Reklama

Reklama

Batalives: Baťovské životy

Trailer

Obsahy(1)

Pět hrdinů v pěti zemích na různých kontinentech ukáže život v pěti městech, jejichž vznik a historie jsou společné a jsou spojeny se jménem Baťa. Na Zlín pohlédneme očima Věry Dudíkové, která šila boty ve 44. budově bývalého baťovského areálu. V indickém Batanagaru u Kalkaty žije mladík Šona. Toto město se demoluje kvůli novému golfovému resortu. Lidé z Batanagaru neví, co budou dělat, kde budou bydlet a jestli najdou novou práci. Sympatický důchodce Henrik z nizozemského Batadorpu vzpomíná na celoživotní práci v baťovské fabrice, kde se seznámil i se svou ženou. Partě teenagerů z chorvatského Borova (původně Bata-Borovo) baťovský odkaz vůbec nic neříká a zajímá je především, jak z rodného města vypadnout pryč. Nejzajímavějším hrdinou pro české diváky bude nejspíše mladík z brazilského města Bataypora. Ten se totiž zamiloval do České republiky a chce se sem odstěhovat, pochopit naši kulturu, vidět sníh a líbat se s blondýnama… (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

sator 

všechny recenze uživatele

Ten Brazilec co tančí moravské tance v kroji je boží :-) Teda přesto že indie a Brazílie děsná bída a špína tak největší depka pro mě byla Zlín - ženy robotky...😮 ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Dobře, o Baťových městech jsem něco zaslechl, ale nic pořádného jsem o nich nevěděl, takže tohle nahlédnutí pro mne smysl mělo. Zlín vypadal skoro strašidelně, v té fabrice se snad nic nezměnilo, co odtamtud Baťa odešel. Jinak samozřejmě pro mne byly zajímavější příběhy z exotické Indie či Brazílie než vzpomínající holandský důchodce. Ten do toho totiž moc nezapadal, protože všechny ostatní epizody byly o přítomnosti, jen ten holandský cyklista hleděl zpět. Ale poskládáno to nakonec bylo docela dobře. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Výhodou dokumentu je, že hoci ukazuje 5 rôznych baťovských tovární, tak ich neukazuje jeden po druhom, ale scény strieda, čiže divák sa nenudí. Práca vo fabrike s topánkami je však jediné, čo týchto ľudí spája, a ich osudy sú vzhľadom na extrémne rozdielne podmienky výrazne odlišné. Dokument však dáva posolstvo, že kedysi to bývalo lepšie a záver necháva negatívny opar dneška. ()

Homer Simpson 

všechny recenze uživatele

Zajímavý dokument o výrobních závodech založených bratry Baťovými. Mimo Zlína dokument přiblíží jejich závody v Chorvatsku (Borovo), Nizozemí (Batadorp), Brazílii (Batatuba) a Indii (Batanagar). ()

PoprockCZ 

všechny recenze uživatele

Dokument měl velký potenciál. 5 měst, z toho o 4 zahraničních jsem vůbec netušila. Každé město v jiné zemi, jiné přiběhy, jiné osudy míst. Byl by to skvělý 30min dokument, ovšem... výsledek má 1h 15min a je šíleně rozvleklý. Půlka záběrů je o ničem, neustále přestříhává mezi zeměmi, ale příběhy jednotlivců vždy poskočí jen o malý krůček. Záběry z Chorvatska pak působí obzvláště na sílu, když se teens baví o "staromódním" Borovu a "přirozeně" tyto rozhovory několika kamarádů perfektně sedí do narace příběhu. Také vlastně netuším, o čem dokument vypovídá? Závěr skončí pro všechny až na Brazilce špatně. Jaké je poselství? Že staré časy byly super a současnost je nejhorší a nic s tím nemůžeme udělat? ... ()

Galerie (25)

Zajímavosti (2)

  • Mělo se natáčet také v Kanadě, ale kvůli nedostatku peněz z natáčení sešlo. (ČSFD)
  • Kontakty na jednotlivé hlavní hrdiny získávali tvůrci hlavně přes sociální sítě a v každé zemi si kvůli omezenému rozpočtu mohli dovolit točit maximálně dva, tři týdny. (ČSFD)

Reklama

Reklama