Bob Hoskins a Cathy Tysonová v zajetí neúprosných zákonů londýnského podsvětí. Příběh exkluzivní černé prostitutky Simony, lapené do pasti jejího povolání, z níž není úniku, a prostomyslného podvodníka s dobrým srdcem George. Setkají se po Georgeově propuštění z vězení, když je George svými bývalými zaměstnavateli odměněn za odsezené roky místem Simonina šoféra a ochránce. Po počáteční vzájemné averzi se mezi nimi postupně vyvine zvláštní citové pouto, jejich vztah je však v nemilosrdném prostředí londýnského podsvětí předurčen k tragickému konci.
Neil Jordan se nechal inspirovat textem stejnojmenného evergreenu Nat King Colea – za maskou ženina úsměvu se skrývá příliš mnoho prožité bolesti a nenaplněné lásky. Tvůrci filmu se záměrně nesoustředili na lineární vyprávění vlastního příběhu, ale akcentovali melancholickou, ponurou atmosféru Londýna s jeho nočními kluby, vykořisťovanými šlapkami, bezohlednými pasáky, pornoobchody v postranních uličkách i s dobře situovanými pány s podivnými choutkami. Bob Hoskins byl za tuto roli nominován na Oscara a získal za ni Cenu za nejlepší mužský herecký výkon na 39. MFF v Cannes, Zlatý glóbus a řadu dalších cen. (Česká televize)

Chema4

Bob Hoskins ako neokúkany “primitiv” ma vo svojom autíčku zobral na projíždku cez špinavé cesty Londýna a klubov pre dospelých, kde to všetko podtrhuje komorná a ponurá atmosféra pripominajúca Schumacherov 8MM. Skvele pracuje aj kamera (scéna vo výťahu je top), a dramatická hudba. Záver možno očakávany ale natočeny tak syrovo a brutálne že mi to vôbec nevadí, a presne taketo podobne filmy zbožnujem, preto si dovolim tvrdit že je to jeden z troch najlepších Jordanovych filmov. 75%... ()

brasek

Bob Hoskins a opäť gangstri londýnskeho podsvetia. To bola upútavka a realita pripomínala romantickú kravinu. Absolútne nezáživný príbeh. Ďakujem, ale neprosím si väčšiu nádielku. ()

Kozlowski8

George sice není žádný svatoušek - vždyť strávil sedm let ve vězení - ale poté, co se stane řidičem luxusní štětky Simone, postupně se s ní sblíží a zjistí, pro koho pracuje a jaké má klienty - projeví se jeho tvář dobrosrdečného chlapíka s ochranitelskými sklony. Zároveň se ale zaplétá do nebezpečné hry... Jednoduše postavený příběh, který stojí především na postavě George a jeho skvělém ztvárnění Bobem Hoskinsem. Obě ústřední postavy ale mohly být představeny v širších souvislostech. Příběh byl v některých pasážích trochu zmatený a chování a jednání postav zvláštní, což připisuji scénáři. Obyčejný, sotva průměrný film s jedním výtečným hereckým výkonem. 60%. ()

anonyym odpad!

Nic nového, jen trochu drsnější Pretty Woman. A to ještě Bob Hoskins nemá ani z poloviny takové charisma, jako Richard Gere. Nevím, co mi na tom filmu lezlo tak strašně na nervy - ale asi úplně všechno. ()

demovka

Naprosto nechápu, proč se film jmenuje, jak se jmenuje. Ten název o filmu nic neříká. Čekala jsem, že to bude detektivka, kde budou hledat ten slavný obraz. Tu love-story jsem filmu ani chvíli nevěřila. Ona k němu nehrála žádnou láskyplnou náklonnost, on k ní sice hrál určitý typ náklonnosti, ale spíš otcovskou lásku než jinou. Vybral si, že se o ní bude starat, když ona je k němu štědrá a hodná. Vybral si a změnil chování k ní. Ta změna v jeho chování je dost zřetelná. ale rozhodně z ní nečiší láskyplný důvod. Můžete film klidně zastavit, klidně odejít a přijít za dvě hodiny. Žádné pocity vás neminou, či nevyprchají. Hezky to plyne, nemusíte u toho přemýšlet. ()