Batalives: Baťovské životy

Batalives

Batalives

Dokumentární

Česko, 2017, 75 min

Ten Brazilec co tančí moravské tance v kroji je boží :-) Teda přesto že indie a Brazílie děsná bída a špína tak největší depka pro mě byla Zlín - ženy robotky...😮(2.5.2019)

• Sevcik

Dokument se zajímavým námětem, ale na hraně uvěřitelnosti. Stejně tak mi přišlo, že tímto dílem tvůrci nic neříkají a vystačují si s klouzáním po povrchu, který "ještě že vypadá hezky, když už nic".(26.3.2019)

• PoprockCZ

Dokument měl velký potenciál. 5 měst, z toho o 4 zahraničních jsem vůbec netušila. Každé město v jiné zemi, jiné přiběhy, jiné osudy míst. Byl by to skvělý 30min dokument, ovšem... výsledek má 1h 15min a je šíleně rozvleklý. Půlka záběrů je o ničem, neustále přestříhává mezi zeměmi, ale příběhy jednotlivců vždy poskočí jen o malý krůček. Záběry z Chorvatska pak působí obzvláště na sílu, když se teens baví o "staromódním" Borovu a "přirozeně" tyto rozhovory několika kamarádů perfektně sedí do narace příběhu. Také vlastně netuším, o čem dokument vypovídá? Závěr skončí pro všechny až na Brazilce špatně. Jaké je poselství? Že staré časy byly super a současnost je nejhorší a nic s tím nemůžeme udělat? ...(28.9.2019)

Dobře, o Baťových městech jsem něco zaslechl, ale nic pořádného jsem o nich nevěděl, takže tohle nahlédnutí pro mne smysl mělo. Zlín vypadal skoro strašidelně, v té fabrice se snad nic nezměnilo, co odtamtud Baťa odešel. Jinak samozřejmě pro mne byly zajímavější příběhy z exotické Indie či Brazílie než vzpomínající holandský důchodce. Ten do toho totiž moc nezapadal, protože všechny ostatní epizody byly o přítomnosti, jen ten holandský cyklista hleděl zpět. Ale poskládáno to nakonec bylo docela dobře.(1.5.2019)

Zajímavý dokument o výrobních závodech založených bratry Baťovými. Mimo Zlína dokument přiblíží jejich závody v Chorvatsku (Borovo), Nizozemí (Batadorp), Brazílii (Batatuba) a Indii (Batanagar).(27.10.2017)

• - Mělo se natáčet také v Kanadě, ale kvůli nedostatku peněz z natáčení sešlo. (Stoka)

• - Kontakty na jednotlivé hlavní hrdiny získávali tvůrci hlavně přes sociální sítě a v každé zemi si kvůli omezenému rozpočtu mohli dovolit točit maximálně dva, tři týdny. (Stoka)