Velmi temné období

(festivalový název)
  • USA Super Dark Times (více)

Stredoškoláci Zach (Owen Campbell) a Josh (Charlie Tahan) sú najlepšími priateľmi už odmalička. Pri jednom bežnom poflakovaní sa s dalšími chalanmi zo školy však dôjde k hroznej nehode a strach ich prinúti konať nerozumne a pudovo. Incident zanechá stopy na ich psychike a stáva sa počiatkom trhliny priateľstva, ktoré sa pod náporom obrovského tlaku výčitiek svedomia a postupne sa rozvíjajúcej paranoje začne meniť v sled násilných činov. (sochoking)

husokachna

Zvláštní film. Začíná to moc pěkně, pubertální coming of age retro se ale po chvilce změní v krimi "horror" a pak už je to jako na horské dráze. Co se týče feelingu, atmosféry, nemám co vytknout a moc jsem si to užíval. Co se týče oné krimi zápletky a jejího řešení, je to víc než nechytré, nedává to moc smysl a působí to spíš rušivě. Závěr už je totální wtf a kazí celkový dojem. Z úplně posledního záběru jsem pak měl pocit, že: a) je celá krimi zápletka metaforou souboje o jednu dívku (nebo tramvaj, kterou jsem v životě nejvíc miloval) a já to ne úplně pochopil; b) (a to je ta horší varianta) tam Phillips nalepil spoustu tajnosnubných záběrů, jako je tento, aby to bylo indie a wow a madrfaking mystika. Nakonec je to jedno, napnutej jsem byl, spoustu jednotlivostí jsem si parádně užil a to přebilo výše zmíněné chyby. Jsem ale asi cílovka, tyhle retro věci a syntezátorový muziky a tak, mám rád, a proto nemůžu dát objektivně víc než tfi medy. ()

ink flo

Slušnej režijní debut - teenage indie atmo vystavěný kolem jedné tragédie, těžící ze snových scén a divných postav...kdyby mi někdo řekl, že to je na motivy nějaké povídky Stephena Kinga, tak bych tomu i věřil. ()

kkarx

Nápad dobrý a filmařsky je znát že autor není úplný lempl. Některé pasáže jsou ale fakt šíleně zdlouhavé a pomalý podivný styl (pořád vyhrává depresivní hudba, mírně snové záběry, minimu dialogů, většinu filmu se nic moc neděje a rozuzlení vyplyne v posledních několika minutách....snad se tomu říká indie či art) je v tomhle případě poměrně ubíjející. ()

Kingjiri

Takovej ten typ filmu, kterej jsem sice uplně nepochopil, ale má v sobě "něco", kvůli čemu ho nejde uplně odepsat a koneckonců dospívání resp. puberta jsou plný nepochopitelnýho chování nebo myšlenek. Tentokrát se totiž povedlo z podivnosti a neuchopitelnosti snímku udělat aspoň trochu přednost a taky natočit originální teenagerovskou indie. Za atmosféru, filmařinu a herecký obsazení druhá hodně silná hvězda. ()

misbos

Stoned Ninja Tale - aneb - Jak jsme si v pubertě nevěděli rady se zapíchnutým kámošem. Jakoby scénář napsali jen po ten mord, a pak jeli podle toho, co je zrovna napadlo... težkej průmach... katanou... ()

nwx

...zajímavý film s hloupým koncem....mělo to TOP atmosféru, pak se ale vše pokazilo a zvrtlo v pitomý slasher.. ;( ()

Zet

Ne úplně zle natočený snímek s podmanivou hudbou, který ovšem sráží poměrně nudný scénář a nezvládnutý konec. Škoda, mělo to na víc. ()

samkko

První půl hodina byla majestátní. Geniální atmosféra, napětí, a ten pocit nevědomosti. Poté se to přetvořilo na životní drama amerických středoškoláků. V celku to ale byl moc pěkný a temný film, který ovšem postrádal jakoukoliv pointu či myšlenku. Možná je to jen můj problém a nedokázal jsem si z toho nic vzít, ale právě tato věc, film trochu kazí. Děj plyne, plyne a najednou je konec, který ani není tak záživný a temný jak jsem si přál. Musím ale vyzdvihnout: atmosféru, vizuál, herecké výkony, pár dobrých vtipů a skvěle propracovaných, sympatických postav. 7,6/10 ()

Homerking

Tento film je zasazený do 90. let Středoškoláci Zach a Josh jsou už léta nejlepší přátelé, životy jim obrátí vzhůru nohama tragická událost když Josh nešťastnou náhodou zabije jednoho ze svých kamarádů, společně se Zachem se rozhodnout zamést stopy a dělat že se nic nestalo, brzy na oba chlapce začnou dopadat výčitky svědomí, úzkost a strach, jak zvládnou oba chlapci toto velmi témné období ? Úžasně zpracovaný a inteligentní film. ()

solisoli

Príbehy tohto teenagerskeho druhu nie sú žiadnou neznámou, stačí len trochu obmien a zinscenovať potrebnú atmosféru. Tento príbeh mal poukázať na psychickú záťaž troch teenagerov, ktorí sa mali vysporiadať s traumou po nešťastnej náhode s následkom smrti. Do tohto okamihu to bolo zmyselné. To však čo scenár a dramaturgia ponúkla ďalej bol guláš v nereálnych zmätkoch. Mnoho scén bolo od veci, nenadväzovalo na poslanie, ktorým sa dej mal po tragédii zaoberať. Nakoniec réžia úplne stratila kontrolu a zabalila to bez akejkoľvek logiky. Snáď jediné pozitívum bola nápaditá kamera a zo začiatku i hudba. Nič moc. ()

veverysiak

Veľmi nesúrodé a nevyrovnané dielko, v podstate ani neviem, čo to malo žánrovo byť, mystika, triler, psychodráma, síce z každého niečo ale v konečnom dôsledku nič, adolescenti sa mátožia po pľaci ako keby im pobrali pred týždňom mobily a dospeláci sú úplne nedopečení, takže 20%. ()

Troniq

Když podzimní dětský hry a poslední vlažný večery překazí tragédie, která poznamená nejenom příchozí Vánoce, protože doslova "tne do živýho" mnohem víc...Taky jsme se s klukama nadělali kravin a občas se divim, že jsem dneska celej...ale tohle, ehm, nevím, jak bych přestál, v nejvíc "problémovejch" letech... Krásnej a zároveň děsně nepříjemnej film. ()