Reklama

Reklama

Hrobka

(neoficiální název) (TV film)
  • Itálie Una Notte al cimitero (více)
všechny plakáty
Itálie, 1987, 90 min

Obsahy(1)

Noc na hřbitově, první film ze čtyřdílné televizní série Brivido giallo, se podobá přehlídce maskérských dovedností a karnevalu. Tři mladíci a dvě dívky po krádeži v obchodě ujíždí před policií. Dobře naladěni se ve své posprejované dodávce dostanou do podivného hostince, v jehož spletitých chodbách pak musí bloudit mezi akry pavučin vstávajícími umrlci. Hledání cesty ven může symbolizovat jejich boj o přežití. Nekonečným bludištěm v katakombách Lamberto Bava opět odkazuje k filmovému dílu svého otce Maria Bavy, který v 60. letech pomohl znovu oživit gotický horor - tedy horor odehrávající se v tajemných hradech s labyrintem chodeb a tajnými dveřmi v ponuré atmosféře dávného prokletí. (navorski)

(více)

Recenze (7)

obitus 

všechny recenze uživatele

Prvni dil televizni serie Lamberta Bavy hodne klame telem. Vpodstate je to cerna komedie, ktera si pomerne vkusne dela legraci ze starych gotickych horroru a zabavne je kombinuje s teenagery osmdesatych let. Zaroven jde o prehlidku slusnych masek, ktere s dejem vetsinou vubec nesouvisi (cela skvela scena vecere je uplne mimo misu). Takze pokud si chcete uzit zabavu ve stylu americkych komedii 80. let, podavanou po italsku, hura na to. Jestli byste radi nejake drsne zombie gore ttak ruce pryc, tady neni ani kapka krve. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Výborná mišmaš žánrovka. Komedie/fantasy/horor všechno smíchané géniem Bavou a do toho zamíchaná kvalitní atmosféra spolu s táhnoucí se mlhou. Kašlem na herce kteří byly fakt příšerní a i masky nebyly nijak úchvatné ale vypadaly aspoň průměrně. Sem tam zaškobrtnutí typu "moc kecu, nic se neděje" a debilnost postav odpouštím. Tohle je parádní film a vůbec nevadí absence krve či gore. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Bava sa nezaprie. Je tu badať atmosféra z DEMONS 2, ale zase na druhú stranu gore ala Fulci a spol. nika nič. Minútka, ktorá poteší hlavne nostalgikov a pamätníkov. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

„Una notte al cimitero“ je film, který dokáže nadchnout svými maskami, které jsou – zase ne až tak moc překvapivě – skutečně dobré, ale pro jednotlivé scény nejsou až tak důležité, jen jsou prostě efektní. Trochu možná překvapí finále, i když i to je v duchu gotického hororu. „Una notte al cimitero“ je film, který je určen spíše radikálním fanouškům italské kinematografie, protože si nemyslím, že by zrovna tenhle horor měl potenciál zaujmout i někoho jiného. ()

tenebrae86 

všechny recenze uživatele

Příjemná podívaná bez krve a násilí, ale s pěkným prostředím a atmosférou. Děj je hodně odlehčený a nese se v humorném duchu, tedy bát se rozhodně nebudete. Mě se film líbil, prostě klasický Lamberto Bava. Už kvůli té přehlídce povedených masek stojí tento kousek za shlédnutí. ()

Kennedy_R 

všechny recenze uživatele

Lamberto Bava, jakého jsem měl rád. Mix humoru, fantasy a horroru pro teenagery. Kdo není fanoušek klasických a především italských horrorů, tak nepochopí. Dnes bych se zřejmě nad filmem pousmál, ale když si vzpomenu na první shlédnutí, kdy jsme v partě seděli u jednoho videorekordéru a hleděli na film koupený na černé burze, namluvený jedním hlasem, každý s pivem v ruce komentující děj různými vtipy, tak paráda. Takové domácí kino. Úplně jiná atmosféra, než dnes ve velkém obýváku se zvukem 5.1, kde se dívá člověk na film sám. Tento horror je dnes už téměř nesehnatelná retroklasika. ()

Reklama

Reklama