poster

Zákon ledové země

 • Finsko

  Armoton maa

 • Finsko

  Land utan Lag

 • anglický

  Law of the Land

Krimi / Drama

Finsko, 2017, 90 min

Režie:

Jussi Hiltunen

Scénář:

Jussi Hiltunen

Kamera:

Tuomo Hutri

Hudba:

Kirka Sainio

Producenti:

Kaarle Aho, Kai Nordberg

Střih:

Kimmo Taavila

Scénografie:

Markku Pätilä

Kostýmy:

Nina Erdahl
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Trevor
  *

  Toto asi osloví málokoho. Dať filmu vyššie hodnotenie iba preto, že sa odohráva v peknom prostredí by bolo nefér voči iným filmom. V podstate o postavách vieme málo a príbeh je až príliš jednoduchý nato, aby diváka zaujal či držal v napätí. Možno ak by som film pozrel inokedy, tak by bolo hodnotenie vyššie snáď o jednu hviezdičku, takto som po sebe pozrel dva severské krimidrámy a islandská Krutost bola v porovnaní s týmto filmom o poznanie lepšia a to dostala hviezdičky dve...25%(10.12.2017)

 • MickeyStuma
  ****

  O snímku se píše jako o severském westernu a vlastně ani není divu. Pojatý příběh k tomu skutečně vybízí. Arktický mráz, finsko-norská hranice a policista, který se dozví, že byl z vězení propuštěn jeho nelegitimní syn, který začal terorizovat danou oblast. Jeho snahou je situaci zmírnit, ale když se mu to začne vymykat kontrole, násilnosti vezmou za své. Finské drama svoji atmosférou a pomalým tempem může nudit, ale jak už to u takových filmů bývá, síla je v ději. Jedná se vlastně o rodinný příběh se dvěma vzájemně se nenávidějícími bratry a jejich otce, který se musí v rámci toho poprat nejen sám se sebou, ale i s vlastní minulostí. Co navíc dělat, když vesnici obejme násilí a vesničané vezmou zákon do svých rukou. Nelehká situace pro otce a strážce zákona v jednom. Velice impozantní snímek stojící za povšimnutí.(12.2.2018)

 • Karamanlis
  ****

  Dráma s krimi pozadím a minimom dialógov, situovaná do oblasti nevľúdneho fínsko - švédskeho pohraničia, v ktorom si miestni obyvatelia vybavujú svoje spory pekne po starom a príliš pri tom nedbajú na zákon. A práve to, že bol príbeh osadený do tak rázovitého prostredia a absentujú v ňom obkukané herecké tváre, robí tento nenápadný fínsky film zaujímavým.(24.11.2017)

 • Morholt
  **

  Zápletka ucházející, zasněžené prostředí nádherné. Jenže byla to strašná nuda. Rodinné drama řešené za pomoci brokovnic bych si představoval mnohem dynamičtější a vyhrocenější. Tady po sobě unylí lidé sem tam vystřelí a co se hlavní postavy týče, tak u toho jsem měl pocit, že každou chvíli usne. Filmu neprospívá ani český dabing, který je jako vždy příšerný. Víc než 30% nevytlačím, ačkoliv bych rád.(12.3.2018)

 • iN
  **

  Připojuji se k přirovnáním níže, jde o novodobý western na severu, tedy "nordstern" :-) Bohužel ale postavy splývají, nevíme, co se s nimi dělo v minulosti a jaké jsou tedy jejich motivy nyní... Například proč Jaakko a jeho parta už od začátku způsobují problémy? Kdo jsou ti žoldáci ze Švédska a odkud znají Lasseho? Nejhezčí jsou prostě na filmu širokoúhlé záběry severské krajiny, zbytek dost pokulhává.(10.12.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace