Reklama

Reklama

Batalives: Baťovské životy

Trailer

Pět hrdinů v pěti zemích na různých kontinentech ukáže život v pěti městech, jejichž vznik a historie jsou společné a jsou spojeny se jménem Baťa. Na Zlín pohlédneme očima Věry Dudíkové, která šila boty ve 44. budově bývalého baťovského areálu. V indickém Batanagaru u Kalkaty žije mladík Šona. Toto město se demoluje kvůli novému golfovému resortu. Lidé z Batanagaru neví, co budou dělat, kde budou bydlet a jestli najdou novou práci. Sympatický důchodce Henrik z nizozemského Batadorpu vzpomíná na celoživotní práci v baťovské fabrice, kde se seznámil i se svou ženou. Partě teenagerů z chorvatského Borova (původně Bata-Borovo) baťovský odkaz vůbec nic neříká a zajímá je především, jak z rodného města vypadnout pryč. Nejzajímavějším hrdinou pro české diváky bude nejspíše mladík z brazilského města Bataypora. Ten se totiž zamiloval do České republiky a chce se sem odstěhovat, pochopit naši kulturu, vidět sníh a líbat se s blondýnama… (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

Homer Simpson 

všechny recenze uživatele

Zajímavý dokument o výrobních závodech založených bratry Baťovými. Mimo Zlína dokument přiblíží jejich závody v Chorvatsku (Borovo), Nizozemí (Batadorp), Brazílii (Batatuba) a Indii (Batanagar). ()

joshula 

všechny recenze uživatele

Dokument jako hraný film má podle obsazení oslovit hlavně mladé. Bohužel jej budou spíše chtít vidět pamětníci, ti ale asi budou zklamáni. ()

Reklama

sator 

všechny recenze uživatele

Ten Brazilec co tančí moravské tance v kroji je boží :-) Teda přesto že indie a Brazílie děsná bída a špína tak největší depka pro mě byla Zlín - ženy robotky...😮 ()

PoprockCZ 

všechny recenze uživatele

Dokument měl velký potenciál. 5 měst, z toho o 4 zahraničních jsem vůbec netušila. Každé město v jiné zemi, jiné přiběhy, jiné osudy míst. Byl by to skvělý 30min dokument, ovšem... výsledek má 1h 15min a je šíleně rozvleklý. Půlka záběrů je o ničem, neustále přestříhává mezi zeměmi, ale příběhy jednotlivců vždy poskočí jen o malý krůček. Záběry z Chorvatska pak působí obzvláště na sílu, když se teens baví o "staromódním" Borovu a "přirozeně" tyto rozhovory několika kamarádů perfektně sedí do narace příběhu. Také vlastně netuším, o čem dokument vypovídá? Závěr skončí pro všechny až na Brazilce špatně. Jaké je poselství? Že staré časy byly super a současnost je nejhorší a nic s tím nemůžeme udělat? ... ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Dobře, o Baťových městech jsem něco zaslechl, ale nic pořádného jsem o nich nevěděl, takže tohle nahlédnutí pro mne smysl mělo. Zlín vypadal skoro strašidelně, v té fabrice se snad nic nezměnilo, co odtamtud Baťa odešel. Jinak samozřejmě pro mne byly zajímavější příběhy z exotické Indie či Brazílie než vzpomínající holandský důchodce. Ten do toho totiž moc nezapadal, protože všechny ostatní epizody byly o přítomnosti, jen ten holandský cyklista hleděl zpět. Ale poskládáno to nakonec bylo docela dobře. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (2)

  • Kontakty na jednotlivé hlavní hrdiny získávali tvůrci hlavně přes sociální sítě a v každé zemi si kvůli omezenému rozpočtu mohli dovolit točit maximálně dva, tři týdny. (Stoka)
  • Mělo se natáčet také v Kanadě, ale kvůli nedostatku peněz z natáčení sešlo. (Stoka)

Reklama

Reklama