poster

Velmi temné období (festivalový název)

 • USA

  Super Dark Times

 • Slovensko

  Veľmi temné obdobie

  (festivalový název)

Drama / Thriller

USA, 2017, 103 min

Režie:

Kevin Phillips

Kamera:

Eli Born

Hudba:

Ben Frost

Střih:

Ed Yonaitis

Scénografie:

Jasmine E. Ballou

Kostýmy:

Stephani Lewis
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  Skutečně hodně originální indie teenagerovský film, variace na ony typické americké ,,snímky ze střední", skvělá atmosféra, silná úvodní scéna, opravdu krásná kamera, výborný casting i práce s dospívajícími herci, feeling 90. let, postižení ošidnosti dospívání, jen to závěrečné béčkové finále jakoby se tam připletlo úplně z jiného filmu... Silný debut!(5.1.2018)

 • darkrobyk
  ***

  Dva kamarádi - trouba a magor. Nu, z toho nemůže vzniknout nic dobrého. A taky že ne! Magorovi zachutná krev a trouba, jak se zdá, ho není schopen zastavit. Zvláštně magický příběh maskuje místy poněkud utahaný děj. Vynikající kamera si rozumně pohrává se zpomalenými záběry doprovázenými temnou hudbou. Na artový film příliš obyčejné, na mainstreamový thriller málo napínavé. Jakési zvláštní kouzlo ale snímek má. Závěr ponechán čistě na divákovi. Bad Religion, Black Flag, Wire, Juno Reactor, Primitive Radio Gods, PM Dawn.(15.4.2018)

 • Davies182
  ****

  O to víc vyšponovanej zážitek pro všechny, kdo se dobrovolně nechají oblbnout názvem a plakátem. Pána za kamerou jednou čekají veliké, převeliké věci, pokud dokáže takto jemnou dramatickou zápletku překlenout do podobně "teenagerovské cesty samuraje", navíc ve značně slušivém retro hábitu minulého století. Za ty postavy jsem dýchal.(15.1.2018)

 • Gilmour93
  ****

  „Mezi dětstvím, jinošstvím, dospíváním a dospělostí mají ležet ostré hranice zkoušek, smrti, činů, obřadů, příběhů, písní a soudů.“ (Jim Morrison).. Malý, ne tolik surreální Donnie Darko, příznivci různých teorií budou mít zase žně. Snové pasáže a neochota přivolat od jisté chvíle policii to nepatrně sráží, ale jako znepokojivý pohled na plíživou úzkost končícího dětství a bílá místa na jeho mapách to má co nabídnout. Ať už je, nebo není katana v rukou fakana, jste v tom sami a nějak to musíte přežít..(15.2.2019)

 • malylada
  ***

  Parta kluků je příčinou nešťastného úmrtí a každý po svém čelí následkům po svém, jak se s tím vyrovnal. Samotný děj není ničím originální a podobný film se jednou za čas vynoří. Musím však říci, že mě překvapilo, jak realisticky se podařilo zachytit napětí mezi postavami a co dokáže taková událost s jednotlivými charaktery provést. Atmosféricky je film malinko nevyvážený a hlavně první hodinu se drží při zemi. Ke konci ten kontrast bije do očí, protože závěrečné peklo je brutálnější, než bych k nastolenému tempu čekal. Naštěstí nikdy nesklouzne do béčkových vod a někdo mi tvrdit, že je to rekonstrukce skutečných událostí, asi mu to spolknu. Na můj vkus to chtělo více scén, které měly vyvíjet tlak na postavy a některé teenage scény mi přišly zbytečné. Rozhodně režisér prokázal potenciál, jakým způsobem si poradil s vývojem hrdinů a atmosférou.......6/10(3.1.2018)