Nepřátelská zóna

• Česko V nepřátelské zóně (více)

Posádka lékařského vrtulníku utrpí nehodu, zatímco pomáhá taktickému svazku ozbrojených sil USA a Spojených národů pod španělským velením v Afghánistánu. Španělská armáda má pouze jedinou noc na to, aby zorganizovala záchranu posádky a zraněných. Původně rutinní akce se ovšem promění v hotové peklo, jakmile dostanou rozkaz zachránit také vrtulník. Situace se ještě zhorší, když začnou posádku v noci obklopovat početné zástupy Tálibánců. Snímek "Nepřátelská zóna" je inspirován skutečnými událostmi, k nimž došlo v srpnu roku 2012 severně od Bala Murghab v Afghánistánu. (Cinemax)

Saxos

Pocta Španělům padlým v afgánu. Skutečná záchrana převráceného vrtulníku. V potitulkových scénách autentické záběry. ()

dunbar

Súhlas s Flanker.27. Ktorý občan ešte nenatočil oslavu hrdinstva svojich vojclov v Uterákstane nech sa hlási u súdruha Žinčicu! Ale dej ozaj odsýpa, za hlavu som sa chytal iba, keď pri masívnom útoku uterákov vytiahne hrdinný španielský vojak revolver a páli cez široké údolie na protiľahlý svah. Mal som vtipné anglické titulky - keď sa hovorilo španielsky, text bol po anglicky, a keď zopárkrát zaznela angličtina, titule boli španielske. ()

F_Sanchez

Chtěl jsem napsat na Španělsko dobrý, ale to bych tvůrce zbytečně shazoval. Jednoduchý příběh podaný bez příkras, jenom taková epizodka ve španělské účasti ve válce v Afghánistánu, nicméně po technické stránce velmi pěkně provedená, dobře zahraná a skoro bez hluchých míst. Kéž by se něco podobného natočilo o naší účasti v Afghánistánu. ()

711 odpad!

No to byla ale píčovina totálně o hovně... navíc vrtulník na laně pod náma je nestabilní tak debil letí máchat s tim nad další vrtulník aby kdyby se to náhodou utrhlo tak měli úplný hovno 😂 ()