišlo slabší a víceméně na náhodu (například proč ten doktor co léčil Jane nezavolal policii dalo se čekat, že na 90 procent půjde domů nebo zabezpečím si barák kamerama proč si tam nedala aj podělaný alarm na vstup ten chlápek by heslo nevěděl pokud by mu ho neřekla a byl by nahraný) . Navíc jsem si vzpomněl na kečupový film Manson http://www.csfd.cz/film/164228-manson/komentare/ kde též krev tekla po litrech a stále nic. Jinak to, že někdo přežije podříznutí bych ještě přežil (i když z krku bych tipoval, že by byla do půl hodiny tuhá) navíc, když to měla pojištěné ještě zápěstím, ale to, že to někdo napere pod kamion a žije jen s znetvořeným ksichtem už je hodně silná káva. 60 procent(18.1.2017)

 • kubqo
  ***

  Hororový thriller z dielne Netflixu o psychologičke Jane, ktrorej sa v minulosti jej mladá pacientka Nora vymkne spod kontroly a napadne ju. Po tejto udalosti Jane sama potrebuje odbornú pomoc a svojej hlavnej práci sa postupne vzdá. Časom ju však osloví Alex, ktorý po tažkej autonehode trpí obrovskou traumou. Jane tohto pacienta prijme ale následne sa do jej života vracia aj jej bývalá trauma Nora. Priemerný thriller s prvkami hororu s prekvapujúcim koncom.(25.1.2017)

 • *CARNIFEX*
  **

  "Clinical" je ako odfláknutá kniha talentovaného spisovateľa, ktorý síce vie pracovať s pocitmi čitateľa, no akoby mu odstupom času došla energia i snaha zároveň, a tak samotné rozuzlenie, ktoré by malo byť prekvapivým vyvrcholením, vyšumí napriek pár pokusom o zvrat úplne do stratena. Bohužiaľ, taký je tento thriller. Od úvodu čitateľný, úplne bez nápadu ...(17.1.2017)

 • JASON_X
  ****

  Nikdy jsem příliš nechápal (a nechápu to ani po filmu), proč sami psychologové potřebují své psychology, když přece musí přesně vědět, co jim oni řeknou a jaké metody na ně použijí. A navíc by si mohli aplikovat autopsychoterapii... No třeba jim jde jen o to se někomu vykecat, ovečkám stádním... No nic a k filmu: Kombinace pečlivé statické kamery s okázale ledabylou nervní kamerou ruční, mě činí nervním a podrážděným. A proto dám "jen" čtyři, i když bych jinak šel na maximum. Protože Clinical se mi v rámci žánru a svých možností líbil maximálně. Psychothriller jak má být, divák je napínaný od začátku do konce. Zajímavý děj, pozvolna gradující až k působivému finále. Rozuzlení jsem sice v jednu chvíli už vytušil, abych ho ale postupně zavrhl a pustil z hlavy. A o to víc mě tedy potěšil závěr. Herecky obsazeno a zvládnuto skvěle, škoda že nedostala víc prostoru i Nora, její představitelka byla fakt zajímavá, trochu jako z Addamsovy rodinky. Všem milcům nekomerčních béček důrazně doporučuju, musíte ovšem trochu přihmouřit oko nad několika bezvýznamnými absurditkami, třeba že si stačí na chvíli podržet stříkající krkavici a ona přestane stříkat. Ale možná měl Alex jen hodně kvalitní krevní destičky.(19.1.2017)

 • silentname
  ***

  Ako sa to mohlo na konci tak neskutočne pokaziť? Nechápem. Myslím si, že sa to držalo v celkom pohodovej rovine, no záverečných 25 minút skutočne nie. Takto pokašlať relatívne zaujímavý film. Aspoň teda pre mňa. Bol som zvedavý kam sa to posunie, chcel som vedieť ako sa to vyvinie s Jane a mám pocit, že aj v rámci práce s kamerou je tu pár skvelých momentov. Ako napríklad flashbacky nehody sú spracované čiernobielo, keď si to Alex snaží vybaviť, alebo vynikajúca scénka s ventilátorom, kde sa jeho tieň toči aj naďalej po tom, čo sa stopne. To sú skutočne dobré scénky. Film sa snaží budovať atmosféru, no väčšinou si snažia tvorcovia dopomáhať hudbou. A to je trošku lacná finta. Make up na Alexovi v niektorých scénkach je skvelý. To sa podarilo. A ani postavy nie sú úplne najhoršie a chcel som poznať ich osudy. No v záverečných 25 minútach niekto asi prevzal kontrolu nad filmom a rozhodol sa z toho urobiť niečo ako svoju vlastnú verziu filmu "Gothika". Čo za idiota prišiel s týmto nápadom? V prvom rade je to nedomyslené a v druhom rade to absolútne likviduje všetko, čo sme počas celej doby vo filme naznačovali. Nemôžem povedať, že by to nedávalo zmysel, ale toto bola podľa mňa absolútne neopodstatnená a zlá odbočka, ktorá pre mňa absolútne zlikvidovala záver filmu. Škoda. Viackrát to asi neuvidím a uvidíme, s čím príde Netflix nabudúce. Hodnotenie: C(2.5.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace